Tucker Carlson nieumyślnie pomógł zebrać 14 000 $ na prawo do aborcji

Symbol zastępczy podczas wczytywania akcji artykułu

Godziny po Sądzie Najwyższym wywrócony Surowe kontra Wade W piątek Tucker Carlson wystąpił na antenach, aby wypowiedzieć się przeciwko firmom, które płacą za aborcję i koszty podróży pracowników. „Oni są przeciwko rodzinom”, powiedział gospodarz Fox News o firmach w Tucker Carlson Tonight.

Ale kiedy Carlson wygłaszał swój komentarz, obraz z jego programu był w rzeczywistości wykorzystywany zupełnie inaczej: zbierał pieniądze dla grup ułatwiających aborcję.

Anonimowi licytujący online w przestrzeni cyfrowej znanej jako web3 oferowali tysiące dolarów w kryptowalucie NFT wykonanej ze zrzutu ekranu Carlsona na pokazie w zeszłym roku, gdy wzywał do autonomii ciała w szczepionkach na koronawirusa. NFT będzie nadal sprzedawać w sobotę za 12 eth — około 14 500 USD — z twórcą Jenny Holzer, która mówi, że przekaże pieniądze, które zarobi ze sprzedaży, grupom, w tym Planned Parenthood i Center for Reproductive Rights and Advocacy w DC. Kolekcja PAI.

(Token NFT lub token niezamienny, to unikalnie opatrzony pieczęcią cyfrowy wizerunek swojego twórcy. Eth to nazwa popularnej kryptowaluty powiązanej z blockchainem Ethereum, na którym żyje wiele NFT.)

To posunięcie podkreśla swobodny charakter Web 3, w którym nieokiełznane zastrzyki pieniędzy mieszają się z luźnymi standardami kreatywnej własności. Reprezentuje również jeden z najdziwniejszych, mimowolnych aktów filantropii – aktywiści oburzeni odrzuceniem przez sąd Rowe’a zbierającego pieniądze na plecach kogoś, kto tak mocno zaatakował orzeczenie z 1973 r. W zeszłym tygodniu Carlson Połączenie Ro „Najbardziej wstydliwe orzeczenie sądu ubiegłego stulecia” i „powszechnie rozpoznawany żart”.

W programie z 11 maja 2021 r. Carlson rozmawiał z senatorem Ronem Johnsonem (R-whiskey) o decyzji Johnsona, by nie przyjmować szczepionki na koronawirusa. Jak Carlson zgodził się z Johnsonem – „Cóż, oczywiście; powiedział gospodarz Fox News – to twoje ciało, twój wybór, jak słyszeliśmy od prawie 50 lat – chyron wyświetlał przesłanie o niezależności ciała”. Twoje ciało nie powinno budzić kontrowersji.” , Przeczytaj tekst na dole ekranu.

READ  Elon Musk kupuje 9,2% Twittera, co czyni go największym udziałowcem

Planowane rodzicielstwo na Florydzie szybko zauważyłem Podobieństwo keronów do prawa do aborcji. Echa te uderzyły także w mieszkającą w Waszyngtonie strateg komunikacji Gillian Branstetter, która również zauważyła pewne podobieństwa do prac Holzera. Holzer, doświadczony artysta, jest znany z łączenia tekstu i obrazów w celu zilustrowania niektórych kwestii politycznych. W latach 70. stworzyła serię Sober Truth, w której tworzyła sztukę z przekazów takich jak „Nadużycie władzy nie jest niespodzianką”, które następnie wyemitowała w światłach nad Times Square.

Niedługo potem na ekranie Branstettera pojawił się obraz Carlsona, Johnsona i lidera, po czym dołączył komunikat „To jest jak instalacja Jenny Holzer czy coś w tym stylu?” Umieścił go na Twitterze dziesiątkom tysięcy jej obserwujących. Następnie Holzer wpadł na pomysł stworzenia NFT z tweeta Branstettera, a po wiadomości o weta wobec projektu opinii sądu Ro wybuchła tej wiosny, Postanowiłem go sprzedać, kiedy zapadł wyrok.

„Przyznam się do dużej ignorancji na temat NFT w ogóle, ale z radością udzieliłem pozwolenia na tę pracę, aby pomóc w zebraniu bardzo potrzebnych pieniędzy na dostęp do aborcji” – powiedział Branstetter Washington Post za pośrednictwem Twitter DM w poniedziałek. Branstetter jest strategiem komunikacyjnym w ACLU, ale podkreśliła, że ​​zrobiła to jako osoba prywatna niezależnie od swojego pracodawcy. Umowa Branstetter z Holzer zaowocowała tym, że wzięła 15 procent pieniędzy, które artystka otrzymuje ze sprzedaży, na którą, jak mówi, przekaże wszystkoFundusz Aborcyjny DC.

W rozmowie telefonicznej Branstetter powiedziała, że ​​pozostaje nieco zakłopotana tym, jak skutecznie przekształcić cyfrowy komentarz w główną zbiórkę pieniędzy.

„Nie proś mnie o wyjaśnienie, w jaki sposób mój tweet zamienił się w prawie 15 000 dolarów za prawo do aborcji” – powiedziała.

Holzer nie odpowiedziała od razu na prośbę o komentarz przesłaną przez The Post za pośrednictwem jej studia. W oświadczeniu zapowiadającym sprzedaż wyjaśniłem uzasadnienie NFT. „Chociaż tytuł miał być odczytywany jako komentarz przeciwko szczepionkom, słowa mogą być również oświadczeniem pro-choice” – napisała o chyronie.

READ  Rynki regionu Azji i Pacyfiku wzrosły po tym, jak Wall Street odnotowała wzrosty dzięki optymizmowi banków regionalnych

Rzeczniczka Fox News nie odpowiedziała od razu na prośbę o komentarz ze strony sieci i Carlsona.

Holzer wystawił NFT na aukcję około godziny 12:30 w piątek, zaraz po decyzji w Dobbs kontra zdrowie kobiet Jackson Ściągnij. Uwzględniłem to w połowie mojego morału, czyli około 600 dolarów. W ciągu sześciu godzin grupa oferentów podniosła cenę do prawie 13 000 USD, zanim zwycięska oferta została złożona w sobotę około południa.

W sprzedaży na stronie Fundacji NFT jako kupującego podano anonimowy adres kryptowaluty. The Post zidentyfikował konto na Twitterze w listopadzie ubiegłego roku, które powiedziało, że jest właścicielem tytułu; ten który kontoA Który Tweetując w piątek na temat aukcji Holzer, mówi, że jest powiązany z grupą o nazwie PleasrDAO, która nazywa siebie „grupą liderów DeFi, wczesnych kolekcjonerów NFT i artystów cyfrowych, którzy zbudowali niesamowitą, ale życzliwą reputację dzięki nabywaniu znaczących kulturowo dzieł z filantropijny zwrot.” (DeFi odnosi się do zdecentralizowanych finansów. , który jest terminem używanym do transakcji finansowych w sieci 3).

Eksperci prawni twierdzą, że pomimo sprzedaży, kto faktycznie jest właścicielem NFT, jest to złożone pytanie. NFT został stworzony przez Holzera na podstawie zrzutu ekranu wykonanego przez Branstettera, ale obraz przedstawia Carlsona, gdy pojawił się na ekranie należącym do Foxa.

„Myślę, że okaże się to argumentem uczciwego użytku, a zarówno twórcy Fox, jak i NFT mogą złożyć wniosek” – powiedział. Darren Heitner, prawnik ds. własności intelektualnej z siedzibą na Florydzie z dużym doświadczeniem w tej nowej przestrzeni cyfrowej. Powiedział, powołując się na dwa standardy prawne, które zabraniają używania.

Jednym z interesujących pytań zadawanych przez NFT, które są często odsprzedawane, jest to, czy Fox mógłby teoretycznie wygrać nakaz sądowy, który powstrzymałby firmy Carlson NFT przed ponowną sprzedażą. „To nowa dziedzina prawa” – powiedział – „i nie sądzę, abyśmy jeszcze opracowali wiele szczegółów”.

READ  Meta pracuje nad zdecentralizowaną aplikacją społecznościową

Tymczasem osoby stojące za NFT były mniej chętne do zagłębiania się w te szczegóły, a bardziej chętne do rozpowszechniania swojego przesłania na temat prawa do aborcji.

„Fizyczna niezależność i samostanowienie mogą być ryzykowne, ale prywatność i zdrowie to dwa filary ruchu praw reprodukcyjnych kobiet” – napisała Holzer na Instagramie. „Zdrowie społeczne jest celem. Musimy chronić prawa jednostki, które chronią zdrowie społeczności.”

Jeremy B. Merrill przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *