Macron mówi Bidenowi, że ZEA i Arabia Saudyjska ledwo mogą zwiększyć produkcję ropy

Prezydent Francji Emmanuel Macron powiedział dziś w poniedziałek, że prezydent Zjednoczonych Emiratów Arabskich poinformował go, że dwaj najwięksi producenci ropy w Organizacji Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC), a mianowicie Arabia Saudyjska i Zjednoczone Emiraty Arabskie, z trudem mogą zwiększyć ropę naftową. produkcja.

Arabia Saudyjska i Zjednoczone Emiraty Arabskie są postrzegane jako jedyne dwa kraje należące do Organizacji Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC), które dysponują wolnymi mocami produkcyjnymi, aby zwiększyć globalne dostawy, które mogłyby obniżyć ceny.

„Miałem telefon z Mohammedem bin Zayedem”, usłyszano, jak Macron mówił prezydentowi USA Joe Bidenowi na uboczu szczytu G7, używając akronimu od przywódcy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, szejka Mohammeda bin Zayeda Al Nahyana. „Powiedział mi dwie rzeczy. Jestem na maksa i na maksa. Tak twierdzi.”

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

„Potem powiedział, że Saudyjczycy mogliby zwiększyć 150 (tysiące baryłek dziennie), może trochę więcej, ale sześć miesięcy temu nie mieli ogromnej wydajności” – powiedział Macron.

Oświadczenie wydane przez czołowego urzędnika sektora energetycznego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich podało w poniedziałek, że jego kraj produkuje przydzielony limit OPEC+ w wysokości 3,168 mln baryłek dziennie. Czytaj więcej

„W świetle ostatnich doniesień medialnych chciałbym wyjaśnić, że ZEA produkują blisko swoich maksymalnych mocy produkcyjnych w oparciu o obecną linię produkcyjną OPEC+” – powiedział minister energetyki Suhail bin Mohammed Al Mazrouei.

Światowe ceny ropy stale rosły w ostatnich miesiącach z powodu niedoborów podaży i odbicia popytu po najgorszej pandemii koronawirusa. Ceny wzrosły dalej od czasu inwazji Moskwy na Ukrainę pod koniec lutego.

Benchmarkowa cena ropy wzrosła w poniedziałek po tym, jak Reuters podał komentarze Macrona. Ceny ropy Brent wzrosły o 1,7 procent do ponad 115 dolarów za baryłkę, ponieważ Zachód szuka sposobów na ograniczenie importu rosyjskiej ropy, aby ukarać Moskwę.

READ  Aktualizacje na żywo z Ukrainy: Zełenski odrzuca rosyjskie twierdzenie, że Bakhmut upadł

Arabia Saudyjska produkuje 10,5 mln baryłek dziennie i ma nominalną wydajność 12,0 mln – 12,5 mln baryłek dziennie, co teoretycznie pozwoliłoby zwiększyć produkcję o 2 mln baryłek.

Zjednoczone Emiraty Arabskie produkują około trzech milionów baryłek dziennie, a ich wydajność wynosi 3,4 miliona baryłek dziennie i pracuje nad zwiększeniem jej do 4 milionów baryłek dziennie.

Europa szuka sposobów na zastąpienie do dwóch milionów baryłek dziennie rosyjskiej ropy i około dwóch milionów baryłek dziennie produktów rafineryjnych, które importowała z Moskwy przed wojną na Ukrainie.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

(Raportowanie przez Reuters dla telewizji Reuters) Scenariusz Dmitri Zhdanikova Montaż: Jean Harvey, Grant McCall i David Goodman

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *