Intensywne edycje 2022 Tracer 279

Intense nie zrobił nic według książki ani nie przestrzegał status quo. Skradając się w rytm własnego bębna, Intense zaprosił mnie do jazdy na osobistym Tracer 279 Chrisa Kovarika, aby uzyskać… pierwszy lotzanim będzie gotowy do uruchomienia. Opierając się na wrażeniach z pierwszej jazdy, Tracer 279 poradził sobie z zadaniem przesunięcia ścian Whistler i zatłoczenia parku rowerowego.

Od lipca geometria i kinematyka nieco się zmieniły przed oficjalną premierą, ale Tracer 279 utrzymuje 170 mm skoku dzięki zawieszeniu JS Tuned i działa tylko na kołach mieszanych. Intense zmodyfikował również położenie węgla podczas szeroko zakrojonego procesu prototypowania. Ten rower pojawiał się już od dłuższego czasu. Jeśli jesteś fanem kół hybrydowych, tracker nie pozostawia wiele do życzenia; Schowek w ramie, uchwyty na bidony, niski wstrząs cewki – lista jest długa.

Szczegóły trackera 279

• Przeznaczenie: Enduro
• Rozmiar koła: 29″ z przodu / 27,5″ z tyłu
• Skok: 170 mm z przodu iz tyłu
• Schowek pod rurą Czad
• Rama w całości z włókna węglowego i górny łącznik z osprzętem z tytanu
• Edycja slajdu twarzy w dolnym łączu
• Ukryta dźwignia obrotowa szybkiego zwalniania
• Kąt główki: 64 – 64,5 stopnia
• Kąt rury podsiodłowej: 77,4 – 77,9 stopni
• Rozmiary: S, M, L, XL
• Gwarancja: 5 lat
• Cena: 5499–7199 USD (tylko ramka 3299 USD)
surowo


Szczegóły ramki

Innowacja enduro Intense to szerokie odejście od ostatniego Tracera pod względem wyglądu, poza klasycznym kołnierzem siedzenia i kołnierzem. Nowa rama z włókna węglowego wykorzystuje dwa łączniki przeciwbieżne, przy czym dolna piasta obraca się wokół dolnej kolumny, aby napędzać mocowany na czopach amortyzator przez dzielony tunel rury podsiodłowej. W całym rowerze zastosowano tytanowe osprzęt z gumowymi stoperami, które dodają dbałości o szczegóły, a nawet górne ogniwo jest wykonane z włókna węglowego.

READ  Oto, co otrzymasz za ukończenie wszystkich 152 The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom Shrines

Pod szokiem i wewnątrz dolnej rury Intense stworzyło własne rozwiązanie do przechowywania, zwiększając liczbę producentów, którzy obejmują szafkę narzędziową na pokładzie. Kabinę nazwali Chad In-Frame Storage System na pamiątkę swojego przyjaciela Chada Petersona.

Ten obszar chroni duża gumowa podkładka pod rurą, która sięga prawie do główki ramy, podobnie jak materiał we wsporniku tylnego trójkąta, aby ograniczyć hałas do minimum. Podpory, takie jak w pełni zorientowana obudowa, rozstaw piast wzmacniających, zaczepy ISCG i gwintowany suport eliminują konieczność konserwacji lub prac mechanicznych. Jest też klapa z gładkim otworem, która zapobiega przedostawaniu się zanieczyszczeń do dolnego układu zawieszenia, oraz ukryta dźwignia w tylnej osi, umożliwiająca zdejmowanie kół bez użycia narzędzi.


geometria i rozmiar

Jeśli chodzi o inżynierię, na Tracer 279 nie ma żadnych liczb wyskakujących ze strony. W czasie pierwszego lotu Intense niechętnie ujawniał dokładne liczby dla „prototypu”, chociaż formy węglowe raczej nie zmienią kształtu . Schematy nie odbiegają zbytnio od moich początkowych przypuszczeń, ale tylne trójkąty zostały przycięte do 437 mm od 445, które pierwotnie zmierzyłem.

We wszystkich czterech rozmiarach od S do XL zastosowano ten sam kąt rury podsiodłowej i długość dolnej rury podsiodłowej, bez możliwości regulacji. Rozmiary te określają zasięgi na 420, 450, 475 i 500 mm przy umiarkowanie wysokich wymiarach stosu 622, 631, 640 i 649 mm.

Kąty takie jak 64 przy główce i 77,4 stopni rura podsiodłowa przy niskim poślizgu są w dzisiejszych czasach dość standardowe i dobrze pasują do charakteru roweru enduro. Ustawienie suwaka na wysokim ustawieniu odwróci te rogi o 0,5 stopnia i uzyska 5 mm zasięgu.


Ceny i dostępność

Intense utrzymało proste opcje dzięki dwóm zestawom konstrukcyjnym, średniej i wysokiej klasy, które będą gotowe do wprowadzenia w połowie maja. Dostępna jest również opcja tylko z ramą za 3299 USD z amortyzatorem cewkowym Ohlins TTX22M i pakietem, ramą lub kompletnym rowerem, który jest dostępny w dwóch opcjach kolorystycznych.

READ  Charizard Terra Ride from Scarlet & Violet Second Chance godziny wydarzeń, informacje

Począwszy od 5499 USD, wersja Expert otrzymuje napęd SRAM NX i hamulce Code R, zawieszenie Fox Performance, grupę opon Maxxis Minion DHF/DHR II, koła e*thirteen LG1 i 35 bar/wspornik, a także markowy wał wahadłowy intensywny biznes. Za 7199 USD kupisz Tracer S z widelcem powietrznym Ohlins RXF 38 i amortyzatorem cewki TTX22M, hamulcami Magura MT7, mieszanką komponentów SRAM klasy średniej i piastami e*thirteen Race SL, zwracając uwagę, że Intense dodaje obudowę DH Opony Maxxis do budowy premium.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *