Gdzie to zdobyć i co warto wiedzieć


Właściwe okulary są kluczem do oglądania zaćmienia słońca 8 kwietnia.

On gra

Amerykańskie Towarzystwo Astronomiczne twierdzi, że całkowite zaćmienie słońca, które nastąpi 8 kwietnia, będzie „przerażająco piękne” i „jeden z najbardziej oszałamiających spektakli w całej naturze”.

Ale to twój prywatny widok musisz chronić podczas oglądania zaćmienia słońca, niezależnie od tego, czy jesteś na ścieżce całości, czy poza nią, co będzie miało miejsce w całym stanie Michigan z wyjątkiem małej.

Nawet dobre okulary przeciwsłoneczne nie zapewniają odpowiedniej ochrony: promienie słoneczne są zbyt intensywne, aby siatkówki mogły je znieść, a nawet patrzenie na częściowo zasłonięte słońce może spowodować trwałe uszkodzenie wzroku.

Jak więc najlepiej oglądać zaćmienie? Kto sprzedaje odpowiednie okulary? Jakie są niskobudżetowe sposoby oglądania zaćmienia?

więcej: Całkowite zaćmienie Słońca w 2024 r. będzie widoczne w części stanu Michigan: tam, gdzie pokazano na mapie

Jak bezpiecznie oglądać zaćmienie w 2024 roku

Na początek odpowiednie okulary muszą spełniać wymagania międzynarodowej normy ISO 12312-2. Amerykańskie Towarzystwo Astronomiczne nie zaleca szukania okularów na Amazonie, eBayu lub innych platformach internetowych i kupowania od sprzedawcy po najniższych cenach. Stowarzyszenie zaleca również, aby upewnić się, że sprzedawca jest identyfikowany na dowolnej stronie internetowej.

Stowarzyszenie umieściło na swojej stronie internetowej listę północnoamerykańskich dostawców filtrów i okularów i twierdzi, że zostali wybrani, ponieważ zaćmienia słońca są zjawiskiem występującym niemal wyłącznie w Ameryce Północnej.

po więcej informacji, Wejdź na stronę stowarzyszenia.

Jak używać okularów zaćmienia

  • Przed obejrzeniem zaćmienia Amerykańskie Towarzystwo Astronomiczne zaleca sprawdzenie okularów i wyrzucenie ich, jeśli są zarysowane, przebite, podarte lub w jakikolwiek sposób uszkodzone.
  • Noś okulary zaćmieniowe na zwykłych okularach.
  • Zakryj oczy przed spojrzeniem na słońce i poczekaj ze zdjęciem okularów, aż wyjdziesz ze słońca.
  • Nie używaj aparatu, teleskopu ani lornetki bez filtra, nawet jeśli nosisz odpowiednie okulary.

Gdzie znaleźć okulary zaćmienia

Gdzie więc można kupić lub znaleźć te okulary zaćmienia? Oto parę sugestii:

  • Stowarzyszenie twierdzi, że niektóre z tych sklepów detalicznych, które mogą sprzedawać okulary zaćmienia, to: Walmart, Lowe's, Menards, Kroger, Meijer i Staples.
  • Firma produkująca okulary Warby Parker Rezygnuje z okularów zaćmienia W swoich sklepach od 1 kwietnia nie ma szczegółowych informacji na temat dostępności bezpłatnych okularów w swoich lokalizacjach. Jak podaje jej strona internetowa, sieć ma sześć sklepów w Michigan: Grand Rapids, Novi, Troy, Ann Arbor, Detroit i Birmingham.
  • Lokalne biblioteki w całym stanie Michigan mogą również udostępniać bezpłatne okulary do zaćmienia z certyfikatem NASA; Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z lokalną biblioteką.

Inną opcją jest noszenie okularów, o ile mają odcień 12 lub wyższy. Amerykańskie Towarzystwo Astronomiczne twierdzi, że światło słoneczne może być zbyt jasne dla niektórych osób korzystających z cienia 12, a widok w cieniu 15 lub wyższym może być zbyt ciemny.

Zatem „najlepszym punktem” jest odcień 13 lub 14, który odpowiada widokowi przez okulary zaćmieniowe, z tą różnicą, że obraz jest zielony, a nie żółto-pomarańczowy lub biały, według skojarzenia. Te odcienie są rzadko dostępne w sklepach z artykułami spawalniczymi, a społeczność zaleca ich szukanie Safesolarviewing.com.

Nie należy jednak używać przyłbic regulowanych lub spawalnych, które przyciemniają się automatycznie, ponieważ można je ustawić w niebezpiecznej pozycji lub nie przyciemniają się wystarczająco szybko, gdy patrzymy w słońce.

Jak zbudować własną przeglądarkę Eclipse

Jeśli nie możesz kupić okularów do zaćmienia, istnieją inne bezpłatne sposoby oglądania zaćmienia. Możesz zrobić rękoma wzór waflowy, umieszczając palce jednej ręki lekko otwartej drugiej, plecami do słońca, obserwując cień. Kolejna sugestia społeczności astronomicznej: cień liściastego drzewa.

READ  Całkowite zaćmienie słońca: gdzie i kiedy było najbardziej widoczne?

Durszlak Tworzy świetny projektor otworkowyA także słomkowy kapelusz, perforowana łyżka lub cokolwiek innego z małymi dziurkami, w zależności od społeczności.

Ścieżka całości 8 kwietnia będzie miała około 185 km szerokości i będzie przebiegać przez Meksyk i rozciągać się na północny wschód od Teksasu, przez Maine, aż po wschodnie części Kanady. Obejmuje to środkową Indianę i północno-środkowe Ohio.

Pytanie tylko: jaka będzie pogoda tego dnia?

Skontaktuj się z Jennifer Dixon: [email protected].

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *