Przychody Delta Air Lines (DAL) I kwartał 2022 r.

Lot Delta Airlines Airbus A-350 DL40 do Los Angeles wylatuje z międzynarodowego lotniska Kingsford Smith w Sydney w Australii 26 lipca 2021 r.

Jakub D. Morgan | Obrazy Getty

linie lotnicze Delta Oczekuje powrotu do zysku w tym kwartale ze względu na zwiększone rezerwacje – i Opłaty – Pomaga zrekompensować rosnące koszty paliwa.

Po ogłoszeniu przez linię lotniczą akcje zyskały ponad 6% w obrocie na wolnym rynku Wyniki.

Linia lotnicza poinformowała w środę, że przychody jednostkowe podwoją się w drugim kwartale w porównaniu z 2019 r., a całkowita sprzedaż powróci do 97% sprzedaży wygenerowanej na trzy lata przed popytem na podróże, który spowodował katastrofę rządową.

Linia lotnicza z siedzibą w Atlancie podała w swoim raporcie o wynikach za pierwszy kwartał, że Delta zwiększa swój rozkład lotów i planuje latać 84% swoich poziomów przepustowości do 2019 r. w tym kwartale.

Linie lotnicze borykają się z wyższymi cenami paliwa i innymi kosztami. Krajowe USA Ceny biletów lotniczych wzrosły o 20% w zeszłym miesiącu W porównaniu z 2019 r., według danych Adobe, po dwóch latach infekcji jest to znak, że podróżnicy są gotowi zapłacić więcej.

Delta spodziewa się, że jej koszty wzrosną o 17% w drugim kwartale, wyłączając paliwo, ponieważ nadal zatrudnia w celu zwiększenia zdolności latania i zaspokojenia popytu.

Oto, jak delta zachowywała się w pierwszym kwartale, bardziej niż oczekiwali analitycy, według średnich szacunków opracowanych przez Refinitiv:

  • Skorygowana strata na akcję: Oczekiwane na 1,23 USD i 1,27 USD.
  • Przychód: Oczekuje się 9,35 miliarda dolarów i 8,92 miliarda dolarów.

Przewoźnik odnotował stratę netto w wysokości 940 milionów dolarów przychodu w wysokości 9,35 miliarda dolarów w pierwszych trzech miesiącach tego roku, przekraczając oczekiwaną sprzedaż 8,92 miliarda dolarów Refinitive. Sprzedaż spadła o 11% od 2019 roku.

Przewoźnicy porównują wyniki z 2019 r., aby pokazać ich skuteczność w regeneracji i przed infekcją.

READ  Boeing, Hilton, Spotify, Garmin i nie tylko

Rachunek za paliwo Delty wzrósł od 2019 roku o 6% do 2,09 miliarda dolarów, pomimo 17% spadku mocy. Według Platz ceny paliwa do silników odrzutowych wzrosły ponad dwukrotnie w ciągu ostatniego roku i wzrosły o 50% od początku roku.

„Ponieważ nasze preferencje dotyczące marki i popyt nabierają tempa, z powodzeniem odzyskujemy wyższe ceny paliw, realizując naszą wizję stałej marży skorygowanej marży operacyjnej na poziomie od 12 do 14 procent i silnych wolnych przepływów pieniężnych w kwartale czerwcowym” – powiedział dyrektor generalny Ed Bastian w komunikat prasowy.

W styczniu Delta przewidywała straty w pierwszym kwartale, gdy liczba nowych spraw rządowych osiągnęła szczyt. Po skorygowaniu Delta odnotowała stratę 1,23 USD na akcję, nieco lepszą niż skorygowana strata 1,27 USD oczekiwana przez analityków.

Linia lotnicza poinformowała, że ​​poprawiły się również inne obszary jej działalności. Pozyskał 1,2 miliarda dolarów American Express Partnerstwa w zakresie kart kredytowych wzrosły o 25% w porównaniu z tym samym kwartałem w 2019 r., podczas gdy wydatki wzrosły o 35% w porównaniu do trzech lat temu. Przychody z rafinerii w pierwszym kwartale wyniosły 1,2 miliarda dolarów, w porównaniu z 48 milionami dolarów trzy lata temu.

Kwartał delta zakończył się przepływem środków pieniężnych o wartości 12,8 mld USD.

Kierownictwo Delta zadzwoni do ET o 10 rano, aby omówić wyniki z analitykami i mediami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *