LeBron James Lakersa przegrywa z Clippers z powodu kontuzji uda

Los Angeles – gwiazda Lakers James Lebron Opuścił środową porażkę 114-101 z Los Angeles Clippers w połowie czwartej kwarty, gdzie powiedział, że to kontuzja uda i nie wrócił.

Lekarze zespołu ocenią Jamesa w czwartek i prześwietlą jego udo, aby określić zakres kontuzji.

James zszedł z boiska na 5 minut i 41 sekund przed końcem czwartej kwarty i trzymał się okolicy pachwiny. Zespół powiedział, że odczuwa ból w lewej nodze.

„Nie zrobiłem w sztuce niczego dziwnego” – powiedział James o sekwencji, gdy wydawał się poprawiać coś podczas umieszczania maszynek do strzyżenia. Paul George. „Dopiero po wylądowaniu poczułem lekki skurcz lub ucisk w udzie. Więc natychmiast musiałem wyjść do następnej gry, kiedy poszedłem na linię rzutów wolnych”.

37-letni James doznał rozdarcia lewego uda podczas sezonu 2018-19 – jego pierwszego w Los Angeles – przez co opuścił 17 meczów z rzędu od końca grudnia do końca stycznia.

– Nie jest tak źle – powiedział James, porównując swój obecny niepokój z tym, przez co przeszedł cztery lata temu.

James nie wykluczył, że w najbliższy piątek zagra w Los Angeles przeciwko Sacramento Kings.

„Pójdę dookoła [the clock] Leczenie trwa 24 godziny, a jeśli w piątek wszystko będzie dobrze, będę na liście.”

Kontuzja zepsuła dobry występ Jamesa, który zdobył 30 punktów w 12-22 rzutach, ośmiu zbiórkach, pięciu asystach i dwóch przechwytach w 32. minucie.

Trener Lakers, Darvin Hamm, powiedział Jamesowi, że jego przesłaniem po meczu było „rób, co chcesz, po prostu dbaj o swoje ciało”. Ale utrata Jamesa – kapitana w minutach, punktach i asystach – na dowolny czas byłaby ogromnym wyzwaniem dla zespołu 2-9 po czwartej przegranej z rzędu.

„To znaczy, to po prostu ogromna gehenna”, powiedział Hamm. „[James] Próbował swojego serca po prostu być tam dla nas i grać na wysokim poziomie. Myślałem, że dziś wieczorem idzie naprawdę dobrze. Ale to tylko kwestia sezonu NBA, stary. Musisz być przygotowany na wszystko po trochu. Zobaczymy, jak tylko zostanie oceniony i będziemy gotowi, aby przejść dalej.

READ  Jaki jest stan rzeczy w rozmowach handlowych między Kevinem Durantem i Donovanem Mitchellem z Month Up Camp: Inside Sun Pass

Hamm powiedział, że nie chce, aby ktokolwiek z Lakers poczuł potrzebę zostania „mistrzem”, jeśli James przegapił mecz, ale Antoniego Davisa Powiedział, że poczuje się w obowiązku przyjąć więcej.

powiedział Davis, który miał 21 punktów i dziewięć zbiórek przeciwko Clippers. „W każdym razie to moja praca. Ale wzrasta, gdy ktoś taki jak LeBron wychodzi ze wszystkim, co może zrobić na parkiecie”.

James wydawał się stosunkowo spokojny w związku z kontuzją, mówiąc: „Pozostaję w równowadze bez względu na wszystko”, ale podczas konferencji prasowej po meczu podniósł kwestię: rzuty wolne.

To była przegrana w środę 2 na 4, piąty raz w tym sezonie, kiedy spróbował czterech lub mniej rzutów wolnych.

– Lubię też gwizdek, który odzywa się, kiedy zostanę trafiony – powiedział James. „Przyjrzałem się dzisiaj wielu facetom, którzy oddawali dużo rzutów z wyskoku 9, 13 razy do linii rzutów wolnych.

„Nauczyłem się, jak grać na flopie, czy coś. Poważnie. Chcę się nauczyć, jak to zrobić. Odciągnij głowę do tyłu lub zrób coś, aby dostać się do linii rzutów wolnych, ponieważ „przepuściłem to”. [he hears as an explanation from the referees] coraz częstsze. To trzy proste mecze I nie trafiłem.