Elon Musk podsumowuje burzliwą podróż do Chin

SZANGHAJ (Reuters) – Dyrektor naczelny Tesli Inc, Elon Musk, opuścił Szanghaj w czwartek rano, kończąc dwudniową wizytę w Chinach, podczas której spotkał się z ministrami rządu, głównym dostawcą akumulatorów i odwiedził największą linię produkcyjną firmy. Centrum.

Zdjęcia z wizyty Muska w fabryce Tesli w Szanghaju późną środę pokazały, że trzyma znak „giga Shanghai”, otoczony przez setki pracowników, w tym szefa globalnej produkcji Toma Chu.

„Bardzo satysfakcjonujący dzień!” Grace Tao, szefowa spraw publicznych Tesli z siedzibą w Chinach, powiedziała w poście w mediach społecznościowych ze zdjęciami.

Wcześniej Musk spotkał się z chińskimi ministrami spraw zagranicznych, handlu i przemysłu w Pekinie, gdzie również zjadł obiad z szefem współczesnego dostawcy akumulatorów Amperex Technology Co Ltd (CATL) (300750.SZ).

Od czasu przybycia do Chin we wtorek rano amerykański miliarder otrzymał pochwały od chińskiej opinii publicznej, ale sam Musk zachował nietypową dla siebie ciszę i nie wydał jeszcze żadnych publicznych oświadczeń.

Niewiele wiadomo o dotychczasowych rozmowach, które odbył z chińskimi urzędnikami państwowymi.

Departament Przemysłu powiedział, że Musk i jej szef wymienili poglądy na temat rozwoju samochodów elektrycznych i połączonych; Departament Handlu poinformował, że rozmawiał z ministrem o rozwoju Tesli w Chinach.

Prywatny odrzutowiec amerykańskiego miliardera wystartował z lotniska Hongqiao w Szanghaju o godzinie 11:23 czasu lokalnego do Austin w Teksasie, gdzie Tesla ma swoją siedzibę, zgodnie z platformą śledzenia lotów Variflight.

(Reportaż Brendy Goh, Zhang Yan, Nekoko Chan) Montaż autorstwa Edwiny Gibbs

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Dow Jones spada o 450 punktów na podstawie dobrych danych o zatrudnieniu Kathy Wood sprzedaje Teslę i kupuje Meta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *