Linia lotnicza Utah Jazz zmienia nazwę Salt Lake Arena w lipcu 2023 r

Oficjalna zmiana nazwy Vivint Arena nastąpi 1 lipca.

(Zdjęcie dzięki uprzejmości Utah Jazz) Utah Jazz ogłosił w sobotę, 14 stycznia 2023 r., że arena ponownie będzie nosić nazwę Delta Center na podstawie nowej umowy z Delta Airlines.

Wielu mieszkańców nie przestało nazywać placu w centrum Salt Lake City Centrum Delta — mimo że budynek oficjalnie zmienił nazwę już w 2006 roku.

Wkrótce znów będą mieli rację.

Utah Jazz ogłosił w sobotę, że zawarł długoterminową umowę dotyczącą praw do nazwy z Delta Air Lines, linią lotniczą z siedzibą w Atlancie. Hub na międzynarodowym lotnisku w Salt Lake City. Arena będzie nadal nazywana Vivint Arena do 1 lipca, kiedy zmiana zostanie oficjalnie ogłoszona.

Warunki umowy nie zostały ujawnione, ale właściciel Jazzu, Ryan Smith, powiedział The Salt Lake Tribune, że intencją było zachowanie nazwy Delta Center przez dziesięciolecia. W zeszłym tygodniu Tribune poinformował, że Delta Podpisałem przedłużenie najmu Z Salt Lake City, aby utrzymać status przewoźnika Utah co najmniej do połowy 2044 roku, z opcją na kolejne 10 lat po tym. Publikacja biznesu sportowego Sportico rozmawiał z ekspertami Który oszacował wartość transakcji na 6 do 8 milionów dolarów rocznie.

„Nasze zaangażowanie na rzecz tej społeczności jest jasne. Jest to czwarte co do wielkości lotnisko na świecie. Obsługuje 250 lotów dziennie i rośnie” – powiedział Ed Bastian, dyrektor generalny Delta Air Lines. „Ufamy, że są miliardy dolarów miasto i społeczność, ale zawsze czegoś brakowało”.

Już 1 lipca logo Delta Center ponownie pojawi się na zewnątrz budynku. Klub Delta drużyny w podziemiach stadionu również otrzyma aktualizację. Jednym z pierwszych wydarzeń na arenie o zmienionej nazwie będzie Letnia Liga Salt Lake City, która odbędzie się jeszcze w tym tygodniu.

READ  Rankingi Fantasy Football – Tydzień 8: Sleepers, Starts and Sis – Michael Carter, Paris Campbell i nie tylko

W sobotniej konferencji prasowej o godzinie 13.00 wzięło udział wiele znanych osobistości: Bastien, gubernator Utah Spencer Cox, burmistrz Salt Lake City Irene Mendenhall i szeryf hrabstwa Salt Lake Jenny Wilson. Ze strony jazzowej pojawili się Smith i jego żona Ashley, była właścicielka Jill Miller, główny trener Will Hardy, dyrektor generalny Danny Ange, a nawet All-Stars Deron Williams, Mehmet Okur i Leonard „Truck” Robinson.

(Gabe Stockard | Utah Jazz)

Arena po raz pierwszy została nazwana Delta Center, kiedy została otwarta w 1991 roku. Delta ogłosiła upadłość w 2005 roku, powołując się na rosnące koszty paliwa i stając w obliczu taniej konkurencji, i nie odnowiła umowy sponsorskiej z zespołem w 2006 roku. Linia lotnicza wyłoniła się z upadłość 19 miesięcy później

„Przeżyliśmy ciężkie chwile po 11 września, przez które przeszła cała branża lotnicza. Musieliśmy podjąć kilka trudnych decyzji, aby szybko obniżyć koszty. To ja usiadłem na krześle, podjąłem decyzję o podjęciu z areny, a 16 lat później nadal jest.” To mnie prześladuje.” „To prawdziwy zaszczyt być z powrotem. Miło jest wrócić do domu, po 16 latach, to naprawdę wyjątkowe.”

W międzyczasie Jazz sprzedał prawa do nazwy stadionu firmie przetwarzającej odpady nuklearne niskiego poziomu rozwiązania energetyczne. Inteligentny dom Vivint W 2015 roku kupił 10-letnie prawa do nazewnictwa stadionu. (W 2020 roku usunięto część nazwy areny „inteligentny dom”).

Umowa Vivint miała wygasnąć dopiero w 2025 roku. Jednak w związku z umową Delta, Vivint zgodził się na nową umowę sponsorską ze Smith Entertainment Group, firmą będącą właścicielem Jazz and the Arena. W ramach renegocjowanej umowy, która obowiązuje przez cały sezon 2030, Vivint zachowa prawa do swojego stoiska na boisku, wraz z promocjami w grze, pakietami reklamowymi i reklamami cyfrowymi umieszczanymi na boisku podczas transmisji drużynowych.

READ  Niepewna długoterminowa przyszłość podnosi stawkę dla Brewers

„Żadna firma nie jest większym fanem Jazzu niż Vivint i nie możemy się doczekać kontynuacji naszej współpracy” – powiedział w oświadczeniu Todd Santiago, dyrektor ds. przychodów Vivint Smart Home.

„Są wielkimi fanami jazzu i wszyscy wiedzą, co to znaczy” – powiedział Smith. „Myślę, że jest to prawdopodobnie jedyna umowa dotycząca praw do nazw, w ramach której Vivint będzie z nami współpracować”.

Jeśli chodzi o umowę z Deltą, doszło do niej po tym, jak Smith i Bastian uczestniczyli razem w meczu w Atlancie w 2021 roku. Pojawiła się dyskusja na temat starej nazwy Delta Center, a Bastian powiedział Smithowi, że chce wznowić umowę dotyczącą praw do nazwy.

„Jeśli istnieje możliwość zrobienia czegoś, co to naprawi, byłbym bardzo zainteresowany zbadaniem tego” – powiedział Bastien Smithowi.

A Bastian od dawna chciał zatrzymać Deltę w Salt Lake City, tak nazywała się Delta Center. „To jest znacznie głębsze niż tylko nazwa na budynku lub umowa sponsorska” – powiedział Bastian. „Tutaj są prawdziwe korzenie i chcemy nadal przynosić światu Utah, a świat Utah. Fakt, że tu wracamy, stawiając za sobą naprawdę wspaniałą markę z 5000 pracowników — nigdy nie będziemy Zostawić.”

Zarówno Bastian, jak i Smith wiedzą, że przywrócenie nazwy Delta Center byłoby nostalgią za Utah.

„To nawet nie imię, to wspomnienia, jak chodzenie na podwórko jako dziecko z moim dziadkiem” – powiedział Smith. „Widzę tam Mohammeda i innych byłych muzyków – kiedy mówimy:„ Raz jazzman, zawsze jazzman ”, to jest twój dom”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *