Lockheed Martin sfinalizował umowę o wartości 4,4 miliarda dolarów na przejęcie Aerojet Rocketdyne

Ten ruch następuje po amerykańskiej Federalnej Komisji Handlu Głosowali jednogłośnie W zeszłym miesiącu złożył pozew o zablokowanie transakcji ze względu na obawy antymonopolowe.
połączenie, które było ogłaszać Pod koniec 2020 r. skrytykował, że dałoby to Lockheed dominującą pozycję w silnikach rakietowych na paliwo stałe – istotnej części amerykańskiego przemysłu rakietowego.
„Nasze planowane przejęcie Aerojet Rocketdyne przyniosłoby korzyści całej branży dzięki zwiększonej wydajności, szybkości i znacznej redukcji kosztów dla rządu USA” – powiedział James Ticklett, dyrektor generalny Lockheed Martin. W komunikacie prasowym. „Jednak ustaliliśmy, że w świetle działań FTC zakończenie transakcji leży w najlepszym interesie naszych interesariuszy”.

„Podtrzymujemy naszą długą tradycję jako zaufanego dostawcy i partnera dealera i nadal będziemy wspierać Aerojet Rocketdyne i innych kluczowych dostawców w bazie przemysłu obronnego, która nadal sprosta wyzwaniom pandemii” – dodał Taichlet.

Po tym, jak Lockheed zamknął transakcję, Aerojet Rocketdyne wydał oświadczenie Odnotowując, że „jest gotowy zapewnić naszym udziałowcom znaczną wartość dzięki naszemu stałemu przywództwu na kluczowych rynkach eksploracji kosmosu i rozwoju obrony, w tym poprzez rozwój hipersonicznych, strategicznych, taktycznych i przeciwrakietowych systemów obrony”.

„Jesteśmy pewni naszych przyszłych wyników z imponującymi zaległościami przekraczającymi trzykrotność naszych rocznych obrotów i silnym otoczeniem makroekonomicznym, które wspiera nasz portfel” – dodała.

CNN Business Rob McClain przyczynił się do powstania tego raportu

READ  Dodał Ali Babę do listy obserwacyjnej za wycofanie akcji Saudi Electricity Company i akcje spadły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *