5 rzeczy, które trzeba wiedzieć przed otwarciem giełdy we wtorek

Oto najważniejsze wiadomości, których inwestorzy potrzebują, aby rozpocząć dzień handlowy:

1. Kontrakty terminowe na akcje na czerwono

Traderzy pracują na parkiecie nowojorskiej giełdy (NYSE) w Nowym Jorku, 30 czerwca 2022 r.

Brendan McDermid | Reuters

Kontrakty terminowe na akcje amerykańskie spadły we wtorekInwestorzy są zaniepokojeni narastającymi napięciami geopolitycznymi między Pekinem a Waszyngtonem przed spodziewaną wizytą przewodniczącej Izby Reprezentantów Nancy Pelosi na Tajwanie. Zwroty skarbowe Jak we wtorek się poślizgnąłze standardem 10-letnie obligacje skarbowe Handel jest tak niski, jak 2,516%, ponieważ inwestorzy gromadzą się na postrzeganym długu rządu USA. Akcje w Chinach i Hongkongu Wtorek też się potknął, i jenKtóra jest uważana za bezpieczną walutę schronienia, dodatkowo wzmocnioną. W poniedziałek główne indeksy giełdowe Wall Street zamknęły się na minusie, przełamując trzydniową passę spadków.

2. Mówi się, że chińskie samoloty bojowe lecą blisko linii podziału Cieśniny Tajwańskiej

Zdjęcie przewodniczącej Izby Reprezentantów Nancy Pelosi podczas cotygodniowej konferencji prasowej na Kapitolu w piątek, 29 lipca 2022 r. w Waszyngtonie. Przewodnicząca Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi ma przybyć do Tajpej później we wtorek, poinformowało Reuters źródło zaznajomione z tą sprawą, ponieważ kilka chińskich samolotów bojowych przeleciało w pobliżu linii dzielącej Cieśninę Tajwańską.

Kent Nishimura | Los Angeles Times | Obrazy Getty

Chińskie samoloty bojowe Latanie blisko linii środkowej w Cieśninie TajwańskiejReuters podał we wtorek, powołując się na źródło. Pekin ostrzegł Pelosi, aby nie odwiedzał Tajwanu, autonomicznej wyspy, której roszczenia Chiny. Pelosi podróżuje po regionie, ale jej spodziewana wizyta na Tajwanie nie została oficjalnie ogłoszona. Napięcia między Chinami a Tajwanem rosło W ostatnich latach.

3. Uber zgłosił kolejną dużą stratę, ale akcje poszybowały w górę

Dyrektor generalna Uber, Dara Khosrowshahi, przemawia na konferencji dotyczącej premiery produktu w San Francisco w Kalifornii 26 września 2019 r.

Filip Pacheco | AFP przez Getty Images

Akcje Technologie Uber Skoczył we wtorek po zgłoszeniu firmy dostarczającej i spożywczej Przychody kwartalne lepsze niż oczekiwano. Według Refinitiv, sprzedaż Ubera w drugim kwartale wyniosła 8,07 miliarda dolarów, znacznie powyżej prognoz analityków wynoszących 7,39 miliarda dolarów. Jednak Uber odnotował stratę netto w wysokości 2,6 miliarda dolarów za kwartał, w tym 1,7 miliarda w wyniku przeszacowania swoich inwestycji w Grab Aurora i Zomato. Całkowite straty z działalności operacyjnej za kwartał zakończony 30 czerwca wyniosły 713 mln USD, ale firma odnotowała dodatnie wolne przepływy pieniężne w wysokości 382 mln USD. W maju dyrektor generalny Dara Khosrowshahi powiedział pracownikom w notatce, że pozytywne przepływy pieniężne stały się ważnym celem w najbliższym czasie.

4. Firmy naftowe zwiększają dywidendy

Logo BP zostało sfotografowane w Londynie 12 maja 2021 r. Międzynarodowa Agencja Energetyczna poinformowała niedawno, że w 2021 r. emisje dwutlenku węgla związane z energią wzrosły do ​​najwyższego poziomu w historii.

Glenn Kirk | Afp | Obrazy Getty

Brytyjski gigant naftowy BP Amerykański producent łupków Devon Energy odnotował dobre wyniki kwartalne i wyższe dywidendy, ponieważ wyższe ceny ropy naftowej w tym roku pomogły firmom zwiększyć ich programy zwrotu kapitału. bb to we wtorek Zgłoszony zysk w drugim kwartale w wysokości 8,5 miliarda USD, podniósł swoją kwartalną dywidendę o 10% do 6006 centów na akcję zwykłą. Devon Energy, który włączył się w poniedziałek Wyniki za II kwartał są lepsze niż oczekiwano Powyżej i poniżej odnotowuje wzrost wypłaty dywidendy o 22%. Stosując strategię stałej plus zmiennej dywidendy, kwartalna wypłata Devon wynosi obecnie 1,55 USD na akcję, w porównaniu z 1,27 USD.

5. Skoki na Pintereście. Aktywna firma twierdzi, że jest największym udziałowcem

Baner tablicy fotograficznej online Pinterest Inc. Wiszące z nowojorskiej giełdy (NYSE) rano w dniu pierwszej oferty publicznej Pinteresta 18 kwietnia 2019 r. W Nowym Jorku.

Spencera Platta | Getty Images Aktualności | Obrazy Getty

Akcje Pinteresta wzrosły o prawie 18% w handlu przedrynkowym we wtorek, dzień po tym, jak firma zajmująca się mediami społecznościowymi podała kwartalne wyniki i przychody, które nie spełniły oczekiwań Wall Street, a prognozy na bieżący kwartał były słabsze niż oczekiwano. Chociaż miesięczny spadek liczby aktywnych użytkowników Pinteresta nie był tak zły, jak się obawiano, wyniki firmy pokazują jednak, jak trudne jest obecnie środowisko operacyjne dla nazwy mediów społecznościowych. PinterestAkcje mogą zareagować na wiadomość, że aktywista inwestor Elliott Management w poniedziałek Zdradziła, że ​​jest największym udziałowcem firmyzachwalając „możliwość tworzenia wartości”, którą widzisz.

otwórz konto teraz Aby Klub Inwestycyjny CNBC śledził każdy ruch strzały Jima Cramera. Śledź działania szerszego rynku jak profesjonalista CNBC Pro.

READ  Nowy premier Rishi Sunak obiecał wyciągnąć Wielką Brytanię z kryzysu gospodarczego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *