Lionel Messi i Sergio Busquets prawdopodobnie zadebiutują w Interze Miami przeciwko Atlanta United

Trener Tata Martino powiedział, że Lionel Messi i Sergio Busquets prawdopodobnie zadebiutują w Interze Miami jutro wieczorem przeciwko Atlanta United.

Jego byli koledzy z Barcelony, którzy wcześniej rozegrali razem 568 meczów, dołączyli do klubu MLS tego lata i rozegrali swój pierwszy mecz wchodząc z ławki przeciwko Cruz Azul w weekend.

Messi, obecnie kapitan klubu z Miami, strzelił gola z rzutu wolnego w doliczonym czasie gry, aby przypieczętować zwycięski mecz Pucharu Ligi na DRV PNK.

Jutrzejszy mecz to kolejny mecz fazy grupowej Pucharu Ligi, a Martino, który wcześniej trenował Atlantę w latach 2016-2018, mówi, że Messi i Busquets prawdopodobnie wystartują, ale zależy to od ich kondycji.

„Jest bardzo prawdopodobne, że Leo i Bossi będą grać więcej” – powiedział Martino w poniedziałek. „Można wierzyć, że jeśli zagrają więcej minut, dynamika zespołu się zmieni i jest prawdopodobne, że zrobią to od początku. Wszystko będzie zależało od tego, jak się poczują.”


Messi w Miami – czytaj więcej…


Pomocnik Miami, Robert Taylor, omówił wpływ dwóch byłych piłkarzy Barcelony na mecz z Cruz Azul.

„Kiedy weszli, to oczywiście w dużym stopniu zmieniło grę” – powiedział Taylor. „Zauważyłem, że za każdym razem, gdy dostaję piłkę od Busquetsa lub Messiego, mam dużo miejsca i czasu. Przyciągają do siebie graczy, wiedzą, kiedy wypuścić piłkę, a kiedy ją zatrzymać. To poziom, który wnoszą do gry, który pomoże wszystkim wokół nich”.

Martino poruszył także różne poziomy, jakie Messi może wnieść do zespołu.

Powiedział: „On w pewnym sensie (Messi) odsuwa się od elitarnych poziomów, gdzie ludzie grający u jego boku byli bardzo ważnymi, wysoko wykwalifikowanymi graczami, i zastępuje ich tym, który… Widząc go pewnego dnia, kiedy wszedł do gry, to było jak zobaczenie, jak wchodzi do jednej z tych gier na arenie, w którą będziesz grać, i wchodzisz do tych gier, chcąc piłki, a on wszedł do niej, chcąc piłki.

READ  Novak Djokovic gotowy do pominięcia French Open i Wimbledonu ze względu na swoje stanowisko w sprawie szczepień, powiedział BBC w wywiadzie w aparacie

Messi, który wyrwał opaskę DeAndre Yedlinowi, kiedy po raz pierwszy wszedł jako rezerwowy, zakończył swój transfer do Miami na początku tego miesiąca i podpisał kontrakt na dwa i pół sezonu z opcją przedłużenia o kolejny rok w sezonie 2026.

Messi zdecydował się przenieść do Stanów Zjednoczonych po odejściu z Paris Saint-Germain, pomimo zainteresowania Barcelony i Al Hilal Arabii Saudyjskiej.

Dołączył do byłego trenera Martino w klubie po tym, jak został mianowany głównym trenerem w czerwcu, a także dołączyli do niego byli koledzy z drużyny Barcelony, Busquets i Jordi Alba.


The Making of Messi: Specjalna seria audio autorstwa sportowiec

Aby uczcić przeprowadzkę Messiego do Miami, stworzyliśmy Trzyczęściowy specjalny dźwięk, The Making of Messi. Podróż opowiada, jak każda droga kończyła się na Florydzie.

Oprócz wzlotów i upadków na boisku, przedstawiamy jego złożone relacje z rodzimą Argentyną i ilustrujemy niuanse wyjątkowej umowy, która sprowadziła go do Miami – od zapasów po sprzedaż koszulek do Arabii Saudyjskiej.

Przedstawia Jamesa Horncastle’a w najlepszym wydaniu, Michaela Coxa z jego niezrównaną wizją taktyczną oraz lokalną wiedzę Felipe Cardenasa i Paula Tenorio, gdy docieramy do sedna tego, co sprawia, że ​​Messi działa na boisku i poza nim.

Możesz słuchać plików „The Making of Messi” w całości, za darmo w Apple Podcasts, Spotify i gdziekolwiek znajdziesz swój podcast. Po prostu wyszukaj ten adres lub sportowiecPodsumowanie dokumentu „Idź głębiej”.

Głębiej

Myślisz, że znasz Messiego? Sprawdź się w quizie składającym się z 20 pytań

(Zdjęcie: EVA MARIE UZCATEGUI/AFP za pośrednictwem Getty Images)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *