Liczba przypadków Govt-19 w Chinach jest wysoka z powodu rosnących ograniczeń Xian

  • 162 lokalne przypadki objawów w Chinach i 158 dni temu
  • W Xian 150 przypadków na niedzielę i 155 na sobotę
  • Cyan zamawia zbędne pojazdy z dróg i rozpoczyna nowy test masowy

PEKIN, 27 grudnia (Reuters) – W poniedziałek chiński Xian zaostrzył ograniczenia dotyczące podróżowania po mieście, rozpoczynając nową rundę testów piątego dnia po zablokowaniu 13 milionów ludzi.

Xian zgłosił 150 nowych lokalnych przypadków wirusa koronawirusa w niedzielę, nieco mniej niż 155 poprzedniego dnia, i ostrzegł, że osoby naruszające przepisy dotyczące podróży lub testów mogą zostać zatrzymane i grzywny.

Liczba przypadków w Cyan jest niewielka w porównaniu z wieloma skupiskami w innych krajach, ale zgodnie z dążeniem rządu do natychmiastowej kontroli erupcji, władze nałożyły surowe ograniczenia na wjazd i wyjazd z miasta.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Spośród 635 przypadków potwierdzonych w Xian od 9 grudnia do niedzieli władze nie zgłosiły żadnej infekcji wariantem Omicron. Chiny wykryły międzynarodowych podróżnych i tylko garstkę infekcji Omigron na południu.

W całym kraju w Chinach w niedzielę zgłoszono 162 przypadki krajowych objawów, w porównaniu ze 158 dzień wcześniej. Jest to największa liczba od czasu, gdy oficjalny biuletyn dzienny zaczął oddzielnie klasyfikować bezobjawowych nosicieli pod koniec marca zeszłego roku.

Od zeszłego tygodnia mieszkańcy Xian nie mogą opuszczać miasta bez zgody pracodawcy lub władz.

Od poniedziałku żadne pojazdy nie będą wpuszczane do programów antywirusowych ani środków do życia publicznego, a osoby naruszające mogą zostać zatrzymane przez policję do 10 dni i grzywna w wysokości 500 juanów (78,48 USD).

Miasto powiedziało mieszkańcom w poniedziałek, aby nie wychodzili z domu, chyba że otrzymają próbki do nowej rundy testów. Jeśli wynik testu będzie negatywny, mieszkańcy obszarów o niskim ryzyku będą mogli kupować artykuły pierwszej potrzeby, powiedział władze miasta.

READ  Netflix zwolnił kolejnych 300 pracowników

Policja powiedziała, że ​​każdemu, kto odmówi przestrzegania zasad podczas testu, grozi areszt i grzywny, w tym trzymanie się nawzajem w ryzach.

Xian uruchomił również ogólnokrajową kampanię dezynfekcji, w ramach której pracownicy rozpylają środki dezynfekujące na drogach i budynkach.

Tongyan Jin, wirusolog z Uniwersytetu w Hongkongu, mówi, że masowa dezynfekcja powietrza na zewnątrz i powierzchni wydaje się niepotrzebna, ponieważ ludzie są mniej skłonni do zarażenia COVID-19 z powierzchni zewnętrznych lub powietrza zewnętrznego.

„Zabija komary za pomocą artylerii” – powiedział Jin, dodając, że konieczna była dezynfekcja wewnętrznych powierzchni, zwłaszcza w obszarach odwiedzanych przez zarażonych ludzi.

Infekcje wykryto w dwóch innych miastach w prowincji Shanxi – tej samej prowincji co Xian – oraz w prowincji Guangxi oraz Zhejiang, Guangdong i Sichuan.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Zgłoszone przez Roxanne Liu i Gabriela Crossleya; Montaż przez Himani Sarkara, Kennetha Maxwella i Raju Gopalakrishnan

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *