Trea Turner uderza, Michael Mercado imponuje pierwszym startem w lidze dla Filadelfii – NBC Sports Philadelphia

CHICAGO — Dwa tygodnie temu Michael Mercado był w Allentown, aby rozpocząć mecz przeciwko Norfolk Tides.

Taijuan Walker był zdrowy. Spencer Turnbull cieszył się dobrym zdrowiem. A pomysł, że Mercado znalazłby się na wzgórzu na Wrigley Field w swoim pierwszym meczu ligowym przeciwko najlepszej drużynie baseballu zaledwie dwa dni później, wydawał się naciągany.

Był jednak obecny w meczu otwierającym serię w Filadelfii przeciwko Cubs, rzucając w pierwszym z pięciu możliwych startów przed ostatecznym terminem handlu upływającym 30 lipca.

25-letni starter pozwalał na mocny kontakt tu i ówdzie – zwłaszcza z Codym Bellingerem – ale zaliczył obiecujący start w składzie Phillies, pozwalając na tylko jeden bieg po dwóch trafieniach w ciągu pięciu rund w wygranym 6:4 meczu, co było dobrym zadaniem dla dowolnego piątego bazowego w której drużynie.

Mercado miał dwa outy po dwóch outach i 2:0 dla Iana Happa w pierwszej rundzie, ale odbił się i wyeliminował go.

W trzeciej rundzie rzucił 28 piłek i pozwolił na double RBI, a następnie z łatwością przeszedł przez czwartą i piątą rundę.

„Najważniejsze jest to, abyśmy zachowali spokój i kontynuowali rywalizację bez zdenerwowania” – powiedziała Trea Turner.

„To mówi trochę o jego składzie i opanowaniu” – dodał menadżer Rob Thompson. „Zadawał uderzenia, jego szybka piłka miała dobrą prędkość i wyglądało na to, że trzymała ją dobrze. Cater był naprawdę skuteczny i wystarczająco uderzał łamiącą piłkę. żeby trzymać ich z dala od wszystkiego innego, myślałem, że jest dobry. „Naprawdę”.

Mercado nawet nie rozpoczął roku jako początkowy miotacz Filadelfii. Pozyskali go w listopadzie od Rays, którzy nie mieli miejsca w ich 40-osobowym składzie, i rozpoczął sezon jako rezerwowy pomocnik drużyny Triple-A.

Jednak zmagania kluczowych graczy, takich jak między innymi Colby Allard, David Buchanan i Mick Apple, dały mu szansę.

READ  Ja'Marr Chase: Trevon Diggs Nie za bardzo na dźwięk technologii

„Właściwie to (asystent trenera rzucania) Brian Kaplan wpadł na ten pomysł, ponieważ mieliśmy dwóch zawodników, którzy na początku sezonu nie byli zbyt dobrzy w rzucaniu w trzeciej lidze” – powiedział Thompson. „Dzięki jego repertuarowi dużej szybkości, umiejętności szybkiego strzelania i sposobowi, w jaki potrafi rzucać piłkę, a także skuteczności, pomyślał, że może odegrać dla nas dużą rolę w grze głębinowej. Dzięki Bogu wpadł na ten pomysł, ponieważ naprawdę zadziałał na zewnątrz.”

Szczególnie imponująca była końcówka pierwszego meczu Mercado. Uderzył ostatnich siedmiu pałkarzy, z którymi się mierzył, i potrzebował tylko 21 narzutów, aby przedostać się przez czwartą i piątą rundę, zanim przekazał piłkę do Bullpen z ulgą, który uderzył dziewięciu pałkarzy z rzędu, aż Jose Ruiz pozwolił wszystkim trzem pałkarzom, z którymi się mierzył w dziewiąty wynik.

Mercado tak powiedział o swoim debiucie w roli rezerwowego i swoim pierwszym starcie: „Za każdym razem czułem się bardziej zdenerwowany podczas rozgrzewki przed meczem. To było jak debiut. To jedna z tych rzeczy, o których marzy się w historycznym miejscu. To było to także wspaniałe zwycięstwo dla zespołu, cieszę się, że mogłem wnieść swój wkład.

„Myślę, że powodem jest pewność, którą mam do siebie i pewność zawodników w tym klubie. Wróciliśmy do tego, co zawsze robiliśmy, co dla mnie jest nie do zniesienia. Możliwość zadomowienia się i wyleczenia tego” jak każda inna gra jest fantastyczna.”

Pomogło to, że Filadelfia wspierała go wcześnie. Garrett Stubbs, który szczyci się planowaniem gry i strategicznym elementem łapania, na początku wyprowadził Mercado, a także asystował przy dublecie, który doprowadził do dwuautorskiego ataku po trzeciej linii bazowej w drugiej rundzie.

Turner wykonał samodzielny home run na lewy środek w górnej części trzeciej rundy, a następnie w piątej rundzie uderzył Haydena Wisneskiego z prędkością 94 mil na godzinę, trafiając ją 439 stóp od boiska do Waveland Avenue, zdobywając dwa punkty. Dwie rundy później Turner prowadził 1-2, po czym zaliczył home run z zewnętrznej strony.

READ  LeBrun: Czy Andriej Wasilewski może to odwrócić i uratować cieknącą błyskawicę?

„Oczywiście, ale może to mieć też odwrotny skutek. Może wywrzeć większą presję na zawodniku, ponieważ wychodzi na prowadzenie i nie chce tego odpuścić. Ale on się utrzymał. Był fantastyczny” – powiedział Thompson. pozytywnego wpływu wczesnego wsparcia.

Turner strzelił dwa gole, aby wygrać niedzielny mecz, i przez najbliższy tydzień do 10 dni będzie ważniejszy niż zwykle, ponieważ drużyna Phillies oczekuje na powrót Bryce’a Harpera (naderwanie ścięgna podkolanowego), Kyle’a Schwarbera (naderwanie pachwiny) i JT Ralmuto (rekonwalescencja po prawej stronie). operacja łąkotki). Trzej kontuzjowani gracze Phillies robią postępy. Obaj pobiegli we wtorek po boisku, Ralmuto po raz pierwszy od operacji 12 czerwca ćwiczył odbijanie na boisku, a także uderzał w klatce dla Harpera i Schwarbera.

Harper i Schwarber mogą wrócić 9 lipca. Być może Realmuto będzie musiało poczekać do przerwy na All-Star, chociaż Thompson nie zamknął drzwi.

„Zobaczymy, co się stanie” – powiedział trener Filadelfii we wtorek po południu. „Szybko wraca do zdrowia”.

Filadelfia ma na swoim koncie 11 zwycięstw i 9 porażek pod nieobecność Ralmuto, a także 3 zwycięstwa i 1 porażkę od czasu kontuzji Harpera i Schwarbera. Zespół otrzymał także duży wkład od Turnera i Nicka Castellanos, a także od Stubbsa.

Stubbs traktuje swój atak jak „wisienkę na torcie”, ale od czasu operacji Ralmuto utrzymuje się na boisku, osiągając średnią odbijania na poziomie 0,275 jednym trafieniem w 10 z 11 rozegranych meczów.

Mentalność Filadelfii na kolejny awans w 2024 r. to coś więcej niż tylko gadanie.

„Wielu graczy chce grać, wszyscy są podekscytowani tą szansą i to jest naprawdę ważne” – powiedział Turner. „Nie wiem, czy zawsze tak jest, ale czuję, że gracze nie mogą się doczekać gry i to jest naprawdę wspaniałe. Kiedy zostaną ujawnione ich nazwiska, nadszedł czas, aby udowodnić, do czego są zdolni” – powiedział Turner. Mamy też wielu dobrych graczy, to widać.

READ  2022 Miami Grand Prix raport i najważniejsze informacje: Verstappen wygrywa inauguracyjne Grand Prix Miami nad Leclerc po spóźnionym dramacie Safety Car

Bilans Filadelfii to 56-29, co jest ich najlepszym wynikiem w tym sezonie – 27 meczów powyżej 500. Braves przegrali z Giants, więc ich przewaga nad Filadelfią wróciła do dziewięciu meczów. W tym tygodniu obie drużyny spotkają się ze sobą po raz pierwszy od trzech pierwszych meczów w tym roku.

Najpierw jednak zespół spróbuje wygrać co najmniej dwa z trzech meczów przeciwko drużynie Cubs, która przegrała sześć z siedmiu serii i 16 z ostatnich 24 meczów. Zack Wheeler rozpocznie treningi w środę wieczorem, a Christopher Sanchez po południu 4 lipca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *