Amerykańskie ataki powietrzne na Bliskim Wschodzie w związku z trwającą wojną między Izraelem a Hamasem

Spiker Izby Reprezentantów Johnson wzywa Bidena, aby „obudził się” i przestał „uspokajać Iran”: „Ameryka musi pokazać siłę”

Spiker Izby Reprezentantów Mike Johnson z Los Angeles skrytykował „od dawna oczekiwaną” reakcję prezydenta Bidena po atakach odwetowych w Syrii i Iraku w piątkowy wieczór.

Johnson powiedział, że „tragiczna śmierć” trzech amerykańskich żołnierzy, którzy zginęli w wspieranym przez Iran ataku dronem, „wymagała” „jasnej i zdecydowanej reakcji” ze strony administracji Bidena.

„Tragiczna śmierć trzech amerykańskich żołnierzy w Jordanii z rąk wspieranych przez Iran bojówek wymaga jasnej i zdecydowanej reakcji” – stwierdził Johnson w piątkowym wieczornym oświadczeniu. Dodał: „Niestety administracja czekała tydzień i wysłała telegram do świata, w tym do Iranu, w sprawie charakteru naszej odpowiedzi”.

Johnson powiedział, że „nadmierne sygnały” administracji Bidena osłabiają pozycję Ameryki.

Dodał: „Zaniepokojenie opinii publicznej i nadmierne sygnały podważają naszą zdolność do zdecydowanego położenia kresu gradowi ataków, którym byliśmy poddawani w ciągu ostatnich kilku miesięcy”.

Spiker Izby Republikańskiej zauważył, że od bezprecedensowego ataku Hamasu na Izrael 7 października siły amerykańskie padły ofiarą ponad 150 ataków na Bliskim Wschodzie.

Johnson stwierdził, że „już dawno” administracja Bidena „przyznała”, że jej polityka zagraniczna na Bliskim Wschodzie była „katastrofalna”.

„Od października doświadczyliśmy ponad 150 ataków na siły amerykańskie, straciliśmy życie Amerykanów i wydaliśmy w regionie miliardy dolarów” – powiedział Johnson. „Administracja Bidena już dawno powinna przyznać, że jej strategia uspokojenia Iranu okazała się porażką”. Katastrofalne dla społeczności międzynarodowej i stabilności regionalnej. Musimy stanowczo przeciwstawić się tym, którzy krzywdzą Amerykanów, szerzą terroryzm lub zagrażają naszym sojusznikom”.

Johnson powiedział, że nadszedł czas, aby Biden „obudził się” i przyznał, że jego polityka „uspokojenia Iranu” zawiodła.

Powiedział: „Nadszedł czas, aby prezydent Biden obudził się i zdał sobie sprawę, że jego polityka uspokajania Iranu zawiodła”. „Aby promować pokój, Ameryka musi zademonstrować swoją siłę”.

READ  Najnowsze informacje o wojnie rosyjsko-ukraińskiej - The Washington Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *