Celtics po pokonaniu Suns zajmują pierwsze miejsce w play-offach NBA

BOSTON – Boston Celtics jako pierwsza drużyna w NBA zapewniła sobie w tym sezonie miejsce w play-offach po pokonaniu Phoenix Suns 127-112 i awansowała do stanu 52-14. Po porażce Philadelphia 76ers z Milwaukee Bucks 114:105 Celtics mają 16 meczów przewagi nad szóstym rozstawionym zespołem i oficjalnie mają gwarancję zakwalifikowania się do rozgrywek posezonowych.

Celtics od miesięcy utrzymują wyraźną przewagę na szczycie rankingów, wyrównując Spurs z sezonu 2015/2016 i uzyskując czwarty najlepszy wynik netto w historii NBA (11,3). Są na dobrej drodze do swojej pierwszej serii 60 zwycięstw od czasu bilansu 62-20 w sezonie 2008-09. Poprawili swój wynik na własnym boisku do 30-3 i wygrali 15 z ostatnich 17 meczów.

W czwartkowym zwycięstwie Jaylen Brown zdobył 37 punktów, trafiając 14 z 23 celnych rzutów, podczas gdy Al Horford rzucił najwięcej w karierze sześciu rzutów za trzy punkty, zastępując kontuzjowanego Kristapsa Porzinisa. Zespół zdobył 25 punktów za trzy punkty w sezonie, o dwa mniej niż rekord franczyzy.

Ponieważ Porziņģis nadal zmaga się z naderwaniem ścięgna podkolanowego, Celtics mają przed sobą tylko sześć meczów z drużynami znajdującymi się wyżej w tabeli w fazie play-in Championship. To drugie zwycięstwo Bostonu nad Suns w zeszłym tygodniu i czwarte z rzędu po krótkiej serii porażek z rywalami Cleveland i Denver. Chociaż Celtics przez cały sezon grali na własnym boisku, Nuggets są jedyną drużyną, która konsekwentnie ich pokonuje.

Czy Boston może zająć czołowe miejsce na Wschodzie?

Mając w czwartek przewagę 9,5 meczu, Celtics zmierzają na pierwsze miejsce Konferencji Wschodniej. Remis w fazie play-off może być niebezpieczny, gdy 76ers i Miami Heat znajdą się w grupie utalentowanych drużyn w miksie turniejów play-in. Jeśli Joel Embiid wróci zdrowy po kontuzji kolana lub Miami powróci do swojej zwykłej formy na koniec sezonu, Boston może stanąć w obliczu bardzo poważnego remisu w pierwszej rundzie. Biorąc pod uwagę inne zagrożenia, takie jak Bucks, Cavaliers i New York Knicks, droga Celtics do Konferencji Wschodniej nie będzie łatwa.

READ  Washington Nationals pozwalają na 29 rund przegranych, ponieważ „sprawy trochę wymknęły się spod kontroli”

Na konferencji grali jak faworyt. Według stanu na czwartkowy wieczór narzędzie Basketball-Reference.com dotyczące prawdopodobieństwa play-offów dało im 75,8% szans na dotarcie do finałów NBA i 59,3% szans na zdobycie pierwszych mistrzostw serii od 2008 roku. Te kursy opierają się na 10 000 symulacji pozostałych. Ten sezon może być bardzo optymistyczny na korzyść Bostonu, ale odzwierciedla statystyczną dominację Celtics do tej pory. W czwartek weszli z notą netto na poziomie 11,3, czyli o prawie siedem punktów na 100 posiadań lepiej niż druga najlepsza drużyna na Wschodzie (Cleveland). -Jay King, autor beatów Celtics

Wymagana lektura

(Zdjęcie: Maddy Meyer/Getty Images)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *