Rynki azjatyckie rosły, gdy Wall Street rosła w nadziei na porozumienie w sprawie limitu zadłużenia

2 godziny temu

Akcje Tencent spadły o ponad 3% pomimo lepszych wyników w pierwszym kwartale

Akcje chińskiego giganta technologicznego Tencent z siedzibą w Hongkongu spadły o ponad 3%, mimo że firma odnotowała 11% skok kwartalnych przychodów do 150 mld CNY (21,4 mld USD).

Oznacza to najszybszy wzrost od ponad roku, ponieważ firma odnotowała znaczny wzrost wolumenu płatności oraz sprzedaży reklam i gier.

Zysk netto wzrósł o 10% do 25,8 mld juanów, mniej niż 31 mld juanów prognozowane przez ekonomistów w ankiecie Reutera.

– Lim Hwi Ji, Ryan Brown

27 minut temu

CNBC Pro: Analityk twierdzi, że te akcje EV są „o głowę i ramiona” nad innymi

Firma konsultingowa Sino Auto Insights twierdzi, że konkurencja na chińskim rynku pojazdów elektrycznych „dopiero się zaczyna”.

Chiński rynek samochodów elektrycznych został dotknięty gwałtownymi obniżkami cen Tesli i rządu tego kraju, kończącymi subsydia dla nabywców samochodów elektrycznych.

Ale dyrektor zarządzający Sino Auto Insights, Tu Le, pozostaje optymistą co do giganta samochodów elektrycznych Tesli i jego chińskiego odpowiednika BYD.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

-Lee Ying Chan

3 godziny temu

Akcje japońskie przedłużają dobrą passę, na czele z akcjami energetycznymi i technologicznymi

Rynki japońskie przedłużyły w czwartek swoją zwycięską passę, a Nikkei 225 rozszerzył zyski na region i kontynuował handel powyżej poziomu 30 000.

Topix utrzymuje poziomy niewidziane od sierpnia 1990 r.

Akcje spółek z branży energetycznej i technologicznej przewodziły indeksowi Topix, a Sony i firma elektroniczna Tokyo Electron odnotowały największe wzrosty.

Tymczasem Factset ujawnił, że akcje z branży elektronicznej prowadziły indeks Nikkei, ponieważ największym zyskiem w indeksie był Advantest, producent sprzętu do testowania półprzewodników, a następnie Tokyo Electron.

– Lim Hwi Ji

3 godziny temu

Nomura obniża całoroczną prognozę wzrostu gospodarczego Chin

Nomura obniżyła całoroczną prognozę wzrostu dla Chin z 5,9% do 5,5%, zgodnie z notatką w środę.

„Odbudowa Chin po Covid szybko traci impet”, napisał Ting Lu z Nomury, zauważając, że najnowsze dane dotyczące aktywności i wysokiej częstotliwości w maju pokazują, że tempo straciło impet „częściowo z powodu słabego zaufania wśród konsumentów i inwestorów biznesowych”.

„Wraz z rozczarowaniem widzimy rosnące ryzyko wolniejszego wzrostu aktywności, wyższego bezrobocia, utrzymującej się niskiej inflacji, niższych rynkowych stóp procentowych i osłabienia waluty” – napisał.

READ  Kashkari mówi, że presja ze strony banków przybliża USA do recesji

Nomura dodał, że obniży również swoją całoroczną prognozę PKB dla Chin na 2024 r. z 4,4% do 4,2%. Oczekuje teraz, że PKB w drugim kwartale wzrośnie o 7,8%, w trzecim o 4,9%, a w czwartym o 5,0%.

– Jihe Lee

4 godziny temu

Deficyt handlowy Japonii zmniejszył się w kwietniu, a import spadł bardziej niż oczekiwano

Deficyt handlowy Japonii ma zwężony prawie o połowę w kwietniu, spadając do 432,41 mld z 854,93 mld rok wcześniej.

W szczególności import spadł o 2,3% rok do roku, więcej niż spadek o 0,3% oczekiwany przez ekonomistów ankietowanych przez Reuters.

Eksport był w dużej mierze zgodny z oczekiwaniami, rosnąc o 2,6% rok do roku w porównaniu z oczekiwanymi 3%.

– Lim Hwi Ji

4 godziny temu

Indeks cen producentów w Nowej Zelandii nieznacznie spadł w pierwszym kwartale

Wskaźnik cen producentów w Nowej Zelandii wzrósł o 0,3% w pierwszym kwartale 2023 r. w porównaniu do czwartego kwartału 2022 r., Dane rządowe pokazać się.

Wskaźnik cen środków produkcji wzrósł o 0,2%, przy czym wskaźnik nakładów rolnych wzrósł o 0,7%, a wskaźnik cen dóbr inwestycyjnych o 1%.

Dolar nowozelandzki wzrósł nieznacznie do 0,6242 w stosunku do dolara amerykańskiego.

– Jihe Lee

4 godziny temu

CNBC Pro: Akcje Nvidii mogą wzrosnąć pięciokrotnie w ciągu 10 lat dzięki trendowi AI, mówi zarządzający funduszem

Według inwestora i zarządzającego funduszem Philipa Reibmanna, Nvidia, firma stojąca za najpotężniejszymi chipami wykorzystywanymi do sztucznej inteligencji (AI), może pięciokrotnie zwiększyć wartość swoich akcji w ciągu najbliższych 10 lat.

Entuzjazm inwestorów dla Nvidii koncentruje się wokół jej modelu biznesowego polegającego na sprzedaży wysokowydajnych procesorów graficznych (GPU) niezbędnych do obsługi złożonych algorytmów stojących za technologiami sztucznej inteligencji. W miarę jak sztuczna inteligencja staje się coraz ważniejsza w różnych branżach, rośnie również zapotrzebowanie na procesory graficzne.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej o podejściu Ripmana do Nvidii tutaj.

– Ganesh Rao

4 godziny temu

CNBC Pro: Analitycy twierdzą, że te 11 najlepiej radzących sobie akcji ma szansę wzrosnąć — dając wzrost o 85%

Rok zbliża się do półmetka, a światowe akcje radziły sobie znacznie lepiej niż w niepewnym 2022 roku.

READ  CEO Tesli, Elon Musk, mówi, że recesja może potrwać do wiosny 2024 r

Wiele akcji podskoczyło i pokonało cały rynek, ale wciąż jest więcej miejsca na optymistyczne nastawienie inwestorów.

CNBC Pro zbadał akcje, które osiągają lepsze wyniki niż rynek w połowie roku — i właśnie to uwielbiają analitycy. Jeden to ulubieniec Buffetta, a dwa inne najlepsze typy to BofA i Citi.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Wizen tan

4 godziny temu

Montana stała się pierwszym stanem w USA, który zakazał TikToka

Montana stała się pierwszym stanem w USA, który całkowicie zablokował aplikację wideo TikTok.

Gubernator Montany, Greg Gianforte, powiedział w oświadczeniu: „Wykorzystywanie TikTok przez Komunistyczną Partię Chin do szpiegowania Amerykanów, naruszania ich prywatności i gromadzenia ich danych osobowych, prywatnych i wrażliwych jest dobrze udokumentowane”.

„Dzisiaj Montana podejmuje najbardziej zdecydowane działania ze wszystkich stanów, aby chronić prywatne dane mieszkańców Montany i poufne dane osobowe przed zebraniem przez Komunistyczną Partię Chin” – napisał.

W oświadczeniu dodano, że gubernator polecił również państwowemu dyrektorowi ds. informacji i dyrektorom agencji wykonawczych „zakazanie używania wszelkich aplikacji mediów społecznościowych związanych z zagranicznymi przeciwnikami na sprzęcie państwowym i biznesie państwowym”.

TikTok nazwał ten ruch „ustawą, która narusza prawa mieszkańców Montany wynikające z Pierwszej Poprawki”, dodając, że zakaz jest „nielegalny”.

