Kryształ Czasu przetrwał niesamowite 40 minut

Zespół fizyków w Niemczech stworzył kryształ czasu, który trwa 40 minut, czyli 10 milionów razy dłużej niż inne znane kryształy, a może trwać nawet dłużej.

Zwykłe kryształy, przez które rozumiem kryształy występujące w przestrzeni o dużej skali, to ciała stałe, których atomy są ułożone w wysoce uporządkowany wzór. Diamenty, płatki śniegu i sole stołowe są krystaliczne. Kryształy czasu to struktury, których najniższe stany energetyczne mają wysoce uporządkowane (okresowe) wzorce w przestrzeni I czas. Oczekuje się również, że właściwości kryształów czasu zmienią się nagle w danym czasie, nawet jeśli jakiś czynnik zewnętrzny nie spowoduje takiej zmiany.

W ten sposób kryształy czasu łamią symetrię translacji czasu, czyli pogląd, że kawałek stabilnej materii nie ulegnie zmianie (bez czynników zewnętrznych), jeśli przeciągnie się go do innego punktu w czasie. Kryształy czasu zmieniają się w oparciu o metafizyczny kaprys, niezależnie od tego, kiedy to nastąpi. Możesz Przeczytaj wszystko o kryształach czasu tutajaby lepiej zrozumieć, co to jest i dlaczego jest przydatne.

Niedawnemu zespołowi fizyków udało się stworzyć kryształ czasu, który utrzymuje się niezwykle długo: 40 minut. Kryształ jest wykonany z Arsenek indu i galu lub mieszanina atomów indu i arsenku galu jest półprzewodnikiem. To były ich badania opublikowany Ostatni tydzień z fizyki fizycznej.

Po pierwsze Zaproponowany w 2012 rokuOd tego czasu kryształy czasu są produkowane w warunkach laboratoryjnych. A Zgłoszono ciągły kryształ czasowy W kondensatach Bosego-Einsteina, rodzaju przechłodzonego materiału działającego w stanie kwantowym, odkrył zespół fizyków w czerwcu 2022 r. Jednak ten czas kryształu trwał tylko kilka milisekund. Jeszcze raz: ostatni kryształ przetrwał 40 minut, a zespół uważa, że ​​może żyć jeszcze dłużej.

Nowy kryształ czasu znajduje się w jądrowym układzie spinowym elektronów. Zespół wzbudził materię spolaryzowanym światłem lasera, które spolaryzowało spin jądra układu. To spowodowało, że arsenek indu i galu zaczął wytwarzać oscylacje, co czyni go „równoważnikiem kryształu czasu” – twierdzi TU Dortmund. początek.

READ  Badanie wskazuje, że wewnętrzne jądro Ziemi mogło przestać się obracać i mogło się odwrócić

„Na podstawie tych wyników możemy sobie wyobrazić, że tego typu urządzenie stanie się kompaktowym i bardzo elastycznym wbudowanym w chip standardem częstotliwości” – napisano zespół w swoim artykule.

Kryształ Czasu nie był doskonały. Według zespołu pewne części materiału „rozpuszczały się” lub traciły swoje szczególne właściwości, które czyniłyby z niego kryształ czasu. Chociaż kryształ czasu trwał 40 minut, naukowcy stwierdzili, że „mogą bezpiecznie stwierdzić, że żywotność TC wynosi co najmniej kilka godzin, a być może nawet dłużej”.

Innymi słowy, wynika to z fizyki, więc zapnij kwantowy pas bezpieczeństwa.

Więcej: Fizycy uruchomili komputer kwantowy, wysadziwszy go ciągiem Fibonacciego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *