Akcje GameStop rosną o ponad 70%, wstrzymane ze względu na zmienność po opublikowaniu „Roaring Kitty”

Akcje GameStop (GME) wzrosły w poniedziałek aż o 110%, po czym straciły na wartości, zatrzymując się kilka razy w obliczu zmienności po „Roaring Kitty”, który był postrzegany jako początek szaleństwa na giełdach memów podczas pandemii. opublikować Online po raz pierwszy od 2021 roku.

W poniedziałek akcje spółki osiągnęły poziom 30 dolarów za akcję. Akcje znajdują się w trendzie wzrostowym, w ciągu ostatnich dwóch tygodni wzrosły o prawie 60%.

„Roaring Kitty”, zidentyfikowany w tym roku jako Keith Gill, stał się wybitną postacią na subreddicie WallStreetBets i YouTube dzięki swojej byczej pozycji na GameStop (GME).

Niedzielny post na platformie X, wcześniej znanej jako Twitter, zawierał zdjęcie gracza wideo pochylającego się do przodu i wyglądającego na poważnie traktującego grę. Post otrzymał ponad 81 000 polubień i 9 000 komentarzy. Ostatni raz Roaring Kitty opublikował post na X w czerwcu 2021 r.

Był znany z publikowania komentarzy na temat wzrostu popularności GameStop i ostatecznie zeznawał przed Kongresem na temat masowej krótkiej transakcji w styczniu 2021 r., wywołanej przez armię handlowców detalicznych.

Jak wynika z danych S3 Partners, krótkie zainteresowanie GameStopem wynosi około 24%.

„Uwzględniając dzisiejsze straty, straty od początku roku w maju spadły obecnie o 1,34 miliarda dolarów, a obecnie wynoszą 952 miliony dolarów w skali roku” – powiedział w poniedziałek Yahoo Finance Ihor Dusaniwski, dyrektor zarządzający S3 Partners.

Poniedziałkowa krótka sesja następuje po niedawnym wzroście cen akcji związanych z memami. Akcje operatora sieci kin AMC (AMC) wzrosły w trakcie sesji aż o 50%, zaś akcje Trump Media & Technology (DJT) wzrosły o 8%.

„Krótcy sprzedawcy mogą spodziewać się wyboistej i krwawej przejażdżki na tych akcjach” – powiedział Dusaniwski.

Jak niedawno zauważył Jared Blecker z Yahoo Finance, niedawny wzrost zapasów memów nie wydaje się być złowieszczym sygnałem, jak w przeszłości, ale raczej zdrowym apetytem na ryzyko w inwestycjach.

READ  Departament Energii odrzuca dotację w wysokości 200 milionów dolarów dla producenta baterii po krytyce ze strony Partii Republikańskiej w związku z rzekomymi powiązaniami z Chinami
Ekran wyświetlający logo i informacje handlowe GameStop na parkiecie nowojorskiej giełdy papierów wartościowych (NYSE) w Nowym Jorku, USA, 29 marca 2022 r. REUTERS/Brendan McDiarmid

Ekran wyświetlający logo i informacje handlowe GameStop na parkiecie nowojorskiej giełdy papierów wartościowych (NYSE) w Nowym Jorku, USA, 29 marca 2022 r. REUTERS/Brendan McDiarmid (Reuters/Reuters)

Ince Ferry jest głównym korespondentem biznesowym Yahoo Finance. Śledź ją na Twitterze pod adresem @ines_ferre.

Kliknij tutaj, aby uzyskać najnowsze wiadomości giełdowe i szczegółowe analizy, w tym wydarzenia dotyczące zmian akcji

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe z Yahoo Finance

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *