Losowo: sprzedaż konsol przewyższa ogólnie słabą sprzedaż oprogramowania Wii U

Zdjęcie: Nintendo na żywo

Pojawiają się najnowsze wyniki finansowe Nintendo Silna sprzedaż transformatorów pomimo 20% spadku rok do roku z powodu niedoboru półprzewodników. Ze sprzedażą 107,65 miliona jednostek Switch, konsola jest bliska sprzedaży przez całe życie Game Boya i Nintendo DS.

Aby jeszcze bardziej podkreślić jego sukces, sprzedaż sprzętu Switch przekroczyła sprzedaż oprogramowania Wii U. Zgadza się; Jak zauważyli absolwenci Nintendo Life, dobre wszechstronne jajko John Cartwright Na Twitterze jest teraz więcej konsol Switch na wolności niż gier Wii U. To Dziki.

Oczywiście, Wii U miał trudną jazdę, gdy został wprowadzony na rynek globalny w 2012 roku. Konsola osiągnęła w sumie 13,56 miliona sprzedanych egzemplarzy w ciągu swojego życia, co jest najniższym wynikiem z podstawowej linii konsol Nintendo. Najwięksi wydawcy zewnętrzni, w tym Ubisoft I EAzaczął ograniczać wsparcie dla konsoli w 2013 roku, niecały rok po jej wydaniu.

Co myślisz o tym porównaniu? Z pewnością podkreśla sukces Switcha i bezpośrednio porażkę Wii U. Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach poniżej!

READ  Pamiętasz Bastiona, mistrza MIA z Overwatch 2? Wróci w przyszłym tygodniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *