Meta planuje zmniejszyć o prawie 50% sprzedaż NFT w swoim metaverse

Facebook ogłosił w czwartek, że otwiera Horizon World, swój wirtualny świat awatarów dla każdego, kto ma co najmniej 18 lat w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Dzięki uprzejmości Meta

Rodzic na Facebooku nie żyje Planuje przejąć 47,5% udziałów w sprzedaży aktywów cyfrowych na swojej platformie wirtualnej rzeczywistości Horizon Worlds, co jest integralną częścią planu firmy dotyczącego stworzenia tak zwanego „metawersu”.

Gigant mediów społecznościowych ogłosił w poniedziałkowym poście na blogu, że tak jest Pozwól grupie twórców Horizon Worlds sprzedawać wirtualne zasoby Podobnie jak niewymienne tokeny (NFT) w światach, które budują. Firma jednak nie wspomniała Poczta Ile Meta obciąży twórców za sprzedaż ich towarów?

Rzecznik Meta potwierdził w środę CNBC, że Meta dokona całkowitej redukcji do 47,5% na każdej transakcji. Obejmuje to 30% „opłatę za platformę sprzętową” za sprzedaż dokonaną za pośrednictwem sklepu Meta Quest Store, który sprzedaje aplikacje i gry do swoich zestawów VR. Ponadto Horizon Worlds pobiera opłatę w wysokości 17,5%.

Rozmiar cięcia rozgniewał część społeczności NFT. Jeden Użytkownik Twittera napisał: „Nienawidzę cię na Facebooku”. w przeciwnym razie Powiedziała: „Jeśli Meta chce 47,5% sprzedaży NFT, powinni porozmawiać z IRS, ponieważ nie mam tego nawet po opodatkowaniu.”

Gdzie indziej, OpenSea Marketplace NFT pobiera 2,5% zniżki na każdą transakcję, podczas gdy konkurencyjny LooksRare pobiera tylko 2%.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy firmy i osoby prywatne gromadziły wszystko, od sztuki po nieruchomości, w wirtualnych światach na platformach takich jak Decentraland i The SandBox. Gwiazda hip-hopu Snoop Dogg kupił wirtualną ziemię i Jeden fan zapłacił 450 000 $ W grudniu do kupienia sąsiadującej z nim działki w Sandbox.

Vivek Sharma, wiceprezes Meta Horizon, Podobno powiedział The Verge: „Uważamy, że jest to bardzo konkurencyjna cena na rynku. Wierzymy, że inne platformy mogą uzyskać swój udział”.

READ  Bank Anglii stara się powstrzymać zawirowania na rynku obligacji po burzy z obniżkami podatków

Horizon Worlds (dawniej Facebook Horizon) to darmowa gra rzeczywistości wirtualnej i gra wideo online, która pozwala ludziom budować i odkrywać wirtualne światy. Meta wypuściła grę na gogle Oculus VR w USA i Kanadzie 9 grudnia, ale nie została jeszcze wydana na całym świecie.

Meta kontra Apple

Opłata meta za sprzedaż wirtualnych aktywów w Horizon Worlds to znacznie więcej niż jabłko Opłaca programistów za swój sklep z aplikacjami.

Dyrektor generalny Meta, Mark Zuckerberg i inni dyrektorzy Meta, wcześniej krytykowali Apple za naliczanie programistom 30% opłaty za zakupy w aplikacji za pośrednictwem App Store.

W listopadzie Zuckerberg powiedział, że jego firma spróbuje pomóc twórcom Metaverse uniknąć opłat Apple App Store.

„Kiedy budujemy dla metaverse, koncentrujemy się na otwieraniu możliwości dla twórców, aby mogli zarabiać na swojej pracy” – powiedział. „30% opłata Apple za transakcje utrudnia to, dlatego aktualizujemy nasz produkt subskrypcji, aby twórcy mogli teraz zarabiać więcej”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *