Kyrie Irving wspomina poprzednie finały NBA z LeBronem Jamesem: „Zdecydowanie za nim tęsknię”

BOSTON — Gwiazda Dallas Mavericks, Kyrie Irving, widział, jak to nadchodzi, gdy drugi obrońca wyszedł z rogu, aby uniemożliwić mu wykonanie trójki o krok w tył.

Tak, oczywiście Irving usłyszał, co powiedział o nim jego były kolega z drużyny, LeBron James, we wtorek i Irving był gotowy o to zapytać od razu, gdy wrócił na finały NBA po raz pierwszy od tych wszystkich wydarzeń z Jamesem, kiedy byliśmy razem w Cleveland.

„Czy to jest pierwsze pytanie” – powiedział Irving z podium podczas dnia medialnego finału, śmiejąc się z całego spektaklu. „O mój Boże, uwielbiam to. Musisz to pokochać, stary”.

We wtorek James, który przez ostatnie sześć lat grał w Los Angeles Laker, powiedział: „Siedząc tutaj i oglądając (finał Irvinga z Mavericks), jestem bardzo szczęśliwy i dumny, że mogę patrzeć, jak nadal się rozwija”.

„Jednocześnie jestem bardzo zły, że nie jestem już jego kandydatem na kandydata” – powiedział James współgospodarzowi podcastu JJ Reddickowi w zwiastunie odcinka „Mind the Game”. Podcast.

„To doceniamy” – powiedział Irving w odpowiedzi. „Tam też jest mnóstwo wdzięczności.”

Biuletyn pulsacyjny

Darmowe codzienne aktualizacje sportowe prosto do Twojej skrzynki odbiorczej. Subskrypcja

Darmowe codzienne aktualizacje sportowe prosto do Twojej skrzynki odbiorczej. Subskrypcja

On kupujeKup newsletter Puls

32-letni Irving nie zaszedł tak daleko w play-offach od swojego ostatniego sezonu z Jamesem w drużynie Cavaliers, kiedy przegrali z Golden State Warriors w pięciu meczach finału 2017. Po piątym meczu Irving wywalczył sobie drogę do opuszczenia Cleveland szczególnie, gdy był jeszcze objęty kontraktem, aby uciec przed Jamesem i ogromną władzą i wpływem, jaki James miał na Cavaliers.

James powiedział jesienią 2018 r Sportowiec Że handel Irvinga z Cleveland do Celtics był „początkiem końca” dynastii Konferencji Wschodniej Cavs, a także jego pobytu w Cleveland.

READ  Sprzedawanie aniołów może zwiększyć szanse na handel Shohei Ohtani; Z tymi 5 drużynami najlepiej wylądować

Zwroty akcji w karierze Irvinga od czasu jego odejścia z LeBrona są dobrze udokumentowane i obejmują między innymi burzliwy okres w drużynie Celtics. W ostatnich dniach Irving powiedział, że podczas pobytu w Bostonie „nie był w najlepszej formie”, a w środę opowiedział o swoim rozwoju osobistym od tego czasu (i ostatnich dniach w Cleveland), który pozwolił mu lepiej docenić łączące go relacje – i ma teraz – z Jamesem.

„Oczywiście jestem w innej epoce i w innym miejscu w moim życiu”. Tak właśnie jest” – powiedział Irving. „Myślę, że udało nam się dojrzeć i naprawdę docenić to, co mieliśmy okazję osiągnąć.

„Myślę, że było kilka rzeczy, które stanęły na przeszkodzie naszemu związkowi, kiedy byłem trochę młodszy. Teraz, gdy jestem w stanie wyrazić, jak się czuję jako mężczyzna, czuć się w tym dobrze, nie poddawać się i moje przekonania i to, skąd pochodzę, czuję, że dzięki temu nasze relacje są teraz inne”.

Jako duet w Cleveland James i Irving dotarli do finałów trzy lata z rzędu (co oznacza czwarty sezon z rzędu bez Irvinga). Wygrali jedyny finał w historii Cleveland – jedyny powrót do deficytu 3-1 w historii finałów – dzięki potrójnej bramce Jamesa w siódmym meczu i cofnięciu się o 3 punkty Irvinga w ostatniej minucie. Które zapamiętamy w Cleveland na zawsze.

Ale ta dwójka przetrwała razem tylko przez jeden sezon. Irving jest zmęczony graniem w cieniu potężnego Jamesa i znoszeniem czasami protekcjonalnych komentarzy Jamesa. Chciał mieć te same wyjątki, które Cavaliers zrobili dla Jamesa (takie jak przydzielanie przyjaciołom ról w organizacji) i chciał cieszyć się z bycia gwiazdą alfa w konkurencyjnej drużynie, o której wiedział, że James ma do niej dostęp.

Dwa sezony Irvinga w Bostonie zostały zniweczone, najpierw przez kontuzję, potem przez kontrowersje, a zanim latem 2019 roku zrezygnował z kontraktu i podpisał kontrakt jako wolny agent na Brooklynie, zdecydował, że nie chce już być w centrum uwagi. dla siebie – tak jak James żył przez prawie wszystkie swoje 21 sezony w NBA w 2019 roku, niezależnie od tego, czy w jego drużynie są inne gwiazdy, czy nie.

READ  Najlepsze świąteczne zagrania NFL: Brady and Bucks Complete Comeback w OTN; Rams i Packers wygrywają

Irving słynie z dzwonienia do Jamesa, aby przeprosić za sposób, w jaki się wobec niego zachował, gdy byli razem w Cleveland, a także przy wielu okazjach, odkąd mieli nadzieję połączyć siły z Lakersami – lub, w przypadku Irvinga, w Dallas.

Irving – chcąc uzyskać przewagę nad trzyletnim kontraktem wartym 120 milionów dolarów, który otrzymał od Mavericks zeszłego lata – dał do wiadomości, że rekrutuje Jamesa, aby do niego dołączył. Oczywiście to nie zadziałało.

Irving zdobywał w tym sezonie średnio 25,6 punktu dla Mavericks, a w fazie play-off zdobywa średnio 22,8 punktu, trafiając na 42 procent z dystansu za trzy punkty.

„Zdecydowanie za nim tęsknię” – powiedział Irving. „Granie na boisku po prostu ułatwia wszystko, ponieważ mogę biegać w górę i w dół, rzucać piłkę do kogoś takiego, wyrzucać ją w powietrze, nawet jeśli pochodzi ona od sportowca.

„(Mam) wzajemny szacunek do tego, co przynieśliśmy do stołu. Myślę, że jego przywództwo i mój styl przywództwa bardzo dobrze się uzupełniają. Wiele się od niego nauczyłem i cenię go do końca życia.

Wśród wielu interesujących faktów dotyczących finałów w 2024 r. jednym z nich jest powrót Irvinga, aby zmierzyć się z Celtics, ponieważ jest to jedna z jego trzech byłych drużyn. Jednak w ramach tych wszystkich meczów finałowych z Jamesem i Clevelandem dwukrotnie pokonali Celtics w fazie play-off. W 2015 r., pierwszej serii play-offów Irvinga, zostali pokonani przez Celtics w pierwszej rundzie, a następnie w 2017 r. w finale konferencji pokonani przez Boston.

Wspominając ostatnie komentarze Jamesa, Irving powiedział, że powrócił myślami do tej pamiętnej serii przeciwko Bostonowi, Warriors i każdemu przeciwnikowi, z którym w tamtym czasie mierzył się Cleveland.

„Człowieku, kiedy on wypowiada się w ten sposób, myślę o tych chwilach, gdy graliśmy w franczyzie i naprawdę wymagaliśmy od siebie doskonałości” – powiedział Irving. „Zdecydowanie myślę o tych czasach.

READ  Caitlin Clark trafiła 7 za trzy punkty i zremisowała 30 punktów w zwycięstwie drużyny Fever nad Mystics

„Teraz jesteśmy tu, w teraźniejszości, gdzie możemy myśleć, ale jestem także w tym momencie, w którym mogę korzystać z niektórych formuł, których nauczyłem się od niego i niektórych wspaniałych nauczycieli, którzy byli przede mną Zostałem stworzony na tę chwilę, ponieważ przeszedłem przez niektóre rzeczy, przez które przechodziłem w przeszłości z niektórymi ludźmi, którzy pominęli grę.

„Podziękuj za to LeBronowi. (On) wie, jak wywołać burzę medialną i sprawić, by wszyscy tutaj o nas mówili.

W związku z tym nadszedł czas, aby Irving wrócił wspomnieniami, wsiadł do autobusu Mavericks i ponownie pomyślał o grze dla Bostonu.

Wymagana lektura

(Zdjęcie: David Berding/Getty Images)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *