Microsoft złożył odwołanie od zakazu przejęć Activision Blizzard od CMA

Tak jak powiedział, Microsoft odwołał się od decyzji CMA o zablokowaniu przejęcia Activision Blizzard, a podsumowanie argumentów jest teraz dostępne do wglądu.

W kwietniu, po miesiącach narad, brytyjski Urząd ds. Konkurencji i Rynków podjął niespodziewaną decyzję o zablokowaniu proponowanego przez Microsoft przejęcia twórcy Call of Duty za 69 miliardów dolarów, podkreślając obawy dotyczące rozwijającego się sektora gier w chmurze i argumentując, że transakcja groziłaby „duszeniem konkurencji w w tym regionie.” rosnący rynek”.

Jest to stanowisko przyjęte przez jednych i odrzucone przez innych. Unia Europejska, która zgodziła się na porozumienie w maju po tym, jak Microsoft zgodził się na ustępstwa, skrytykowała stanowisko Urzędu ds. Microsoft oczywiście skrytykował decyzję, potwierdzając, że złoży apelację.

Newscast: PlayStation Showcase pokazało, jak Sony grzebało w swoich przyszłych własnych planach.

To odwołanie wymagałoby od Microsoftu wniesienia sprawy do brytyjskiego Sądu Apelacyjnego ds. Konkurencji, a podsumowanie jego argumentów jest Dostępne już do wglądu. Przedstawia pięć głównych powodów, dla których Microsoft kwestionuje tę decyzję, poczynając od twierdzenia, że ​​CMA popełniła „fundamentalne błędy w swojej ocenie”. [Microsoft’s] Obecna pozycja w usługach gier w chmurze poprzez nieuwzględnienie ograniczeń narzucanych przez gry „lokalne” (tj. gdy konsumenci grają w grę na swoich urządzeniach za pośrednictwem cyfrowego pobrania lub płyty).

Twierdzi również, że Urząd ds. Rynków Kapitałowych „popełnił błąd, nie przestrzegając trzech długoterminowych umów handlowych”. [Microsoft] wszedł w konflikt z dostawcami gier w chmurze”, nazywa wniosek CMA, że Activision udostępniłoby swoje gry w usługach gier w chmurze bez fuzji „irracjonalne i proceduralnie niesprawiedliwe”, i argumentuje wniosek CMA, że Microsoft miałby „zdolność i zachęta do zamknięcia swoich usług”. konkurencyjne gry w chmurze poprzez blokowanie dostępu do treści gier Activision po „nielegalnym” przejęciu.

Wreszcie Microsoft utrzymuje, że CMA „naruszyła prawo, postępując na podstawie tego, że miała obowiązek nałożyć tak zwany ogólny środek zaradczy”, „bezprawnie nie wzięła pod uwagę interesu wzajemnego”, „błądziła odmawiając Microsoft Cloud Remedy i „naruszony [Microsoft’s] Obowiązek zadośćuczynienia wynikający z prawa zwyczajowego i dyrektyw odszkodowawczych CMA.”

READ  Sony potwierdza, że ​​układanie w stosy subskrypcji PS Plus zostało zbanowane

Odwołanie się od decyzji CMA będzie prawdopodobnie długotrwałym procesem dla Microsoftu i Activision; Brytyjski Sąd Apelacyjny ds. Konkurencji twierdzi, że ma na celu rozpatrywanie spraw bezpośrednich w ciągu dziewięciu miesięcy, a jeśli odwołanie zostanie rozpatrzone pomyślnie, nadal będzie musiało zostać zwrócone przez CMA do ponownego rozpatrzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *