Medyczny chatbot Google AI jest już testowany w szpitalach

Med-PaLM 2 firmy Google, narzędzie sztucznej inteligencji przeznaczone do odpowiadania na pytania dotyczące informacji medycznych, od kwietnia jest testowane m.in. w Mayo Clinic Research Hospital, Dziennik Wall Street Wspomniałem dziś rano. Med-PaLM 2 to wariant PaLM 2, który został ogłoszony na Google I/O w maju tego roku. PaLM 2 to model językowy, na którym opiera się Google Bard.

Pamiętaj też o papierze Wyszukiwarka Google została udostępniona publicznie w maju (pdf) pokazuje, że Med-PaLM 2 nadal ma pewne problemy z dokładnością, do których jesteśmy już przyzwyczajeni w dużych modelach językowych. W badaniu lekarze znaleźli więcej nieścisłości i nieistotnych informacji w odpowiedziach udzielonych przez Google Med-PaLM i Med-PalM 2 niż inni lekarze.

Jednak w prawie każdym innym pomiarze, takim jak wykazanie dowodów uzasadnienia, odpowiedzi poparte konsensusem lub brak oznak nieporozumienia, Med-PaLM 2 przewyższył rzeczywistych lekarzy.

dziennik „Wall Street Raporty Klienci, którzy przetestują Med-PaLM 2, będą mieli kontrolę nad swoimi danymi, które zostaną zaszyfrowane, a Google nie będzie miało do nich dostępu.

Według dyrektora Google ds. badań, Grega Corrado, dziennik „Wall Street Mówi, że Med-PaLM 2 jest wciąż w powijakach. Corrado powiedział, że chociaż nie chce, aby było to częścią „podróży opieki zdrowotnej” jego rodziny, wierzy, że Med-PaLM 2 „zajmuje miejsca w opiece zdrowotnej, w których sztuczna inteligencja może być przydatna i rozszerza je dziesięciokrotnie”.

Aby uzyskać więcej informacji, skontaktowaliśmy się z Google i kliniką Mayo.

READ  Samsung S22 Ultra: porady i wskazówki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *