Logic Pro otrzymuje poważną sztuczną inteligencję – i optymalizację wersji – dla komputerów Mac i iPada

Zbliżenie / Nowa funkcja ścieżki akordów.

jabłko

Jeśli oglądałeś wczoraj Wydarzenie iPad-a-palooza Prawdopodobnie widziałeś klip firmy Apple przedstawiający nowe, fajne funkcje, które pojawią się w wersji Logic Pro na iPada, profesjonalnego oprogramowania do nagrywania dźwięku firmy Apple. Wydarzenie nie wyjaśniło jednak, że wszystkie te same funkcje pojawią się w wersji Logic Pro na komputery Mac, a wersje na komputery Mac i iPad będą miały nowe numery. Po wielu latach wersja Logic Pro na komputery Mac zostanie zaktualizowana z X (dziesięć) do 11, natomiast najnowsza wersja na iPada wzrośnie do 2.

Obie wersje zostaną wydane 13 maja i obie stanowią bezpłatne aktualizacje dla istniejących użytkowników. (W pewnym sensie – użytkownicy iPadów muszą uiścić opłatę subskrypcyjną, aby uzyskać dostęp do Logic Pro, ale jeśli zapłacisz, otrzymasz aktualizację. To skłoniło wiele osób do spekulacji w Internecie, że Apple przeniesie wersję Logic dla komputerów Mac na podobny model subskrypcji; dzięki Bogu (jeszcze tak nie jest).

Obie wersje otrzymają identyczny zestaw nowych funkcji, które zostały pokrótce omówione w filmie z wydarzenia Apple. Ale długie dzięki komunikat prasowy opublikowane przez Apple po wydarzeniu, wraz z własnymi aktualizacjami Strona główna logiki AppleTeraz mamy lepsze pojęcie o tym, czym są te funkcje, jakich systemów wymagają i w jakim stopniu Apple wnosi wkład w sztuczną inteligencję. Dostajemy też kilka zdjęć.

Nowa wtyczka ChromaGlow.  To się wypełnia!
Zbliżenie / Nowa wtyczka ChromaGlow. To się wypełnia!

Sztuczna inteligencja jest wszędzie

Jedną ze wspaniałych funkcji Logic jest Drummer, gracz produkcyjny, który może grać w wielu różnych stylach, może podążać za nagranymi ścieżkami i może zapewniać wiele wypełnień i innych ludzkich odmian. Jak na narzędzie, które jest dostarczane bezpłatnie z cyfrową stacją roboczą audio, jest to świetny produkt, który w ciągu ostatniej dekady otrzymał wiele ulepszeń poprawiających jakość życia, w tym pakiety produkcyjne, które pozwalają Ci wyjść i kontrolować każdy pojedynczy element perkusyjny. Ale to, czego nie widzieliśmy od 10 lat, to… nowy Generacyjne wyzwalacze sesji, zwłaszcza dla basu i klawiszy.

READ  Kotaku impresje z bloku, gra polegająca na budowaniu małego miasteczka

Jednak czekanie się skończyło, bo Apple dodaje do Logic basistę i klawiszowca. Apple twierdzi, że nowy basista został „przeszkolony we współpracy z najlepszymi współczesnymi basistami, przy użyciu zaawansowanej sztucznej inteligencji i technik samplowania”. Logic będzie także zawierał Studio Bass, czyli zestaw sześciu nowych instrumentów muzycznych.

Keyboard Player działa podobnie i otrzymuje nową wtyczkę Studio Piano, która zapewnia funkcje wspólne dla płatnych instrumentów wirtualnych (wiele pozycji mikrofonu, kontrola szumu pedałów i klawiszy, rezonans współczulny i próbki uwalniania). Apple twierdzi, że gra na klawiaturze poradzi sobie ze wszystkim, od „prostych bloków prowadzących po brzmienia smyczkowe z rozszerzoną harmonią – z niemal nieskończoną liczbą wariacji”.

Sekretem sukcesu Drummera jest łatwość podłączenia się do podstawowego schematu perkusyjnego. Znajdź perkusistę grającego w Twoim stylu, wybierz zestaw, który wolisz, a następnie wybierz jego odmianę; Następnie wystarczy umieścić kropkę na dużym wyświetlaczu w stylu gładzika, który równoważy złożoność i rozmiar, a otrzymasz coś użytecznego i kompletnego z wypełnieniem. Oczywiście gracze na basie i klawiszach nie mogą pracować w ten sposób, ale Apple wprowadza do Logic funkcję występującą w niektórych innych programach DAW, aby zasilać oba nowe odtwarzacze sesyjne: Chord Track.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *