Mark Zuckerberg właśnie wspomniał o systemie operacyjnym dla Meta i powiedział, że spodziewa się, że metaverse przyniesie setki miliardów przychodów do końca dekady

Mark Zuckerberg wyświetla swój awatar podczas Connect 2021.Facebook

  • Założyciel i dyrektor generalny Facebooka przewiduje komercyjny sukces z metaverse pod koniec tej dekady.

  • Powiedział, że system operacyjny Facebooka może być potrzebny „aby dostarczyć to, co chcemy zbudować”.

  • Pion firmy, który pracuje nad metaverse traci w kwartale miliardy dolarów.

System operacyjny zbudowany na platformach Meta może być przyszłością, ponieważ Mark Zuckerberg planuje uczynić z metaverse główną część działalności firmy w tej dekadzie.

Zuckerberg nie odrzucił pomysłu stworzenia systemu operacyjnego dla różnych platform i urządzeń swojej firmy, aby technologia tworzona do tworzenia metaverse, immersyjna rzeczywistość wirtualna działała prawidłowo, gdy zapytano o to w programie CNBC „Mad Money”. ”.

Meta, która zmieniła nazwę z Facebooka pod koniec ubiegłego roku, nie miała własnego systemu operacyjnego.

„Myślę, że na dłuższą metę będziemy potrzebować takiego poziomu integracji między sprzętem, oprogramowaniem i systemem operacyjnym, aby dostarczyć to, co chcemy zbudować” – powiedział Zuckerberg.

Dodał, że do końca tej dekady spodziewa się miliarda użytkowników metaverse, z których każdy wydaje „setki dolarów” rocznie na różne produkty, takie jak wirtualne towary do przestrzeni i awatary. Wskazuje to, że do końca dekady metawirusy mają generować setki miliardów dolarów przychodu.

„Naszym przewodnikiem było tworzenie naszych usług z biegiem czasu i udostępnianie ich jak największej liczbie osób, aby dotrzeć do 1 lub 2 miliardów użytkowników i stamtąd się rozwijać” – powiedział Zuckerberg. „Metaverse będzie ogromną częścią naszej działalności przez kilka następnych lat, a także w drugiej połowie tej dekady”.

Reality Labs, metaverse oddział Meta, jest obecnie przedsięwzięciem przynoszącym straty. W pierwszym kwartale stracił prawie 3 miliardy dolarów Tracisz 10 miliardów dolarów W zeszłym roku Wall Street oszalał na tyle, że Zuckerberg powiedział, że planuje…Kierowco zwolnijZ nowych inwestycji.

READ  Boeing otrzymuje plan FAA dotyczący wznowienia dostaw 787 Dreamlinerów

Również wewnętrznie przejście firmy na budowanie metaverse, a także osobiste skupienie Zuckerberga na technologii, spowodowało pewne odsetkii frustrację i dezorientacja, gdzie obecny pracownik powiedział Insiderowi, że nie ma jeszcze „spójnej strategii” dla projektu. Odkąd Zuckerberg powiedział w kwietniu, że zmierza do „wyznaczonego poziomu w naszej trajektorii biznesowej”, firma to zrobiła Rekrutacja zamrożona na dużą skalęjak po raz pierwszy doniósł Insider, co wywołało obawy dotyczące przyszłe zwolnienia.

Jednak Zuckerberg dał jasno do zrozumienia, że ​​jego oczekiwanie jest takie, że wersja metaverse jego firmy będzie dużą częścią jej działalności w przyszłości.

Powiedział: „Dojdziemy tam”.

Przeczytaj oryginalny artykuł na zainteresowany handlem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *