Co najmniej trzy osoby zginęły, a kilka zostało rannych, gdy pociąg Amtrak wykoleił się w Missouri

Władze twierdzą, że co najmniej trzy osoby zginęły w poniedziałek, gdy pociąg Amtrak zderzył się z wywrotką w Missouri. Nie jest jeszcze jasne, ile osób zostało rannych, chociaż co najmniej dwa szpitale poinformowały, że przyjmują pacjentów.

Władze twierdzą, że Southwest Chief Train 4, który przewoził 275 pasażerów i 12 członków załogi z Los Angeles do Chicago, zderzył się z ciężarówką w pobliżu Monton w stanie Missouri o 12:43 czasu lokalnego. Urzędnik z Missouri State Highway Patrol powiedział, że przejście było „niekontrolowane” i nie miało świateł ani przejeżdżających pociągów, co jest powszechne na obszarach wiejskich.

Siedem z ośmiu wagonów pociągu wykoleiło się, powiedział na konferencji prasowej kapral policji stanu Missouri, Justin Dunn.

Dwie ofiary były w pociągu, a druga w ciężarówce, powiedział Dunn. Nie jest jasne, czy ofiarami byli pasażerowie pociągu, czy załoga. Wszyscy pasażerowie zostali ewakuowani z miejsca zdarzenia, powiedział Dunn.

Narodowa Rada Bezpieczeństwa Transportu poinformowała, że ​​wysłała 16-osobowy zespół w celu zbadania incydentu.

Sekretarz transportu Pete Boutique Czy napisał to na Twitterze Jest „zasmucony tragiczną utratą życia i obrażeniami”, a jego zespół współpracuje z Amtrak i władzami, aby zapewnić wsparcie.

Amtrak Powiedział poniedziałkową noc? Powiedział, że wiedza o zgonach jest „głęboko zasmucająca” i że współpracuje z lokalnymi władzami.

img-7186.jpg
Zdjęcie wykolejonego pociągu Amtrak w Missouri.

Ron Colette


Ron Colette, który jechał pociągiem, powiedział CBS News, że poczuł uderzenie, patrząc z okna pociągu na ruch uliczny na bocznej drodze.

„Samochód ruszył do przodu, a po chwili, w tej sytuacji w zwolnionym tempie, samochód obrócił się na bok” – powiedział Colette. „Ludzie lecieli we wszystkich kierunkach. Bagaż. Ludzie. To było przerażające”.

Colette powiedział, że wyszedł z pociągu przez okna wychodzące na niebo po przewróceniu się samochodu.

„To surrealistyczna sytuacja” – powiedział.

Rzecznik organizacji powiedział, że dwa amerykańskie oddziały skautów miały w sumie 16 harcerzy i ośmiu dorosłych na pokładzie pociągu wracającego z dżungli w Nowym Meksyku. Wszyscy odnieśli niewielkie obrażenia, a dwóch liderów trafiło do szpitali z obrażeniami zagrażającymi życiu, powiedział rzecznik.

Rzecznik powiedział, że 15-letni skaut znalazł kierowcę wywrotki i pomagał mu aż do śmierci kierowcy.

Menton leży około dwóch godzin na północny wschód od Kansas City. University of Missouri Healthcare University, szpital w Columbia, Missouri, powiedział 16 pacjentów jest leczonych Ponieważ szlak się przepełnił. University Health, Level 1 Trauma Center w Kansas City, który zajmuje się poważnymi obrażeniami, powiedział, że otrzymał kogoś, kto został przetransportowany helikopterem.

Zdjęcia i filmy pokazują wiele samochodów siedzących na pasażerach odwracających się w ich stronę. I kolejny film Od wewnątrz przewróconej pudła pociągu pasażerowie zdawali się pocieszać się nawzajem.

Kongresman Sam Graves, reprezentujący Menton On właśnie powiedział „Ściśle monitorując” szlak.

Gubernator stanu Missouri Mike Parsons Powiedział Powiedział, że był „zasmucony”, gdy usłyszał, że tor wyciekł, dodając, że „Departament Bezpieczeństwa Publicznego w Missouri, patrol autostrad stanu Missouri i inny personel zarządzania kryzysowego reagują”.

READ  Rishi Sunak obiecał zaprzestać szukania azylu na małych łodziach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *