W izraelskim nalocie na południową Strefę Gazy w Rafah zginęło co najmniej 9 Palestyńczyków, w tym 6 dzieci.

Rafah (Strefa Gazy) – Źródła medyczne podały w sobotę, że izraelski nalot na dom w mieście Rafah na dalekim południu Strefy Gazy spowodował śmierć co najmniej dziewięciu osób, w tym sześciorga dzieci, jak kontynuował Izrael trwającą prawie siedmiomiesięczną ofensywę na terytoriach oblężonych Palestyny. .

Wojna Izraela Wojna z Islamskim Ruchem Oporu (Hamasem) doprowadziła do znacznej eskalacji napięć na Bliskim Wschodzie, szczególnie między obydwoma krajami Izrael i Iran W ostatnich tygodniach. Teraz uwaga powraca do Rafah, gdzie mieszka ponad połowa populacji Gazy, liczącej około 2,3 miliona ludzi, z których wielu zostało przesiedlonych w wyniku walk gdzie indziej.

Krewni płakali i ściskali ciała dzieci owiniętych w szpitalu Al-Najjar. „Hamza, kochanie” – powiedziała smutna babcia – „Twoje włosy wyglądają tak pięknie”.

Mąż jego siostry, Ahmed Barhoum, powiedział, że wśród ofiar byli Abdel Fattah Subhi Radwan, jego żona Naglaa Ahmed Aweida i trójka ich dzieci. Barhoum stracił żonę Rawan Radwan i ich 5-letnią córkę Alaę.

„To świat pozbawiony wszelkich ludzkich wartości i moralności” – powiedział Barhoum The Associated Press, płacząc, obejmując ciało Alai. „Jedynymi męczennikami są kobiety i dzieci”.

Izrael nalegał na to od miesięcy Planowanie ataku naziemnego Do Rafah, gdzie według informacji wielu pozostałych działaczy Hamasu ukrywa się pomimo wezwań społeczności międzynarodowej do powściągliwości W tym Stany Zjednoczone, najsilniejszy sojusznik Izraela.

Część Palestyńczyków opuściła w sobotę obszar Rafah w pobliżu granicy z Egiptem po otrzymaniu ostrzeżenia o eksmisji od armii izraelskiej. „Chłopaki, będą strajkować o 15:40. Dzieje się. Która jest godzina?” Jeden. Kilka minut później nastąpił cios. Nie od razu było wiadomo, czy ktoś zginął.

Władze Szpitala Męczenników Al-Aksa, gdzie dziennikarz AP widział ofiary, również w sobotę izraelski nalot uderzył w dom w obozie dla uchodźców Bureiji w środkowej Gazie, zabijając co najmniej jedną osobę i raniąc dwie inne.

READ  Zniszcz zły sprzęt! Szalone zwierzę powoduje chaos w domu kobiety po włamaniu się, żeby zjeść jej owsiankę

Wybuchła wojna, bo Bezprecedensowy nalot 7 października na południowy Izrael Hamas i inne grupy zbrojne zabiły około 1200 osób, w większości cywilów, i były świadkami porwania i przewiezienia około 250 osób do Gazy. Izrael mówi o W Gazie pozostaje 130 zakładników Chociaż zginęło ponad 30 osób.

Frustracja wśród wielu Izraelczyków utrzymuje się, a tysiące antyrządowych demonstrantów w Tel Awiwie po raz kolejny wezwało do zorganizowania nowych wyborów i porozumienia w sprawie uwolnienia pozostałych zakładników. Jedna z protestujących, Iris Milnar, powiedziała: „Nie wiemy już, co robić, więc płaczemy i wołamy o pomoc”.

Ministerstwo Zdrowia Gazy podało, że liczba ofiar śmiertelnych wojny w Palestynie osiągnęła co najmniej 34 049, a ponadto 76 901 zostało rannych, dodając, że ciała 37 osób zabitych w izraelskich nalotach przewieziono do szpitali w ciągu ostatnich 24 godzin. Władze odpowiedzialne za opiekę zdrowotną kierowane przez Hamas w swoich statystykach nie rozróżniają bojowników od cywilów, ale przynajmniej tak twierdzą Dwie trzecie z nich stanowiły dzieci i kobiety.

Izrael obwinia Hamas za ofiary cywilne, twierdząc, że jest obecny wśród ludności.

Wojna doprowadziła do eskalacji napięć regionalnych. W piątek Izrael i największy wróg Iran Wydawało się, że bagatelizuje to znaczenie izraelskiego ataku powietrznego w pobliżu głównej bazy lotniczej i obiektu nuklearnego w środkowym Iranie, sygnalizując wycofanie się z wojny, która mogła przerodzić się w wojnę totalną. Tydzień temu Iran wystrzelił rakietę Bezprecedensowe bombardowanie rakietowe Na Izrael po rzekomym izraelskim nalocie, który go zabił Dwóch irańskich generałów W konsulacie Iranu w Syrii.

Izrael w dalszym ciągu konfrontuje się z irańskimi pełnomocnikami, często wymieniając ataki rakietowe i drony przez granicę libańsko-izraelską ze wspieraną przez Iran grupą bojowników Hezbollah. Wspierani przez Iran rebelianci Houthi w Jemenie rozpoczęli ataki na statki handlowe na Morzu Czerwonym i w Zatoce Adeńskiej w ramach, jak to określili, solidarności z Palestyńczykami w Gazie.

READ  Chiński ekspert medyczny twierdzi, że Covid zmutował i należy zmienić jego nazwę

Napięcia są również wysokie Zajęty Zachodni Brzeg.

Palestyńskie Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że dzisiaj, w sobotę, z obozu dla uchodźców Nour al-Sham wydobyto 12 ciał, co zwiększa liczbę ofiar śmiertelnych od rozpoczęcia izraelskiej operacji wojskowej w tym regionie w czwartek wieczorem do 13. Dodała, że ​​zginęli męczeńską śmiercią „w wyniku agresji okupacyjnej”.

Ruch Islamski Dżihad potwierdził zabicie trzech swoich członków. Drugim zmarłym mężczyzną był 15-letni chłopiec. Armia izraelska podała, że ​​jej siły zabiły 10 działaczy w obozie i jego okolicach, a ośmiu podejrzanych aresztowano. Dodała, że ​​dziewięciu oficerów i żołnierzy zostało rannych.

Według palestyńskiego Ministerstwa Zdrowia od października co najmniej 469 Palestyńczyków ze Wschodniej Jerozolimy i Zachodniego Brzegu zginęło w izraelskim ogniu.

W innym miejscu na Zachodnim Brzegu ministerstwo poinformowało, że kierowca ambulansu został zastrzelony w pobliżu miasta Al-Sawiya, gdy próbował dotrzeć do Palestyńczyków rannych w starciach z izraelskimi osadnikami. Palestyński Czerwony Półksiężyc powiedział, że Muhammad Musa został postrzelony w klatkę piersiową. A Fala ataków osadników Zaczęło się tydzień temu, kiedy izraelski nastolatek zaginął i został znaleziony martwy.

___

Magdy relacjonowała z Kairu. Przyczynił się do tego pisarz Associated Press Jack Jeffrey w Jerozolimie.

___

Więcej zasięgu AP znajdziesz na stronie https://apnews.com/hub/israel-hamas-war

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *