LeBron James strzelił 46 bramek przeciwko Clippers i zbliżył się do rekordu strzeleckiego Kareema Abdula-Jabbara

LeBron James coraz bliżej.

Gwiazda Los Angeles Lakers weszła we wtorek, potrzebując 224 punktów, aby wyprzedzić Kareema Abdula-Jabbara jako lider punktacji NBA. Jest znacznie bliżej po 46-punktowym wysiłku w przegranej 133-115 z Los Angeles Clippers.

Nawet przegrywając wysiłek, James dał fanom wartość ich pieniędzy. Oprócz tej punktacji zanotował osiem zbiórek, siedem asyst, dwa przechwyty, blok, zero strat i zero fauli osobistych w 32 minuty. Rzucił 9 z 14 z głębi, osiągając rekord kariery w rzutach za trzy punkty w jednym meczu.

Końcowy wynik nie był nawet bliski, ale James pobiegł w ostatniej kwarcie, zmniejszając deficyt do 10, zanim Clippers agresywnie odzyskali kontrolę.

40-punktowa przerwa przeciwko Clippers uzupełniła również 40-punktowy wynik Jamesa przeciwko wszystkim 30 drużynom NBA, co jest bezprecedensowym wyczynem. Trzech kolejnych graczy Strzelił 40 bramek przeciwko 29 zespołom: Kevin DurantI Jamesa Hardena i Kobe Bryant, który nigdy nie grał dla Lakers.

Pobicie rekordu NBA przez LeBrona Jamesa to tylko kwestia czasu

James nie prowadzi rejestru oparów późniejszej fazy swojej gwiezdnej kariery. daleko stąd. Jego średnia punktacji wynosząca 29,8 punktu w 37 meczach zajęłaby czwarte miejsce w jego 20 sezonach w NBA.

James zdobywał średnio 20,9 punktu na mecz jako junior i od tego czasu nie spadł z tego tempa. Ma zamiar pobić rekord Abdula-Jabbara, który wynosił ponad 100 meczów rozegranych mniej niż jego koledzy z Lakers. Abdul-Jabbar zdobył 38 387 punktów w 1560 meczach. Wtorkowy mecz Lakers kontra Clippers był 1404 meczem w karierze Jamesa.

Tempo sprawiło, że James był na dobrej drodze do wyprzedzenia Abdula-Jabbara gdzieś w lutym. Oto nadchodząca lista meczów Lakers, gdy James szuka jednego z ostatnich wielkich wyczynów w swojej piłkarskiej karierze.

Środa: przeciwko. San Antonio SpursI 22:30 czasu wschodniego

READ  Bucks zatrudnili Doca Riversa jako trenera dzień po zwolnieniu Adriana Griffina: Źródła

Sobota: w Boston CelticsI 20:30 czasu wschodniego (ABC)

30 stycznia: w Sieci BrooklynuI 19:30 ET (telewizja NBA)

31 stycznia: w New York KnicksI 19:30 ET (TNT)

2 lutego: w Pacery z IndianyI 19:00 czasu wschodniego

4 lutego: w Pelikany z Nowego OrleanuI 20:00 czasu wschodniego

7 lutego: przeciwko. Thunder w OklahomieI 22:30 czasu wschodniego

9 lutego: przeciwko. dolarów MilwaukeeI 22:00 ET (TNT)

11 lutego: w żołnierze złotego StanuI 20:30 czasu wschodniego (ABC)