Luka Doncic tworzy historię NBA dzięki historycznemu hat-trickowi, gdy Dallas Mavericks pokonało New York KnicksCNN

Łukasz Donjić Ustanowił historyczne triple-double w emocjonującym zwycięstwie Dallas Mavericks 126-121 po dogrywce nad New York Knicks we wtorek.

23-latek zdobył rekordowe w karierze 60 punktów i 21 zbiórek, zbliżając się do 10 asyst, pomagając Mavericks zdobyć dziewięć punktów na zaledwie 33 sekundy przed końcem regulaminowego czasu gry.

Jestem pierwszy raz w Historia NBA Że gracz osiągnął ten poziom bazowy.

– Jestem bardzo zmęczony – powiedział po meczu Donjic. „Potrzebuję piwa regeneracyjnego”.

Według ESPN, w ciągu ostatnich 20 sezonów wszystkie z 13 884 drużyn NBA, które straciły co najmniej dziewięć punktów na 35 sekund lub mniej, przegrały mecz.

Jednak w ostatniej, ekscytującej grze Dončić celowo nie trafił w rzut wolny, a następnie zapewnił sobie odbicie, po czym strzelił gola, który doprowadził do remisu i wymuszenia dogrywki.

Słoweńska supergwiazda zdobyła 10 punktów w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry i dodała jeszcze siedem w dogrywce, aby przypieczętować najbardziej nieprawdopodobne zwycięstwo.

Dončić dołącza również do Jamesa Hardena jako jedyny inny gracz w historii NBA, który zdobył 60-punktowe triple-double, a także zostaje szóstym graczem, który zdobył sześć lub więcej 40-punktowych triple-double po Oscarze Robertsonie, Hardenie, Russellu Westbrooku, Wilcie Chamberlaina i LeBrona Jamesa.

„Widzieliśmy to teraz na ekranie”, powiedział Dončić o swoim wyczynie strzeleckim. „Oglądaliśmy telewizję NBA. Mam na myśli to, że to niesamowite być w tych porównaniach i po prostu być z tymi facetami w dowolnym momencie. To dla mnie po prostu niesamowite.”

60 punktów Dončicia ustanowiło również nowy rekord punktacji franczyzy dla Dallas, przewyższając 53 punkty zdobyte przez Dirka Nowitzkiego przeciwko Houston w 2004 roku.

Trener Mavericks, Jason Kidd, powiedział o tym, jak Doncic został kapitanem: „Gdy się starzeje, jego urodziny nadejdą tutaj w nowym roku, myślę, że widział to wszystko w wieku 23 lat”. „Ale jego konkurencyjność tylko po to, by wygrać, jest na bardzo wysokim poziomie – i widziałem to dziś wieczorem.

READ  Spadek ofensywy Bengalu zakończył się momentem białej flagi w porażce Browna

„To nie szło dobrze. Dajcie za to zasługę Knicks, robili wiele trójek, o których nie myśleliśmy, że to możliwe. Grali ostrzej. Spadliśmy o 10. Byliśmy w takiej sytuacji na początku sezonu, kiedy mówisz o porzuceniu postępu lub porzuceniu takiego meczu.

„Aby móc trzymać się razem i ufać, Luca miał w tym duży udział. Nigdy nie był sfrustrowany zakończeniem gry. Widzisz, grał całym boiskiem, mieliśmy świetną piłkę sędziowską. wiele rzeczy nauczyliśmy się przegrywając bliskie mecze.” jak to „.

Mavericks poprawili się do 19-16 w sezonie i wspięli się na szóste miejsce w Konferencji Zachodniej, podczas gdy Knicks przegrali cztery z rzędu i zajmują szóste miejsce na Wschodzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *