Meta mówi, że dzisiejsze sieci komórkowe nie są gotowe na metaware

Mark Zuckerberg, dyrektor generalny Facebooka, przemawia podczas wydarzenia Virtual Facebook Connect, które odbędzie się 28 października 2021 r. w Nowym Jorku.

Michael Nagal | Bloomberg | Obrazy Getty

MetaWcześniej Facebook mówił, że jego wielka ambicja stworzenia ostatecznych „metaware” nie byłaby możliwa bez drastycznych ulepszeń w dzisiejszych sieciach telekomunikacyjnych.

Metawares to kluczowe słowo, o którym mówi się jako o kolejnej wielkiej rzeczy w technologii. Mówiąc ogólnie, odnosi się do płynnego wirtualnego świata, w którym ludzie mogą pracować, robić zakupy i bawić się ze swoimi kolegami, przyjaciółmi i rodziną.

Dan Rabinovitsj, wiceprezes ds. fuzji w Meta, powiedział CNBC na konferencji technologicznej Mobile World Congress w poniedziałek, że sieci domowe i komórkowe nie są jeszcze gotowe na metaware.

„Ściśle współpracujemy z naszymi kolegami, aby zastanowić się nad kolejnym etapem w zakresie innowacji” – powiedział, współpracując z Meta Cellular Partners.

„Jeśli naprawdę widzisz tempo innowacji w świecie telekomunikacji, trudno jest iść szybko w tym miejscu w porównaniu z innymi rynkami” – powiedział Rabinowitz. „Jedną z rzeczy, które próbowaliśmy zmienić, jest ścieżka innowacji”.

Chociaż rzeczywiste metaware nie są jeszcze dostępne, niektóre wstępne projekty są w toku, aby zapewnić wgląd w to, o co chodzi. Zestawy słuchawkowe Oculus Virtual Reality firmy Meta zostały okrzyknięte jako brama do niektórych z tych nowych doświadczeń związanych z metaware. Jednak doświadczenia wymagają mniej opóźnień i wyższych prędkości przesyłania i pobierania.

„Musimy zbudować wspólny język wokół wydajności sieci” – powiedział Rabinowitz. „Naprawdę mamy wielką wiarę w zmierzenie fundamentów dla tej kolejnej fazy pracy”.

Mark Zuckerberg, założyciel i dyrektor generalny Meta, powiedział w niedzielnym oświadczeniu, że „inteligentne okulary i zestawy VR będą wymagały ogromnej poprawy łączności, aby stworzyć prawdziwą obecność w wirtualnym świecie”.

Zuckerberg powiedział, że „powinien być większy niż jakiekolwiek zmiany, które widzieliśmy wcześniej”, i że takie rzeczy jak szerokopasmowe przesyłanie strumieniowe wideo z dużą prędkością przyjmą zupełnie nowe typy sieci.

READ  Nike odnotowuje wzrost przychodów rok do roku i spadek dochodu netto w trzecim kwartale

W odpowiedzi wiceprezes AT&T, David Christopher, powiedział CNBC, że 5G jest używane szybciej niż 4G i że „istnieją ogromne inwestycje wśród operatorów”.

Powiedział, że sieci już teraz oferują niskie opóźnienia, stałe prędkości i dużą pojemność. „W ciągu następnej dekady będzie obsługiwał wiele wydarzeń związanych z aplikacjami w wielu branżach, w tym w środowiskach takich jak szybkie i metaware” — powiedział Christopher.

„Jednakże wraz z ewolucją metaware, innowacyjność i funkcjonalność będą zależeć od wielu sektorów, a ulepszona łączność z 5G będzie istotnym elementem”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *