McDonald’s potwierdza promocję na posiłki za 5 dolarów, aby przyciągnąć klientów z powrotem

McDonald’s potwierdził, że tego lata wprowadzi limitowany zestaw dań za 5 dolarów w nadziei, że przyciągnie klientów dotkniętych inflacją, którzy odwrócili się po podwyżkach cen tej sieci fast foodów.

Firma z Chicago poinformowała, że ​​od 25 czerwca zaoferuje miesięczną promocję, podczas której goście będą mogli wybierać spośród czterech pozycji – kanapki McDouble lub McChicken do małych frytek, małego napoju bezalkoholowego i czteroczęściowego posiłku . Kurczak McNuggets za jedyne 5 dolarów.

McDonald’s znalazł się pod ostrzałem po tym, jak w niektórych lokalach naliczono opłaty do 18 dolarów za Big Maca i 7,29 dolara za Egg McMuffin.

McDonald’s, podobnie jak inne firmy, w ciągu ostatniego roku podniósł ceny od umiarkowanych do wysokich w odpowiedzi na rosnące ceny jaj i innych surowców. Podniosła także ceny w Kalifornii, gdzie stan nałożył minimalną stawkę 20 dolarów za godzinę dla pracowników fast foodów.

McDonald’s od końca czerwca wprowadzi posiłek za 5 dolarów w nadziei, że przyciągnie klientów z powrotem do sieci fast foodów. AP

Rzecznik McDonald’s Powiedział „Wall Street Journal”. Posiłki za 5 dolarów są częścią strategii oferowania reklamowanych w całym kraju ofert o wartości.

„To prawda od początku naszego istnienia i nigdy nie było ważniejsze niż dzisiaj” – stwierdziła firma.

„The Post” poprosił o komentarz McDonald’s.

zeszły tydzień, Poinformował Bloomberg News Ten McDonald’s myślał o posiłku za 5 dolarów.

W globalnych sieciach restauracji, takich jak McDonald’s i Starbucks, w obliczu kryzysu związanego z kosztami utrzymania klienci o niższych dochodach decydują się na spożywanie większej liczby posiłków w domu, co zmusza firmy do oferowania większych promocji, aby przyciągnąć ich do swoich placówek.

Niektórzy klienci McDonald’s zgłosili, że lokalizacje te nie oferują już bezpłatnych dolewek.

Goście mogą wybrać McDouble z małymi frytkami, małym napojem i czterema Chicken McNuggets.

McDonald’s, który ma większy kontakt z osobami o niskich dochodach, poinformował w zeszłym miesiącu, że jego globalny wzrost sprzedaży spadł czwarty kwartał z rzędu.

„Myślę, że ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że wszystkie grupy dochodowe poszukują wartości” – powiedział dyrektor generalny Chris Kempczinski podczas rozmowy telefonicznej po ogłoszeniu wyników.

READ  Kontrakty terminowe Dow: Akcje spadają pod wpływem popytu na największą podwyżkę stóp Fed od 40 lat; Jabłko, Upadek Tesli

Akcje McDonald’s zwyżkowały od środowego popołudnia o 0,8%.

McDonald’s Corp po raz pierwszy od dwóch lat nie uwzględnił szacunków kwartalnych zysków, ponieważ dbający o budżet konsumenci zignorowali jego ofertę, a konflikt na Bliskim Wschodzie wpłynął na międzynarodową sprzedaż sieci burgerów.

Oferta za 5 dolarów, będąca częścią miesięcznej promocji, obejmuje zamówienie małych frytek. Zdjęcie Noor za pośrednictwem Getty Images

Globalny porównywalny wzrost sprzedaży spadł czwarty kwartał z rzędu do 1,9%, a firma twierdzi, że konsumenci stają się „bardziej wymagający z każdym wydanym dolarem”.

Według danych LSEG analitycy szacują wzrost na 2,35%.

„Konsument z pewnością bardzo ostrożnie podchodzi do wydawania swoich dolarów… Uważam, że ważne jest, aby zdawać sobie sprawę, że wszystkie grupy dochodowe poszukują wartości” – powiedział w rozmowie telefonicznej po zarobkach dyrektor generalny McDonald’s, Chris Kempczinski.

Wyniki McDonald’s różniły się od wyników innych sieci fast foodów, które również opierały się na wartościowych pozycjach menu, aby przyciągnąć klientów, którzy rzadziej odwiedzają restauracje.

„Na niektórych rynkach zaobserwowaliśmy spadek naszej względnej przewagi w zakresie przystępności cenowej” – dodał Kempczinski.

Restaurant Brands International, właścicielka Burger Kinga, pobiła oczekiwania w wynikach kwartalnych, a Domino’s Pizza skorzystała z promocji na pizzę.

Inflacja spowodowała, że ​​McDonald’s pobiera w niektórych lokalizacjach nawet 18 dolarów za Big Maca. Zdjęcie Noor za pośrednictwem Getty Images

Sprzedaż w sklepach McDonald’s w pierwszym kwartale w Stanach Zjednoczonych wzrosła o 2,5%, znacznie poniżej ubiegłorocznego wzrostu wynoszącego 12,6% i nieco poniżej szacunków mówiących o wzroście na poziomie 2,55%.

Porównywalna sprzedaż od międzynarodowych licencjobiorców firmy, która stanowiła 10% jej całkowitych przychodów w 2023 roku, spadła o 0,2%, kompensując pozytywne trendy z Japonii, Ameryki Łacińskiej i Europy.

Analitycy oczekiwali wzrostu jednostki o 0,98%.

Z drutami pocztowymi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *