Lauren Bobert wygrywa zatłoczone prawybory Izby GOP w nowej dzielnicy Kolorado

Republikańska republikanka Lauren Bobert zwyciężyła w prawyborach w swoim nowym okręgu Kolorado.

Kontrowersyjna kongresmenka pokonała pięciu pretendentów Partii Republikańskiej w prawyborach w 4. okręgu kongresowym w Kolorado i będzie faworyzowana w zdobyciu mandatu w listopadowych wyborach powszechnych.

Lauren Bobert ogłosiła zwycięstwo we wtorek wieczorem w Windsor w Kolorado w Greenhouse.

CBS


Bobert wygrał we wtorek wieczorem, zdobywając ponad 43% głosów. Oznacza to, że do godziny 20:47 naliczono 91% głosów.

Bobert miał na sobie kapelusz Make America Great Again podczas swojego przyjęcia zwycięskiego w północnym Kolorado Trampki sygnowane marką Donald Trump. Wezwał do zjednoczenia GOP i budowania mostów z innymi Republikanami.

„Musimy zaangażować się na szczeblu lokalnym i zacząć odzyskiwać nasze państwo” – powiedział. „Musimy być świadomi i nigdy nie dać się zwieść wrogowi. Nie pozwólcie nikomu wmawiać wam, że wasz głos się nie liczy i że wasz głos się nie liczy. Bo absolutnie ma”.


Lauren Bobert wygłasza przemówienie zwycięskie po wygraniu prawyborów GOP

Boebert reprezentuje obecnie 3. Okręg Kongresowy Kolorado, ale zdecydował się kandydować w bardziej konserwatywnym 4. Okręgu po rezygnacji innego republikańskiego republikanina Kena Bucka na początku tego roku.

CD4 obejmuje wschodnią część stanu i obejmuje Loveland i Windsor w północnym Kolorado oraz hrabstwo Douglas w południowej części obszaru metropolitalnego Denver. Prawie połowa wyborców w okręgu mieszka w hrabstwie Douglas, gdzie ekspert ds. polityki CBS News w Kolorado, Shawn Boyd, twierdzi, że Republikanie są „mniej MAGA, a bardziej mainstreamowi”.

Mimo że w hrabstwie jest dwa razy więcej Republikanów niż Demokratów, były prezydent Trump zwyciężył w hrabstwie Douglas zaledwie o siedem punktów procentowych w 2020 roku. Ogólnie rzecz biorąc, w 2020 r. Trump stracił Kolorado o 13 punktów procentowych.

Przedstawicielka Lauren Bobert modli się podczas ceremonii czuwania nad wyborami.

AAron Ontiveroz/The Denver Post za pośrednictwem Getty Images


Bobert zrezygnował ze swojego miejsca po bliskiej porażce w CD3 Demokrata Adam Frisch W 2022 r. Kiedy w styczniu ogłosił, że będzie kandydował w innym okręgu, powiedział, że przeprowadzka nastąpiła po „bardzo trudnym roku dla mnie i mojej rodziny”. Obejmuje to mijanie Poważny rozwód.

Podczas swojej kampanii Boebert zachwalał swoje poparcie dla Trumpa, co według Mike’a Dino, analityka politycznego Demokratów z CBS Colorado, bardzo mu pomogło.

„Nie można przecenić poparcia prezydenta Trumpa” – powiedział Dino. „Bardzo jej to pomogło na początku, ponieważ przemieszczanie się przez Podział Kontynentalny wiązało się z dużym ryzykiem, pozostawiając jej wygodny — lub przynajmniej pozornie wygodny — 3. Okręg Kongresowy”.

Podczas kampanii Bobert szeroko wypowiadał się na temat kwestii imigracyjnych. Kiedy Debata CBS Colorado w zeszłym miesiącuWezwał do masowych deportacji nielegalnych imigrantów, twierdząc, że stanowią one główne obciążenie dla instytucji i usług w Stanach Zjednoczonych.

„Zbuduj mur, deportuj wszystkich” – powtarzał w jednym zdaniu przez całą swoją kampanię.

Analityk polityczny Partii Republikańskiej CBS Colorado, Dick Wadhams, powiedział, że znaczne zgromadzenie funduszy przez Boberta dało mu dużą przewagę nad przeciwnikami.

„Kongresmenka Lauren Bobert miała w tej kampanii dwie wyraźne zalety: pieniądze w banku i rozpoznawalność jako urzędującej kongresmenki” – stwierdziła Wadhams. „Żaden z jej pięciu przeciwników nie miał nic podobnego do jednego z nich. Więc to duże, szerokie pole bardzo jej pomogło”.

Dillon Thomas, wasz reporter z Północnego Kolorado, otrzymuje komentarze od innych reporterów po zwycięskim przemówieniu republikanki Lauren Bobert w Windsorze we wtorek wieczorem.

AAron Ontiveroz/The Denver Post za pośrednictwem Getty Images


We wtorek wieczorem Bobert przypomniał swoim zwolennikom, że „to jeszcze nie koniec” i namawiał ich do zaangażowania się w kampanię prezydencką.

„Bardziej niż kiedykolwiek potrzebujemy prezydenta Trumpa, aby wziąć udział w wyścigu do Białego Domu 5 listopada” – powiedział. „Mamy dużo pracy do wykonania, nie zwalniajcie tempa, nie poddawajcie się”.

Kiedy Debata CBS Colorado w zeszłym miesiącu, wielu przeciwników Boeberta wspominało o swoim pochodzeniu z rolnictwa i hodowli, robiąc to w sposób dorozumiany, podkreślając nowy status Boeberta w okręgu. Konserwatywna prowadząca talk show radiowy Deborah Flora jako jedyna zaatakowała Boberta za jego czyny, krytykując go za „porzucenie sąsiada na CD3”.

Flora opisała kontrowersyjną kongresmenkę jako bardziej zaniepokojoną byciem w centrum uwagi kraju niż reprezentowaniem Kolorado.

„Widzieliśmy, jak Lauren Bobert będzie nas reprezentować” – powiedziała Flora. „W pogoni za kamerami pomijam kluczowe głosy, zamiast dawać ludziom prawdziwe rozwiązania, a DC jest w centrum dramatu”.

Flora była blisko trzecia z około 13,8% głosów, a Jerry Sonnenberg był drugi z około 14,3%. Mike Lynch i Richard Holdorf otrzymali po 11%.

„Konkluzja jest taka, [Boebert] „Myślę, że warto to wziąć pod uwagę, jeśli nie otrzymamy więcej niż 50%” – powiedział Dino.

We wtorek wieczorem zwyciężył Republikanin Greg Lopez Wybory specjalne na CD4 i będzie służył do końca kadencji p. Prawybory Demokratów w CD4 były zbyt blisko, aby rozstrzygnąć o 21:00, a Trisha Calvares miała niewielką przewagę (45%) nad Ike’iem McCorkle (41%).

READ  Biden-Xi planuje się spotkać, mówi amerykański urzędnik, Xi ostrzega przed Tajwanem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *