Książę Harry i Meghan twierdzą, że zostali przepędzeni przez paparazzi w Nowym Jorku

LONDYN (Reuters) – brytyjski książę Harry, jego żona Meghan i jej matka byli zaangażowani w „prawie katastrofalny” pościg samochodowy z paparazzi po wzięciu udziału w ceremonii wręczenia nagród w Nowym Jorku, powiedziała w środę rzeczniczka Harry’ego.

Rzecznik powiedział, że incydent dotyczył „bardzo agresywnego gangu paparazzi” w sześciu samochodach z przyciemnianymi szybami, jadących niebezpiecznie i zagrażających życiu pary i Dorii Ragland.

„Ten nieustanny pościg, który trwał ponad dwie godziny, doprowadził do wielu niebezpiecznych sytuacji z udziałem innych kierowców drogowych, pieszych i dwóch funkcjonariuszy NYPD (NYPD)” – powiedział rzecznik w oświadczeniu.

Para – książę i księżna Sussex – byli wstrząśnięci wypadkiem, ale nie ucierpieli.

Departament Policji Nowego Jorku, który powiedział, że pomagał specjalnemu zespołowi bezpieczeństwa w ich ochronie, sprawił, że incydent wydawał się mniej poważny.

„Było kilku paparazzi, którzy utrudniali im transport” – powiedział w oświadczeniu Julian Phillips, główny rzecznik NYPD. „Książę i księżna Sussex dotarli do miejsca docelowego i nie ma doniesień o kolizjach, wezwaniach, urazach ani aresztowaniach”.

The Washington Post zacytował taksówkarza Suchcharna Singha, który powiedział, że prowadził grupę i ochroniarza przez około 10 minut przed powrotem na posterunek policji, z którego odebrał ich na prośbę ochroniarza.

„Nie sądzę, żebym nazwał to pościgiem” – powiedział Singh, dodając, że dwa pojazdy jechały i mijały, robiąc zdjęcia i filmując.

„Nigdy nie czułem się, jakbym był w niebezpieczeństwie. To nie było jak pościg samochodowy w filmie. Oni (para) byli spokojni i wydawali się przestraszeni, ale to Nowy Jork – jest bezpieczny”.

Zdjęcia w mediach społecznościowych pokazują Harry’ego, Meghan i jej matkę siedzących z tyłu nowojorskiej taksówki, co, jak powiedział ich rzecznik, pokazało „mały przebłysk rzecznictwa i wabików wymaganych do zakończenia nękania”.

Media podały, że para zwróciła się do taksówki, aby spróbować pozbyć się paparazzi, po tym, jak samochód, do którego opuścili Ziegfeld Ballroom na środkowym Manhattanie, został ścigany.

READ  Trzy znaki zodiaku z najlepszymi horoskopami w środę 22 czerwca 2022 r.

„bardzo popularny”

Książę od dawna mówił o swoim gniewie na natrętną prasę, która obwiniała go o śmierć jego matki, księżnej Diany, która zginęła w wypadku jej limuzyny, gdy uciekała przed pościgiem paparazzi w Paryżu w 1997 roku.

Rzecznik pary powiedział, że wtorkowy pościg może być śmiertelny i obejmuje jazdę paparazzi po chodniku, przejeżdżanie na czerwonym świetle i jazdę podczas robienia zdjęć.

Według rzecznika zaangażowani byli kilkakrotnie konfrontowani przez funkcjonariuszy policji.

Chris Sanchez, członek zespołu bezpieczeństwa pary, powiedział CNN, że obawia się, że członkowie społeczeństwa mogą zostać zarażeni.

„Nigdy nie widziałem, nie doświadczyłem czegoś takiego” – powiedział. „To, z czym mieliśmy do czynienia, było bardzo chaotyczne. Było ich kilkanaście: samochody, motocykle i rowery”.

Burmistrz Nowego Jorku Eric Adams powiedział, że otrzymał wiadomość, że dwóch funkcjonariuszy NYPD zostało rannych w wypadku.

„Nie sądzę, by było wielu z nas, którzy nie pamiętają, jak zmarła jego matka” – powiedział dziennikarzom Adams. „I byłoby okropne stracić niewinnego świadka podczas takiego pościgu i coś mogło się im też przydarzyć”.

Powiedział, że później otrzyma szczegółową odprawę, ale trudno mu było uwierzyć, że mógł to być dwugodzinny pościg z dużą prędkością.

„Jeśli to 10 minut, 10-minutowy pościg byłby bardzo niebezpieczny w Nowym Jorku” – powiedział Adams.

Fundacja Ms. for Women, organizatorka ceremonii wręczenia nagród, podczas której Meghan została uhonorowana za swoją pracę, powiedziała, że ​​była przerażona tym epizodem.

„Wszyscy, a zwłaszcza media, muszą działać lepiej” – czytamy w oświadczeniu.

Nie było komentarza ze strony Pałacu Buckingham.

READ  Zwycięzcy Billboard Music Awards 2022

Według ich rzecznika para, która mieszka w Kalifornii z dwójką małych dzieci, mieszkała w prywatnej rezydencji, ale postanowiła się tam nie przeprowadzać, ponieważ nie chciała narażać bezpieczeństwa swojego gospodarza.

Harry nigdy nie ukrywał swojej niechęci do prasy, podsycanej traktowaniem jego matki i własnymi doświadczeniami, zwłaszcza gdy był młody.

W swoich wspomnieniach Spear, serialu dokumentalnym pary dla Netflix i wywiadach telewizyjnych, ostro skrytykował brytyjskie tabloidy za naruszanie prywatności jego i jego rodziny – jeden z głównych powodów, dla których on i Meghan podali, że zrezygnowali z królewskich ról w 2020 roku i przeszli dalej. do Stanów Zjednoczonych.

Książę jest obecnie zaangażowany w kilka spraw sądowych w Londynie, w których oskarżył gazety o stosowanie nielegalnych metod w celu zaatakowania jego i jego rodziny. Podczas gdy gazety odrzuciły prawie wszystkie jego twierdzenia, w zeszłym tygodniu jeden z wydawców przeprosił za nielegalne poszukiwanie informacji o nim w 2004 roku.

Stara się również uchylić decyzję rządu brytyjskiego o wycofaniu jego specjalistycznej ochrony policyjnej podczas pobytu w Wielkiej Brytanii.

(Raport Mike’a Holdena, napisany przez Williama Jamesa

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *