Aresztowanie wiceministra obrony Rosji może być dopiero początkiem

Zatrzymano Timura Iwanowa, wiceministra obrony Rosji odpowiedzialnego za projekty infrastruktury wojskowej w Moskwie. Bogaty, wysoki urzędnik, uważany za bliskiego swojemu szefowi Siergiejowi Szojgu, zostaje oskarżony o przyjmowanie łapówek. Komentatorzy spekulują, co kryje się za tą sprawą.


Ucisk pożera sam siebie

Politolog Abbas Galliamov nie wierzy w oficjalne uzasadnienie aresztowania. Pisze na Facebooku:

„Fajna historia, która dobrze wyjaśnia zasady moralne [of the leadership level]. Ponieważ korupcja sama w sobie nie jest w oczach Putina przestępstwem. Jeśli mówimy o korupcji u kogoś, kto ma poparcie członka nieformalnego Biura Politycznego Putina, to w porządku. …Ale jak miło, że ich obsesja szpiegowska osiągnęła taki poziom, że zaczynają wątpić w swoich ludzi. Kiedy ci idioci krzyczeli, że „powinien tam być”. 1937Ostrzegano ich, że rok 1937 uderzy nie tylko w opozycję, ale także w nich samych. … Teraz widzimy wynik: „Więc byłeś na wakacjach na Lazurowym Wybrzeżu?” Ach, francuski szpieg!

Może to dopiero początek

La Stampa podejrzewa wewnętrzną walkę o władzę:

„Rewelacyjne aresztowanie, które wskazuje, zdaniem wielu komentatorów w Moskwie, na wewnętrzny spór na Kremlu, a być może także na atak na ministra obrony Siergieja Szojgu, który obiecał Putinowi szybkie i bezbolesne zwycięstwa. W każdym razie Iwanow i Szojgu nie wydają się stawić czoła zadaniu prowadzenia wojny.” Egzystencjalizm” został postawiony przez Putina jako misja jego nowej kadencji na Kremlu.


Inne interesujące tematy

Rosja zawetuje broń nuklearną w kosmosie w głosowaniu Rady Bezpieczeństwa ONZ, kremlowski dyplomata twierdzi, że przeciwnicy są niesprawiedliwi

Kreml rzekomo nie posiada żadnej kosmicznej broni nuklearnej, której Amerykanie chcą zakazać, ale Waszyngton twierdzi, że Rosja w tej sprawie kłamie.

Dobry kozioł ofiarny

Putin chciał tylko znowu pokazać, kto tu rządzi na Kremlu, Elta Sanomat jest przekonana:

„Moment aresztowania był również odpowiedni, ponieważ Putinowi zależy na tym, aby po przedstawieniu zademonstrować swoją rosnącą siłę Wybory prezydenckie w marcu. Wiadomo, że otoczenie Putina prowadzi niezwykle rzadkie dochodzenia karne przeciwko swoim członkom. Jednak od czasu do czasu Putin zmuszony jest przywrócić dyscyplinę i przeprowadzić czystki w swoich szeregach. Iwanow jest dobrym kozłem ofiarnym, który odstrasza innych skorumpowanych przywódców. Można go także obwiniać za część niepowodzeń Sił Zbrojnych Rosji Ukraina„.

Inni teraz plądrują jego pracę

Polityk opozycji i vloger Maxim Katz nie jest przekonany, że w tym wszystkim chodzi o gry o władzę. W echu pisze:

„Wielu inteligentnych ludzi wyciągnie teraz poważne wnioski polityczne i powie, że Wieża Shoigu została osłabiona na korzyść kogoś innego, ale z tego, co teraz widzimy, nie ma tu żadnej logiki politycznej. W tej cudownej jamie węży sytuacja stała się jedynie bardziej niespokojna ludzi o podobnych poglądach, gdzie wszyscy są zjednoczeni i wspierają się nawzajem, ale są gotowi poderżnąć sobie nawzajem gardła za jednym zamachem. Miliardy dolarów, które przepłynęły przez Iwanow, przepłyną teraz przez kogoś innego.

READ  Honduras szuka stosunków z Chinami i wywiera presję na Tajwan przed wizytą w Stanach Zjednoczonych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *