Microsoft dał wgląd w to, ile już zarabia Xbox Game Pass

Co musisz wiedzieć

  • Xbox Game Pass to usługa subskrypcji gier firmy Microsoft, która zapewnia dostęp do setek gier za stosunkowo niską miesięczną opłatę.
  • Microsoft próbuje przejąć Activision-Blizzard w ogromnej akwizycji o wartości ponad 70 miliardów dolarów.
  • Kontrola regulacyjna umowy zaowocowała ogłoszeniem pewnych punktów danych, co dało nam wgląd w przychody związane z Xbox Game Pass.
  • Od stycznia 2021 r. Xbox Game Pass wygenerował przychody w wysokości 2,9 miliarda dolarów w okresie fiskalnym.

Czasami Xbox Game Pass wydaje się zbyt piękny, aby mógł być prawdziwy. W przeciwieństwie do tradycyjnych modeli przychodów z gier, dzięki Xbox Game Pass, Microsoft oferuje treści warte tysiące dolarów za 10 USD miesięcznie. Prawdopodobnie będzie taniej, jeśli myślisz z wyprzedzeniem Przyjaciele i rodzina w Xbox Game Pass również konta.

W każdym przypadku, Xbox Game Pass nigdzie nie idź. Widziałem analityków i krytyków gromadzących się wokół idei, że usługa musi spalić garść gotówki, aby zapewnić oferowaną wartość, i to nadal może być prawdą. Ale jak zauważyłeś UlepszenieTeraz mamy rzut oka na to, jakie przychody generuje Xbox Game Pass.

Microsoft próbuje obecnie uzyskać masową skalę Integracja z Xbox Activision Blizzard Poprzez organy regulacyjne na całym świecie. Aby przedstawić swoje argumenty prawne, niektóre dane, których Microsoft zwykle nie udostępnia publicznie swoim współtwórcom, trafiają do domeny publicznej w wyniku tych dyskusji. Okazuje się, że Xbox Game Pass nieźle sobie radzi.

(Źródło zdjęcia: brazylijskie CADE, via Tweaktown)

Według brazylijskiego regulatora CADE, przychody Xbox Game Pass z subskrypcji wyniosły 2,9 miliarda dolarów w okresie rozliczeniowym kończącym się w styczniu 2021 roku. Tweaktown wskazał, że stanowił 18% przychodów Microsoftu z gier za ten rok podatkowy, co postawiłoby subskrybentów Xbox Game Pass przy około 18 -19 mln abonentów. Ostatni oficjalny numer, który otrzymaliśmy dla subskrybentów Xbox Game Pass, pojawił się w styczniu ubiegłego roku, gdzie Redmond Ujawnił, że dotarł do 25 milionów użytkowników.

READ  iOS 16.3 zostanie uruchomiony w tym tygodniu — oto nowe funkcje dla Twojego iPhone'a

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *