Lake Erie Wally Trail: Skandal z oszustwami podbija mistrzostwa wędkarskie w OhioCNN

W świecie wędkarstwa wyczynowego dzieje się coś podejrzanego.

Potencjalni zwycięzcy prawie 29 000 $ na turnieju wędkarskim w Ohio zostali zdyskwalifikowani w piątek, po tym, jak odkryto, że ich ryby zostały nadziewane ołowianymi ciężarkami i filetami rybnymi.

Jason Fisher, dyrektor Szlak Lake Erie Wally Mistrzostwo, powiedział CNN Od razu był podejrzliwy, gdy ryba jednej z drużyn ważyła dwa razy więcej, niż oczekiwał na Mistrzostwach Cleveland.

Powiedział, że sandacz w wiadrze wyglądał, jakby oba miały ważyć około 4 funtów, ale całkowita waga wskazywała, że ​​każdy z nich powinien mieć co najmniej 7 funtów.

– Myślałem, że nie ma mowy – powiedział. „Słyszałem też pomruki tłumu: „Nie ma mowy, nie ma mowy”.

„Fizycznie poczułem rybę, poczułem wewnątrz ryby stałe przedmioty” – powiedział.

Udokumentowano moment, w którym Fisher odkrył domniemany oszustwo Wiele filmów jest teraz wirusowych Opublikowany w mediach społecznościowych Fisher pojawia się w otoczeniu konkurentów, krojąc rybę nożem i ciągnąc, jak powiedział, ołowianą kulę. Jacob Runyan, członek dwuosobowego zespołu, który rzekomo oszukiwał, stał w milczeniu, oglądając jeden z filmów, które Fisher udostępnił CNN.

„W rybach mamy obciążniki” – krzyknął Fischer. Tłum rzucał przekleństwa na Runyana.

Usłyszał, jak ktoś mówi do myśliwego: „Straciłem wszystko”. Film pokazuje również Fishera, który prosi Ronana, aby wyszedł, i mówi tłumowi, aby go nie dotykał.

Fisher powiedział CNN, że Runyan i jego kolega z drużyny, Chase Kominsky, mają wygrać nagrodę w wysokości 28 760 $. Nagroda pieniężna za każdy turniej, który organizuje, pochodzi z wpisowego, który każdy myśliwy płaci za zawody.

Jak powiedział, Fisher organizuje około ośmiu turniejów w ciągu roku, przyciągając zawodników z Ohio, Indiany, Illinois, Michigan, Pensylwanii i Wisconsin. Zawodnicy rywalizują, aby zobaczyć, kto może osiągnąć najwyższą całkowitą wagę w wiadrze pięciu jasnoszarych zwierząt złowionych w jeziorze Erie.

READ  Aktualizacje na żywo, wyniki walk, analiza boksu

Ani Runyan, ani Kominsky nie odpowiedzieli na prośbę CNN o komentarz.

Fischer powiedział, że przedstawiciele turnieju są w kontakcie z lokalnymi władzami.

Stephanie O’Grady, specjalistka ds. mediów i pomocy z Departamentu Zasobów Naturalnych Ohio, powiedziała CNN, że departament zebrał dowody w piątek i przygotowuje raport dla Prokuratury Okręgowej w Cuyahoga.

„Ponieważ jest to otwarte śledztwo, w tej chwili nie mamy dalszych komentarzy” – napisała w e-mailu do CNN.

Powiedział, że Fisher był „całkowicie zniesmaczony”, kiedy odkrył rzekome oszustwo. „To rodzinna atmosfera” – powiedział. „Wszyscy jesteśmy dumni z tego sportu”.

„Każdy dużo poświęca”, aby utrzymać się i rywalizować w turniejach, powiedział.

Dodał, że zorganizowanie wielkiego wydarzenia zabiera jego rodzinie cenny czas. „Nie mogę uwierzyć, że ktoś oszukiwał ich nie tylko dla pieniędzy, ale także dla czasu rodzinnego”.

Fischer powiedział, że zna Runyana i Kominsky’ego z innych turniejów, zauważając, że wcześniej wygrali kilka turniejów.

Powiedział jednak, że w najbliższym czasie nie wezmą udziału w mistrzostwach Lake Erie Walleye Trail.

– Nie będą mogli łowić w moim domu – powiedział.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *