Lindholm został sprzedany Canucks przez Flames za Kuzmenko

W środę Elias Lindholm został sprzedany do Vancouver Canucks przez Calgary Flames za Andreya Kuzmenko.

Calgary otrzymało także wybór w pierwszej rundzie Vancouver i warunkowy wybór w czwartej rundzie draftu do NHL 2024, a także potencjalnych obrońców Huntera Brzostowitza i Johnny'ego Jormeau.

Lindholm zdobył 32 punkty (dziewięć goli, 23 asysty) w 49 meczach dla Flames w tym sezonie, co jest jego szóstym w barwach Calgary. Zostanie szóstym zawodnikiem Vancouver w meczu gwiazd NHL 2024 Honda (USA)/Rogers (CAN) NHL All-Star Game, który odbędzie się w Toronto w sobotę (15:00 ET; ABC, ESPN+, SN, CBC, TVAS), dołączając do napastników Brocka Boesera i JT Millera , Elias Pettersson, obrońca Quinn Hughes i bramkarz Thatcher Demko. Będzie to pierwszy mecz All-Star Lindholmu.

29-letni środkowy ma 545 punktów (212 goli, 333 asyst) w 792 meczach w sezonie zasadniczym z Flames i Carolina Hurricanes oraz 17 punktów (osiem goli i dziewięć asyst) w 27 meczach play-off o Puchar Stanleya.

Lindholm, który po tym sezonie może stać się nieograniczonym wolnym agentem, został wybrany przez Hurricanes z numerem 5 w drafcie NHL 2013.

„Oczywiście kontaktowałem się z zespołami przez cały rok, ale może po sobotnim poranku rozmawiałem z Patrickiem i wrócili z ofertą” – powiedział NHL.com dyrektor generalny Calgary, Craig Conroy. „Myślę, że rozmawiałem z wieloma zespołami i było to raczej pytanie: «Czego szukasz?» i «O czym myślisz?». Dali mi prawdziwą ofertę, więc poszedłem ze wszystkimi innymi zespołami tylko po to, żeby ustalić, o co nam chodziło.

„[We] Wróciliśmy do Vancouver, dodaliśmy kilka rzeczy. W trakcie negocjacji poruszaliśmy się tam i z powrotem, próbując uzyskać więcej, aby dowiedzieć się, która umowa będzie korzystna dla obu stron. Być może dzisiaj dotarliśmy do końca. „Wróciłem ze wszystkimi innymi zespołami, a oni złożyli najlepsze oferty i ta umowa miała dla mnie sens”.

READ  Najważniejsze wydarzenia z Mistrzostw Świata 2022: Chorwacja pokonała Kanadę 4:1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *