Kobieta zginęła podczas pierwszego ataku niedźwiedzia czarnego w Kalifornii

W tym tygodniu urzędnicy ds. dzikiej przyrody poinformowali, że 71-letnia kobieta została znaleziona martwa w swojej małej górskiej społeczności w Sierra Nevada. Był to pierwszy znany śmiertelny atak niedźwiedzia czarnego w Kalifornii.

Kiedy w listopadzie Patrice Miller został znaleziony martwy w Downeyville, biuro szeryfa hrabstwa Sierra przypuszczało, że do domu kobiety po jej śmierci wszedł niedźwiedź. Jednak według kalifornijskiego Departamentu Ryb i Dzikiej Przyrody niedawna sekcja zwłok wykazała, że ​​zabił ją niedźwiedź.

„Ten incydent jest pierwszym znanym, udokumentowanym śmiertelnym atakiem niedźwiedzia czarnego w historii Kalifornii” – stwierdził departament w oświadczeniu.

Millera odnaleziono 8 listopada w Downeyville, które liczy około 290 mieszkańców i znajduje się około 50 mil na północny zachód od jeziora Tahoe, po tym, jak zastępcy szeryfa przeprowadzili kontrolę socjalną.

Wstępne dochodzenie wykazało, że niedźwiedź zdechł, zanim zdążyła wrócić do domu. – podało wówczas biuro szeryfa.

Stanowy Departament Dzikiej Przyrody podał w czwartek: „Raport dotyczący niedźwiedzia ostatecznie potwierdził, że niedźwiedź spowodował śmierć kobiety”.

Departament Dzikiej Przyrody powiedział, że niedźwiedź ugryzł Millera. Zwierzę zostało uwięzione i zabite, a DNA potwierdziło, że zostało okaleczone.

Według stanowego Departamentu Dzikiej Przyrody w Kalifornii żyje około 35 000 niedźwiedzi czarnych, w porównaniu z około 10 000 do 15 000 w 1982 r., które podlegają stanowemu planowi ochrony.

Dorosłe samce niedźwiedzi czarnych ważą około 400 funtów, a samice zazwyczaj ważą od 100 do 300 funtów. – podaje jego strona internetowa. To jedyny gatunek niedźwiedzia występujący w Kalifornii – choć nie zawsze są czarne, mogą mieć kolor cynamonowo-brązowy.

Artykuł ten został pierwotnie opublikowany NBCNews.com

READ  Tytuł 42: Niektóre miasta przygraniczne na południu Stanów Zjednoczonych twierdzą, że nie spodziewają się dużej liczby imigrantów po wygaśnięciu tytułu 42

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *