Legenda Raiders Jim Otto umiera w wieku 86 lat

NFL

W niedzielę wieczorem zespół ogłosił, że w wieku 86 lat zmarł wieloletni środkowy zawodnik Raiders Jim Otto.

Nie podano przyczyny śmierci.

Wytrzymały Otto, który nosił charakterystyczny numer „00”, był środkowym bohaterem Raiders przez pierwsze 15 sezonów w latach 1960-74, rozpoczynając 210 meczów z rzędu.

„Zawsze postrzegałem bycie piłkarzem jak zapaśnik” – Otto powiedział Bleacher Report w 2009 roku.

„Jest w tobie coś, co mówi: «Chcę wyjść na boisko i udowodnić swoją wartość». W większości przypadków narażasz się na kontuzję. Niektórzy ludzie potrzebują w życiu wyzwań i grają w hokeja czy rugby to był sposób, w jaki mogłem się wykazać”.

Jim Otto, wieloletni centrum Raiders, zmarł w niedzielę w wieku 86 lat. Grupa MediaNews za pośrednictwem Getty Images

Otto był dziewięciokrotnym graczem pierwszego składu All-AFL, a następnie trzykrotnym środkowym Pro Bowl po połączeniu AFL i NFL.

„Jego umiejętności jako środkowego były wzorowe” – powiedział nieżyjący już trener Raiders Hall of Fame powiedział kiedyś John Madden. „Był jednym z tych gości, którzy nigdy nie chcieli rezygnować z treningu. To przeciwieństwo tego, co robi większość debiutantów, którzy mówią: «Wyślij drugiego zawodnika»”.

Otto został wybrany do Hall of Fame w 1980 roku, w pierwszym roku jego kwalifikowalności.

Wytrzymały Otto, który nosił charakterystyczny numer „00”, był środkowym bohaterem Raiders przez pierwsze 15 sezonów w latach 1960-74, rozpoczynając 210 meczów z rzędu. Prasa Stanów Zjednoczonych
Otto był dziewięciokrotnym graczem pierwszego składu All-AFL, a następnie trzykrotnym środkowym Pro Bowl po połączeniu AFL i NFL. Prasa Stanów Zjednoczonych

„Oddając się doskonałości, dumie i opanowaniu, Jim Otto nie tylko ucieleśniał wielkość naszej drużyny piłkarskiej, ale przez ponad dekadę był standardem doskonałości, według którego oceniane są pozycje w zawodowej piłce nożnej” – zmarły właściciel Raiders Hall of Fame Al Davis powiedział na cześć Otto.

W 2007 roku Otto przeszedł ponad 70 operacji i amputowano mu prawą nogę.

„Nie jestem typem osoby, która chce, żeby ktoś się nade mną litował. Zrobię wszystko. Pójdę na wojnę, jeśli będę musiał żyć” – powiedział Otto w 2013 roku, dodając: „Zrobiłem dużo odkąd amputowano mi nogę. Byłem za kołem podbiegunowym. „Byłem w najróżniejszych miejscach… uwielbiam łowić ryby”.

READ  Marcus Smart, Giannis Antetokounmue, Rudy Gobert tytułami All-Defens Teams w NBA
Otto został wybrany do Hall of Fame w 1980 roku, w pierwszym roku jego kwalifikowalności. Kyle Terada – USA Today Sports
W 2007 roku Otto przeszedł ponad 70 operacji i amputowano mu prawą nogę. Grupa MediaNews za pośrednictwem Getty Images

Pozostawił żonę, syna i 14 wnucząt.

„Patrzyłem, jak krwawi” – ​​powiedział w wywiadzie udzielonym w 2022 roku zastępca Raiders, Phil Villapiano. „Mam na myśli każdy mecz. Jakikolwiek hełm miał na sobie, na pewno nie działał, ponieważ spadłby i rozbił mu nos. Krwawił w każdym meczu. A gracze drugiej drużyny mówiliby: „Co się dzieje?” co się dzieje z tym facetem?!
Załaduj więcej…

https://nypost.com/2024/05/20/sports/jim-otto-raiders-legend-hall-of-famer-dead-at-86/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Skopiuj adres URL udostępniania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *