Michael Mosley: lekarz brytyjskiej telewizji zaginiony na greckiej wyspie Simi

Brooke Mitchell/Getty Images

Doktor Michael Mosley jest najbardziej znany ze swoich brytyjskich programów dokumentalnych, takich jak „Michael Mosley: Who Made Britain Fat?” Na kanale 4. Oraz program „Zaufaj mi, jestem lekarzem” w BBC.CNN

Poszukiwania trwają dzisiaj, w piątek, za zaginionym brytyjskim dziennikarzem, pisarzem i lekarzem Michaela Mosleyaktóry spopularyzował rodzaj przerywanego postu, znany jako Dieta 5:2.

Zaginął w środę na greckiej wyspie Simi po samotnym spacerze.

Reuters podał, że policja, straż przybrzeżna, straż pożarna i wolontariusze używają helikoptera, dronów i psa ratowniczego do poszukiwań na lądzie i morzu lekarza, który nie zabrał ze sobą telefonu. Policja bada także doniesienia, jakoby podczas spaceru rozmawiał z lokalnymi mieszkańcami.

Według palestyńskich mediów poszukiwania koncentrują się na rejonie Beidi na wyspie, gdzie w środę zgłosiła się kobieta. W piątek do poszukiwań dołączą kolejni funkcjonariusze.

Wyższy rangą funkcjonariusz policji, który prosił o zachowanie anonimowości, powiedział agencji Reuters: „Jak dotąd nie mamy dowodów na to, co mogło się wydarzyć, czy był to wypadek… czy cokolwiek innego”.

Doktor telewizyjny – znany ze swoich brytyjskich programów dokumentalnych, takich jak „Michael Mosley: Who Made Britain Fat” na Channel 4? Program BBC „Zaufaj mi, jestem lekarzem” był ostatnio widziany w środę wczesnym popołudniem czasu lokalnego, gdy wychodziła na spacer.

67-letni nadawca występował także w brytyjskich reality show, takich jak „The One Show” BBC i „This Morning” ITV, a także był felietonistą brytyjskiej gazety Daily Mail.

W 2002 roku był nominowany do nagrody Primetime Emmy w kategorii specjalnej literatury faktu (media) po tym, jak w 2001 roku był producentem wykonawczym miniserialu BBC The Human Face, który badał naukowe podstawy piękna, wyrazu i sławy twarzy.

Ojciec czwórki dzieci celowo zaraził się pasożytami, aby dowiedzieć się o nich więcej w programie BBC z 2014 roku zatytułowanym „Infested! Living with Parasites”.

READ  Turysta utknął w Machu Picchu wśród peruwiańskich protestów

Według PA Media Mosley i jego żona, którzy wspólnie organizują wycieczki teatralne, w zeszłym miesiącu wzięli udział w festiwalu literackim Hay w Walii, gdzie zaprezentował specjalne wydanie swojego programu w BBC Radio 4 Just One Thing.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *