Luksusowy jacht objętego sankcjami rosyjskiego oligarchy o wartości 500 milionów dolarów opuszcza Hongkong do Kapsztadu

a luksusowy jacht Kto należy do usankcjonowanego rosyjskiego oligarchy Aleksieja Mordaszowa odszedł Hongkong Według prywatnej strony internetowej Marine Traffic, wody płyną w czwartek do portu w Kapsztadzie w RPA.

Wybitny widok wielopiętrowej latarni morskiej o wysokości 465 stóp (141 metrów) w miejskim porcie Victoria w ostatnich tygodniach wywołał krytykę ze strony Departamentu Stanu USA, który zakwestionował „przejrzystość” centrum finansowego i ostrzegał przed ryzykiem utraty reputacji.

Mordaszow, miliarder bliski Prezydent Władimir Putinbył jednym z wielu Rosjanie Została ratyfikowana przez Stany Zjednoczone i Unię Europejską – ale nie przez ONZ – po Rosji Inwazja na Ukrainę z powodu ich powiązań z Putinem.

Podczas gdy wiele rosyjskich gigantycznych jachtów zostało przejętych lub odmówiono im wjazdu do Europy i innych jurysdykcji, Statek Północny pozostał nienaruszony w Hongkongu po przybyciu 5 października.

Warta ponad 500 milionów dolarów, dotarła siedmiodniowym rejsem z Władywostoku na Dalekim Wschodzie Rosji, przez Morze Japońskie i Morze Wschodniochińskie.

Departament Marynarki Hongkongu potwierdził później, że północny statek opuścił Hongkong w czwartek, ale powiedział, że nie może dalej komentować.

Marine Traffic umieściło statek na południowy wschód od wód Hongkongu wczesnym czwartkowym wieczorem, kierując się na Morze Południowochińskie.

Naoczny świadek widział w południe barkę z paliwem obok statku w porcie.

Lider Hongkongu John Lee powiedział 11 października, że ​​władze miasta nie podejmą działań w sprawie jednostronnych sankcji nałożonych na Mordaszowa przez poszczególne organy sądowe.

„Nie możemy zrobić niczego, co nie ma podstaw prawnych”, powiedział Lee, który sam został ukarany przez Stany Zjednoczone za swoją rolę w tłumieniu swobód krajowych.

Li, który ma być gospodarzem międzynarodowego szczytu inwestycyjnego w listopadzie ze światowymi liderami biznesu, powiedział, że miasto rządzone przez Chińczyków będzie przestrzegać tylko sankcji ONZ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *