Pod skorupą ziemską odkryto ogromne oceany, które zawierają więcej wody niż te na powierzchni

Wydaje się, że ostatnio codziennie pojawiają się niesamowite historie naukowe, z których wszystkie zaskoczyły nasze młode umysły.

Najpierw odkryto przerażającą czarną dziurę skierowaną prosto na nas, potem odkryto masywną dziurę w Słońcu i odnaleziono zaginiony kontynent, którego nie było przez 375 lat.

Teraz ludzie dopiero zdają sobie sprawę, że pod skorupą ziemską ukryty jest ogromny ocean.

Okazuje się, że 400 mil pod ziemią, w skale znanej jako Ringwoodite, znajduje się ogromny zapas wody.

Subskrypcja Do naszego nowego bezpłatnego cotygodniowego biuletynu od Indy100

Naukowcy odkryli wcześniej, że woda jest magazynowana w płaszczu skalnym w stanie przypominającym gąbkę, który nie jest ani cieczą, ani ciałem stałym, ani gazem, lecz czwartym stanem.

Naukowy papier Opublikowane w 2014 r., Susza topnieje w górnym płaszczu i prezentacja wyników.

Pod powierzchnią jest trzy razy więcej wody niż w oceanachiStock

„Ringwoodyt jest jak gąbka, wchłania wodę” – powiedział wówczas geofizyk Steve Jacobsen. „Jest coś bardzo szczególnego w strukturze krystalicznej ringwoodytu, która pozwala mu przyciągać wodór i zatrzymywać wodę”.

„Ten minerał może pomieścić dużo wody w warunkach głębokiego płaszcza” – dodał Jacobsen, który był częścią zespołu odpowiedzialnego za odkrycie.

Dodał: „Myślę, że w końcu widzimy dowody na cały obieg wody na Ziemi, co może pomóc wyjaśnić ogromną ilość wody w stanie ciekłym na nadającej się do zamieszkania powierzchni naszej planety. Naukowcy od dziesięcioleci szukają tej brakującej głębokiej wody”.

Naukowcy doszli do odkryć w tym czasie po zbadaniu trzęsień ziemi i odkryciu, że sejsmografy wychwytują fale uderzeniowe pod powierzchnią Ziemi.

Na tej podstawie udało im się ustalić, że woda została uwięziona w skale znanej jako Ringwoodite.

Jeśli skała zawiera tylko 1 procent wody, oznacza to, że pod powierzchnią Ziemi jest trzy razy więcej wody niż w oceanach na powierzchni.

READ  Misja DAVINCI NASA rozpocznie się w 2029 roku, aby dotrzeć do powierzchni Wenus

Podziel się swoją opinią w naszych demokratycznych wiadomościach. Kliknij ikonę głosowania u góry strony, aby pomóc podnieść ten artykuł w rankingach indy100.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *