Linie Air India zawiodły, powinny były działać szybciej: prezes Tata Sons reaguje na incydent z oddawaniem moczu

W swoich pierwszych uwagach na ten temat Chandrasekaran, prezes Tata Sons i Air India, powiedział w niedzielę o reakcji linii lotniczej na incydent podczas lotu z Nowego Jorku do Delhi 26 listopada, kiedy Pijany mężczyzna oddaje mocz podróżującej kobieciepowinno być „dużo szybciej”.

„Incydent z Air India lotem AI102 w dniu 26 listopada 2022 r. był kwestią osobistego niepokoju dla mnie i moich kolegów z Air India. Reakcja Air India powinna była być znacznie szybsza. Nie udało nam się poradzić sobie z tą sytuacją tak, jak powinna.” Chandrasekaran powiedział w oświadczeniu.

Tata Group i Air India z przekonaniem stoją na straży bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia naszych pasażerów i załogi. Dokonamy przeglądu i przeglądu każdego procesu, aby zapobiec wszelkim incydentom o niekontrolowanym charakterze lub je rozwiązać”.

Oświadczenie Chandrasekarana pojawiło się dzień po tym, jak dyrektor generalny linii lotniczej, W sobotę Campbell Wilson powiedział, że linia lotnicza mogła lepiej poradzić sobie z sytuacją. Powiedział, że nazwiska czterech członków personelu pokładowego i pilota zostały podniesione, a linia lotnicza dokonuje przeglądu swojej polityki dotyczącej serwowania napojów alkoholowych podczas lotów.

W związku z pytaniami dotyczącymi niezgłoszenia przez linię lotniczą niesfornego pasażera organom ścigania, poradził pracownikom, aby zgłaszali wszystkie incydenty niezależnie od osiągniętego porozumienia.

Oświadczenie Wilsona zasugerowało również zreformowanie procesu zgłaszania incydentów. „Trwają wewnętrzne dochodzenia mające na celu sprawdzenie, czy inni pracownicy mieli luki prawne w takich aspektach, jak obsługa alkoholowa podczas lotu, obsługa incydentów, rejestracja podczas lotu i obsługa reklamacji. Jako odpowiedzialna marka linii lotniczych podjęliśmy następujące kroki w celu poprawy i poprawić sposób obsługi takich incydentów w przyszłości.

Wcześniej Dyrekcja Generalna Lotnictwa Cywilnego (DGCA) nazwała zachowanie Air India „nieprofesjonalnym” i wydała ogłoszenia o ofertach dla linii lotniczej i jej załogi, która obsługiwała lot.

Air India złożyło skargę na policję 28 grudnia, ponad miesiąc po incydencie, a policja złożyła skargę Strefa informacji o lotach W dniu 4 stycznia oskarżony pasażer, Shankar Mishrabył wcześniej aresztowany Delhi policja w sobotę.

READ  Jak zwyciężyła opozycja - DW - 01.04.2024

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *