Księżycowy Nowy Rok: wydatki Chin na turystykę osiągnęły poziom sprzed pandemii

  • Napisane przez Petera Hoskinsa
  • Reporter biznesowy

Źródło obrazu, Obrazy Getty’ego

Skomentuj zdjęcie,

Tegoroczny Księżycowy Nowy Rok zgromadził ogromne tłumy w atrakcjach turystycznych w całych Chinach

Oficjalne dane pokazują, że wydatki na turystykę w Chinach podczas Księżycowego Nowego Roku wzrosły powyżej poziomu sprzed pandemii Covid-19.

Według danych rządowych, wydatki na turystykę krajową osiągnęły 632,7 miliarda juanów (87,96 miliarda dolarów, 69,7 miliarda funtów), co stanowi wzrost o około 47% w porównaniu z tym samym okresem wakacyjnym w zeszłym roku.

Obchody nastąpiły po latach blokad i ograniczeń związanych z pandemią, które zostały zniesione na początku 2023 roku.

Dane te także umocniły się, gdyż święto było o jeden dzień dłuższe niż zwykle.

Dane za początek Roku Smoka pokazały, że podczas zakończonej w niedzielę ośmiodniowej przerwy odbyło się 474 mln podróży krajowych. To o 34% więcej niż w roku ubiegłym i o 19% więcej niż przed pandemią w 2019 roku.

Choć władze nie podały szczegółów danych, z obliczeń opartych na oficjalnych danych wynika, że ​​średnie wydatki na podróż spadły o około 9,5% w porównaniu z 2019 rokiem.

Sugeruje to, że „ograniczanie konsumpcji pozostaje bardzo popularne” – napisali w notatce analitycy amerykańskiego giganta bankowości inwestycyjnej Goldman Sachs.

Święto to, znane w Chinach jako Święto Wiosny, jest największą coroczną migracją na świecie.

Tradycyjnie setki milionów ludzi wraca do swoich rodzinnych miast w Chinach, aby połączyć się z członkami rodziny lub odwiedzić atrakcje turystyczne w całym kraju.

W czasie pandemii odwołano najważniejsze uroczystości i zakazano podróżowania.

Skok całkowitych wydatków w Księżycowym Nowym Roku to rzadka dobra wiadomość dla drugiej co do wielkości gospodarki świata, która stoi przed wieloma wyzwaniami.

Do poważnych problemów, z jakimi boryka się Pekin, należy kryzys na rynku nieruchomości, słaby eksport oraz obawy o spadek cen konsumpcyjnych czy deflację.

Tymczasem opublikowane w niedzielę oficjalne dane pokazały, że inwestycje zagranicznych firm w Chinach wzrosły w ubiegłym roku najmniej od trzech dekad.

Według Państwowej Administracji Walutowej bezpośrednie inwestycje zagraniczne spadły do ​​najniższego poziomu od 1993 r.

READ  Jeff Shell opuszcza Comcast – ostateczny termin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *