LSU Tigers nr 3 pokonali Iowa Hawkeyes w turnieju koszykówki kobiet NCAA

(CNN) LSU Tigers pokonali w niedzielę Iowa Hawkeyes 102:85 i wygrali swoje pierwsze w historii mistrzostwa NCAA Women’s Basketball National Championship w Dallas w Teksasie.

LSU strzelał 58% z gry w pierwszej połowie, w tym 75% z rzutu za trzy punkty.

59 punktów Tygrysów w pierwszej połowie ustanowiło nowy rekord większości punktów zdobytych w pierwszej połowie meczu o mistrzostwo kobiet i dało LSU 17-punktowe prowadzenie w szatni.

Zaporę Tygrysów w pierwszej połowie rozpoczęła Jasmine Carson, która wstała z ławki i zdobyła 21 punktów dla LSU w pierwszej połowie, w tym pięć z pięciu trójek. Carson zakończył z 22 punktami, prowadząc Tygrysy.

Po meczu Carson opisał grę jako „surrealistyczną”.

„Każdy gracz marzy o tym, by znaleźć się na takiej dużej scenie i rozegrać mecz swojego życia, a to się spełniło – to wiele znaczyło” – powiedziała.

Punkty LSU ustanowiły również nowy rekord większości punktów zdobytych przez drużynę w meczu o mistrzostwo kobiet.

Gwiazda z Iowa, Caitlin Clark, poprowadziła wszystkich strzelców z 30 punktami w meczu, ustanawiając nowy rekord pod względem większości punktów zdobytych w turnieju kobiet z wynikiem 191 punktów. Krajowa Zawodniczka Roku 2023 pobiła poprzedni rekord kobiet wynoszący 177 punktów ustanowiony przez Cheryl. Swoopes w 1993 roku grając dla Texas Tech. Swoopes ustanowił rekord gry w pięciu meczach w porównaniu do łącznie sześciu Clarka.

Wprowadzona do Hall of Fame Kim Mulkey była wzruszona w ostatnich sekundach gry, kiedy zdobyła pierwsze mistrzostwa LSU w koszykówce kobiet w zaledwie drugim roku jej u steru Tygrysów.

„Trenerzy są na całe życie i to już czwarty raz, kiedy zostałam pobłogosławiona” – powiedziała ESPN Mulkey, po wygraniu swoich czwartych krajowych mistrzostw NCAA w koszykówce kobiet po trzykrotnym zwycięstwie podczas swojego pobytu w Baylor.

„Nigdy w historii koszykówki LSU, mężczyźni i kobiety, nie grali i nie zdobyli mistrzostwa, myślę, że moje łzy są łzami radości. Jestem tak szczęśliwy dla wszystkich w Luizjanie”.

READ  ROSENTHAL: Co słyszę na temat rozmów handlowych z zapolowym White Sox Dylanem Cease’em

Tygrysy stały się trzecią trzecią drużyną, która zdobyła tytuł i pierwszą od 1997 roku.

Tłum liczący 19 482 osób pojawił się, by oglądać zwycięstwo LSU; Według NCAA ponad 350 000 osób przyszło oglądać turniej kobiet March Madness, który jest rekordem w tej konkurencji.