„Chcemy zapewnić mieszkańców Montany, że mogą nadal używać TikTok do wyrażania siebie, zarabiania na życie i znajdowania społeczności, podczas gdy my nadal pracujemy nad obroną praw naszych użytkowników w Montanie i poza nią” – powiedział TikTok w oświadczeniu.

– Jihe Lee

9 godzin temu

Bank of America twierdzi, że akcje te osiągną lepsze wyniki po ostatniej podwyżce stóp procentowych przez Fed

Cykl podwyżek stóp procentowych przez Fed mógł zostać zatrzymany – a Bank of America uważa, że ​​niektóre mniejsze firmy mogą osiągać lepsze wyniki.

Bank centralny zasugerował w swoim komunikacie po majowym posiedzeniu, że nie może podnieść stóp procentowych poza obecny przedział 5%-5,25%. Bank of America powiedział, że jego ekonomiści spodziewają się spowolnienia inflacji i łagodnej recesji w nadchodzących miesiącach po przerwie w zacieśnianiu polityki pieniężnej.

READ  Czołowi urzędnicy ds. bezpieczeństwa na Twitterze zrezygnowali

Jeśli tak jest i Fed zakończy kampanię podwyżek stóp procentowych, inwestorzy mogą rozważyć zainwestowanie w niektóre mniejsze akcje, które w przeszłości osiągały dobre wyniki.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać, które akcje według Bank of America osiągną tutaj lepsze wyniki.

– Hakyung Kim

11 godzin temu

Sektor technologiczny osiągnął najwyższy poziom od 52 tygodni trzeci dzień z rzędu

Akcje spółek technologicznych rosły podczas środowego rajdu. SPDR Technology Sector Fund (XLK) wzrósł o 1,2%, osiągając najwyższy poziom od 52 tygodni. Jest to trzecia sesja z rzędu, na której Fundusz osiągnął ten kamień milowy.

Tech ETD wzrósł w tym miesiącu o 2%, zwiększając zyski w 2023 r. do prawie 24%.

Zobacz listę…

Fundusz Selekcji Sektora Technologicznego SPDR

14 godzin temu

Akcje defensywne osiągają gorsze wyniki

W środę inwestorzy odwrócili się od spółek defensywnych. Spośród 11 sektorów S&P 500 tylko opieka zdrowotna, podstawowe artykuły konsumpcyjne i usługi użyteczności publicznej były notowane na minusie podczas handlu w południe.

Akcje sektora opieki zdrowotnej spadły o 0,9%, podczas gdy akcje przedsiębiorstw użyteczności publicznej spadły o 0,5%. Podstawowe dobra konsumpcyjne spadły o 0,4%.

-Sara Maine

16 godzin temu

McCarthy przysięga, że ​​Stany Zjednoczone nie spłacą długu

Przewodniczący Izby Reprezentantów Kevin McCarthy wyraził w środę optymizm, że chociaż negocjacje w sprawie pułapu zadłużenia napotkały przeszkody, nie spodziewał się niewypłacalności.

„Myślę, że na koniec dnia nie mamy niewypłacalności”, powiedział w „Squawk Box” CNBC. Myślę, że w końcu przekonaliśmy prezydenta, by zgodził się na negocjacje”.

Komentarze pojawiają się dzień po tym, jak prezydent Joe Biden spotkał się z czołowymi przywódcami Kongresu, aby spróbować znaleźć sposób na obejście impasu zadłużenia. McCarthy powiedział, że rozmowy zaowocowały „strukturą” znalezienia rozwiązania, jednocześnie zauważając, że termin pozostaje „napięty”, ponieważ Republikanie dążą do cięć wydatków, a Demokraci dążą do czystego rachunku bez żadnych zobowiązań.

„Przychodzi taki moment, kiedy uderzasz w ścianę” – powiedział McCarthy. „Nie możesz kontynuować tej drogi, jeśli chcesz nadal być najpotężniejszym krajem na świecie”.

– Jeffa Coxa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *