Liczba ofiar śmiertelnych osunięć ziemi w Kolumbii wzrosła do 33, w tym dzieci

Źródło obrazu, Obrazy Getty’ego

Liczba ofiar śmiertelnych osuwiska w północno-zachodniej Kolumbii wzrosła do co najmniej 33 osób, a większość ofiar stanowią dzieci, powiedział wiceprezydent Kolumbii.

Dziewiętnaście innych osób zostało rannych, a akcja ratownicza nadal trwa.

Urzędnik powiedział, że osuwiska zablokowały już drogę łączącą miasta Medellin i Quibdo, więc ludzie porzucili samochody i schronili się w domach.

Potem nastąpiło kolejne osunięcie się ziemi, grzebiąc ich i niektóre pojazdy.

Prezydent Kolumbii Gustavo Brito zobowiązał się zapewnić „wszelką dostępną pomoc” regionowi Chocó.

Lokalny urzędnik powiedział, że osuwisko miało miejsce w pobliżu obszaru Carmen de Atrato.

Około 60 osób szukało schronienia w pobliżu skrzyżowania. Dom był pełen kobiet i małych dzieci – powiedział lokalnym mediom mężczyzna, który przeżył tę mękę.

Wybierz opcję rozmowy anonimowej Gazeta TempoPowiedział, że z powodu ulewnego deszczu osobom wchodzącym do budynku częstowano kiełbaskami i smażonymi bananami.

Ale w ciągu kilku sekund osuwisko zmiotło dom i pobliskie samochody.

W poście na portalu X wiceprezydent Francia Márquez Mena poinformowała, że ​​agencje pomocowe, władze lokalne, policja i wojsko zostały rozmieszczone w celu wsparcia działań poszukiwawczo-ratowniczych w prowincji Chocó.

Tragedia wstrząsnęła krajem Ameryki Południowej, odbiła się szerokim echem w mediach, a wiele osób wyraziło swój szok i kondolencje w mediach społecznościowych.

Obszar położony w prowincji Chocó, graniczący z Oceanem Spokojnym, jest gęsto zalesiony i w piątek i sobotę nawiedziły go ulewne deszcze.

Lokalny burmistrz powiedział w sobotę, że pod gruzami nadal znajdują się osoby uwięzione.

Zdjęcia zamieszczane w mediach społecznościowych i kanałach telewizyjnych przedstawiały zniszczone samochody, częściowo zakopane w błocie i zwalonych skałach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *