Lily Johannes (16 lat) strzela gola w swoim pierwszym międzynarodowym meczu w reprezentacji kobiet USA

Adama Beechera/Getty Images

Lily Johannes (16 lat) strzeliła gola podczas swojego debiutu w reprezentacji Stanów Zjednoczonych w piłce nożnej kobiet.

CNN

To był pamiętny międzynarodowy debiut 16-letniej fenomenalnej piłki nożnej Lily Johannes, po tym jak nastolatka strzeliła gola przeciwko… Reprezentacja Stanów Zjednoczonych kobiet We wtorek pokonali Koreę Południową 3:0.

Młodzik został wysłany na boisko jako rezerwowy w drugiej połowie towarzyskiego meczu i strzelił gola w ciągu 10 minut od wejścia, a w 82. minucie wykończył dobrze wykonany rzut rożny.

Amerykanka grająca w holenderskim klubie Ajax wyglądała na wzruszoną, gdy wraz z resztą kolegów z drużyny świętowała zdobycie gola.

„To spełnienie marzeń” – powiedział Johannes po meczu. wywiadpo tym jak się stało Trzeci najmłodszy zawodnik Strzelić gola dla kobiecej drużyny USA.

„Rozgrywałem w myślach ten scenariusz. Ile razy przed tym meczem wpadłem na pomysł, żeby wejść i zdobyć bramkę.

„To było naprawdę wspaniałe wsparcie ze strony moich kolegów z drużyny, którzy do mnie podbiegli, co sprawiło, że było to jeszcze bardziej wyjątkowe. Jestem naprawdę szczęśliwy, naprawdę podekscytowany”.

Johannes po raz pierwszy wystąpiła u nowego amerykańskiego reżysera Emmy Hayesktóry zaimponował pomocnikowi podczas niedawnego zgrupowania.

„Nie wygląda na 16 lat” – powiedział Hayes po meczu. szczególnie. „Ona wie, co myślę. Naprawdę ją zachęcałem i chciałem, żeby była w tym składzie”.

Billy Hilsheim/Icon Sportswire/AP

Gracze z USA wspólnie świętują po strzeleniu pierwszego gola przez Johannes.

Młody pomocnik urodził się w Wirginii, ale Przeprowadź się do Holandii Z rodziną w 2017 r.

Jej talent szybko przykuł uwagę futbolowej potęgi Ajaksu i wkrótce sensacja została zintegrowana z pierwszym zespołem.

W listopadzie ubiegłego roku, mając zaledwie 16 lat, została najmłodszą zawodniczką, która rozpoczęła mecz fazy grupowej Ligi Mistrzów UEFA Kobiet.

READ  NFL QB Ryan Fitzpatrick odszedł na emeryturę dawno temu po 17 sezonach

„Jest urodzoną piłkarką i jest pewna swoich umiejętności, myślę, że gra w Europie pomogła jej i przyspieszyła.

„Była narażona na sytuacje, w jakich nie było narażone wiele 16-letnich amerykańskich nastolatków, i to widać, że była dojrzała nawet w młodym wieku”.

Bramki Crystal Dunn i Sophii Smith zapewniły USA kontrolę Panie Taegukuzanim strajk Johannesa zakończył się kolejną udaną nocą dla Amerykanów.

Młodzik ma nadzieję, że stanie się integralną częścią zespołu, ponieważ Hayes chce zapoczątkować nową erę dla czterokrotnej zwyciężczyni Pucharu Świata Kobiet po tym, jak w zeszłym roku po raz pierwszy w historii nie dotarła przynajmniej do półfinału turnieju .

Była trenerka Chelsea wygrała swoje pierwsze dwa mecze, oba z Koreą Południową.