KS vs. UNC, Fast Food: Jayhawki dokonują historycznego powrotu, aby wygrać pierwsze mistrzostwa NCAA od 2008 roku

Spotkanie kolegiów koszykarskich w poniedziałkowym meczu o mistrzostwo kraju było grą wieków, gdy Kansas odzyskał siły po 16-punktowym opóźnieniu, by pokonać Karolinę Północną 72-69 i zapewnić sobie czwarte mistrzostwo kraju w programie. Rajd Furious Jayhawks był największym w historii powrotem w krajowej grze o tytuł, przewyższając o 15 punktów powrót Loyoli-Chicago w meczu z Cincinnati z meczu o tytuł w 1963 roku.

Decydujący początek strzelił David McCormack na 1:21 przed końcem, co dało Kansas prowadzenie 70:69. Potem dodał kolejne wiadro 22 sekundy temu, aby uzyskać przewagę 72-69. North Carolina chybiły kolejnych trzech punktów w posiadaniu piłki, które nastąpiły po tym, jak i przesadnego spojrzenia na dzwonek, aby ugruntować wynik.

Kansas skoczył na prowadzenie 7-0 na początku, ale wyprzedził resztę pierwszej połowy 40-18, gdy Tar Heels zdominował ofensywne szkło, by awansować 18-2 na punkty drugiej szansy na wejście do pierwszej połowy. Ale niezależnie od tego, co trener Bill Self powiedział Jayhawkom w przerwie, zdziałało to cuda, gdy KU wyszedł z szatni zrywem 31-10.

McCormack zakończył z 15 punktami i 10 zbiórkami i był szczególnie spóźniony w walce z kontuzjowanym wielkim człowiekiem UNC Armando Bacotem. Nowicjusz Tar Heels grał na skręconej kostce, którą ponownie zraniłem, manewrując w ostatniej minucie w poszukiwaniu potencjalnego wiadra. Ale wygrał z McCormackiem w pierwszej połowie, zanim McCormack wymyślił kluczowe partie pod koniec epickiego finiszu.

Oto punkty zdobyte w klasycznej grze o krajowy tytuł w poniedziałek wieczorem w Nowym Orleanie.

Żegnaj Davidzie McCormacku

Kiedy David McCormack trafił do skarbca mniej niż minutę po meczu, dając Jayhawks prowadzenie 5-0, wyglądał, jakby wracał do siebie w miejscu, w którym zatrzymał się w sobotnim półfinałowym zwycięstwie nad Villanova. W tym zwycięstwie 81-65 KU zdobył najwyższe w sezonie 25 punktów. Ponieważ Bacot hamował, a McCormack był bardzo pewny sobotnich występów, wczesne powroty wskazywały, że Jayhawki mogą mieć przewagę wewnętrzną.

READ  Briscoe's NFL Playoff Round Picks: Cowboys shock 49ers; Eagles, Chiefs i Bills są przerażeni

Paco na początku miał problemy, ale w miarę postępów w połowie wielokrotnie ranny wojownik UNC mógł przechytrzyć McCormacka, który opuścił mecz z wynikiem 4:17 w pierwszej połowie po drugim faulu. Jego odejście nastąpiło po biegu 16:0 Północnej Karoliny, a sytuacja nie poprawiła się z powodu nieobecności McCormacka.

Ale w drugiej połowie wielki facet z KU znalazł przyczółek. W tym sezonie zakończył z podwójną jedenastką, a dwa gole w ostatnich dwóch minutach zrobiły różnicę. Kariera McCormacka była niepewna, czego przykładem był poniedziałkowy mecz. W końcu skończyło się na wysokim poziomie, kiedy podniósł Jayhawks do krajowego tytułu.

Wygląd graczy

Trio Remy’ego Martina, Christiana Browna i Jalena Wilsona połączyło się, aby w pierwszej połowie strzelić z parkietu 3 z 18 dla Kansas. W drugiej połowie ci trzej zawodnicy wykonali łącznie 13 z 18 strzałów z boiska. Wilson zremisował z McCormackiem z 15 punktami, a Brown dodał double-double z 12 punktami i 12 zbiórkami. Tymczasem Martin oddał wszystkie cztery próby rzutów w drugiej połowie, w tym hat-tricka za trzy punkty.

Podczas gdy Agbagi i McCormack byli najlepszymi graczami w tej drużynie z Kansas przez cały sezon, to, co naprawdę wyróżniało Jayhawks, to ich kolejni gracze. W szczególności dynamiczna gra Browna i Wilsona jako graczy o unikalnej kombinacji rozmiarów i różnorodności sprawiła, że ​​KU jest wymagającym meczem przez cały sezon.

Z Agbaji, Martinem i McCormackiem jako seniorami w drużynie w tym sezonie, show Brauna i Wilsona może być tylko zapowiedzią tego, co ma nadejść. Podczas gdy jeden lub obaj mogliby zdecydować się na przetestowanie wód draftu NBA, para dynamicznych rozgrywających może sprawić, że Kansas będzie pretendentem do powtórzenia tytułu mistrza kraju, jeśli powrócą w przyszłym sezonie.

UNC .Gwiezdna energia się kończy

Bakut założył smołową piętę na plecach w pierwszej połowie, ale zabrakło mu gazu w drugiej, po przerwie schodząc do 0-na-6 z ziemi. Mając 50 sekund przed końcem, ponownie skręcił kontuzjowaną prawą kostkę i upadł na ziemię w agonii, gdy ruszył w kierunku kosza z cofniętymi smołowymi obcasami 70-69.

READ  Patriots są w stanie dodać ulubionego Billa Belichicka po cięciach Titans

Gra była symbolem tego, jak dał Bacotowi wszystko, zanim osiągnął punkt krytyczny w ostatniej minucie meczu. Ze strażnikami RJ Davis i Caleb Love, którzy połączyli strzelanie 10 z 41 z ziemi, Północnej Karolinie po prostu brakowało siły ognia, której potrzebowali w drugiej połowie, aby nadążyć za Jayhawkami.

Napastnik eeSophomore, Puff Johnson, zaliczył duży skok z ławki, zdobywając 11 punktów, w tym dziewięć w drugiej połowie, gdzie grał przez długie minuty z powodu problemu LIke Black. Ale drużyna UNC, która miała mnóstwo wiader sprzęgła od Love’a, Davisa, Brady’ego Manka i Bacota w niezapomnianym wyścigu, potrzebowała tylko jednego lub dwóch więcej, aby przekroczyć linię mety.

Wydano sprzęt Kansas Jayhawks

Jayhawki zdobyli swój pierwszy krajowy tytuł od 2008 roku. Teraz możesz kupić koszulki, czapki, koszulki, koszulki i wiele więcej Kansas Championship, aby uczcić historyczne zwycięstwo. Kup sprzęt tutaj teraz.

Możemy otrzymać prowizję od zakupów dokonanych za pośrednictwem tych linków.