Melinda French Gates rezygnuje z członkostwa w Fundacji Billa i Melindy Gatesów

Elisabeth Franz/Reuters

Melinda French Gates jest współprzewodniczącą Fundacji Billa i Melindy Gatesów.


Nowy Jork
CNN

Melinda French Gates ogłosiła w poniedziałek, że ustąpi ze stanowiska współprzewodniczącej Fundacji Billa i Melindy Gatesów.

W ciągu prawie 25 lat od swojego powstania fundacja przekazała dotacje o wartości prawie 78 miliardów dolarów.

French Gates powiedziała, że ​​otrzyma dodatkowe 12,5 miliarda dolarów za swoją działalność filantropijną w ramach umowy o separacji z byłym mężem Billem Gatesem. French Gates powiedziała, że ​​planuje skoncentrować swoje działania na grupach skupiających się na kobietach i rodzinach.

„To nie jest decyzja, którą podjąłem lekko” – stwierdził w oświadczeniu Opublikowano w X. „Jestem niezwykle dumna z fundacji, którą wspólnie z Billem stworzyliśmy, oraz z niezwykłej pracy, jaką wykonuje, aby zaradzić nierównościom na całym świecie”.

French Gates powiedział, że planuje opuścić Fundację Billa i Melindy Gatesów 7 czerwca i w najbliższej przyszłości opowie więcej o swoich przyszłych planach filantropijnych.

Organizacja zmieni nazwę na Gates Foundation, a Bill Gates pozostanie jedynym jej przewodniczącym, ogłosił w poniedziałek dyrektor generalny fundacji Mark Sussman.

„Przykro mi, że Melinda odchodzi, ale jestem pewien, że będzie miała ogromny wpływ na jej przyszłą działalność filantropijną” – napisał w poniedziałek Bill Gates w osobnym oświadczeniu. Opublikowano w X.

„Patrząc w przyszłość, pozostaję w pełni zaangażowany w prace Fundacji we wszystkich naszych strategiach oraz w wykorzystywanie możliwości w celu dalszej poprawy życia milionów ludzi na całym świecie” – napisał.

O wypędzeniu Bram Francuskich telegrafowano od lat. Billa Gatesa i French Gatesa Ogłoszono rozwód W maju 2021 r. Powiedzieli wówczas, że pozwolą na okres próbny do 2023 r., aby ustalić, czy mogą kontynuować współpracę w celu nadzorowania swojej ogromnej akcji charytatywnej.

Sussman ogłoszony w lipcu 2021 r plan awaryjny „Zapewnienie ciągłości pracy fundacji.”

„Jeśli po dwóch latach okaże się, że nie mogą już dalej pełnić funkcji współprzewodniczących, French Gates zrezygnuje ze stanowiska współprzewodniczącego i powiernika” – powiedział Sussman.

READ  Kiedy Peter Navarro trafia do więzienia, słyszy ryk lwów

Gates pozostanie pod kontrolą i zasadniczo Francuzi kupią Gatesa od podstaw, powiedział wówczas Sussman. French Gates otrzyma od Gatesa „zasoby osobiste” na własną działalność filantropijną, która będzie „całkowicie oddzielona od darowizn fundacji”.

W styczniu 2022 roku fundacja ogłosiła Czterech nowych członków zarządu spółki Pomóż wzmocnić administrację trustu po rozwodzie. Po raz pierwszy w swojej dwudziestoletniej historii Fundacja Gatesów w swoim zarządzie zasiada osoba z zewnątrz. Po śmierci Billa Gatesa seniora i Warrena Buffetta w 2020 r. organizacja charytatywna nie ma innych powierników poza Billem i Melindą French Gatesami. Rezygnacja w czerwcu 2021 r., po 15 latach w zarządzie.

Fundacja Billa i Melindy Gatesów nie odpowiedziała na prośbę CNN o komentarz.

Misją fundacji Billa i Melindy Gatesów o wartości 75,2 miliardów dolarów jest poprawa opieki zdrowotnej w krajach rozwijających się, poprawa możliwości edukacyjnych i ograniczenie ubóstwa poprzez zapewnianie dotacji i wsparcia różnym inicjatywom i organizacjom na całym świecie.

W 2015 roku French Gates założyła Pivotal Ventures – jednoosobową działalność filantropijną skupiającą się na przełamywaniu barier dla mniejszości i kobiet w Stanach Zjednoczonych. W 2019 r.

Zarówno współzałożyciel Microsoftu, jak i French Gates zobowiązali się do przekazania dużej części swojego majątku na cele charytatywne Oraz inne akcje filantropijne.

A Wywiad z Fareedem Zakarią z CNN W styczniu Gates i partnerzy tacy jak Buffett przekazali fundacji około 100 miliardów dolarów. Gates, planując wydawać 9 miliardów dolarów rocznie, spodziewa się rozdać wszystkie swoje pieniądze w ciągu około 20 lat.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe wydarzenia i kontekst.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *