Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie odebrała Rosji prawo do organizacji Mistrzostw Świata 2023

Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie odebrała Rosji prawa do organizacji Mistrzostw Świata IIHF w hokeju na lodzie 2023.

Wiadomość została ogłoszona po ostatnim posiedzeniu Zarządu IIHF we wtorek. Turniej miał się odbyć od 5 do 21 maja w Sankt Petersburgu, a nowa arena miała być punktem kulminacyjnym parady.

Jest to drugie wydarzenie IIHF, które zostanie usunięte z Rosji od czasu inwazji tego kraju na Ukrainę na początku tego roku. Rosja wcześniej przygotowywała się również do organizacji Mistrzostw Świata Juniorów w 2023 roku, aw lutym zarówno Rosja, jak i Białoruś zostały wykluczone z gry międzynarodowej do odwołania z powodu inwazji.

„Decyzja o przeniesieniu wydarzenia została podjęta w pierwszej kolejności w trosce o bezpieczeństwo i dobro wszystkich uczestniczących graczy, urzędników, mediów i fanów” – poinformowała we wtorek FIFA. „Podobnie jak w przypadku poprzedniej decyzji Zarządu o wycofaniu Mistrzostw Świata Juniorów IIHF 2023, które miały się odbyć w Omsku i Nowosybirsku w Rosji, Zarząd wyraził poważne obawy dotyczące bezpiecznego i swobodnego przemieszczania się zawodników i urzędników do, z i wewnątrz Rosja.”

Alternatywny gospodarz mistrzostw 2023 zostanie ujawniony na dorocznej konferencji IIHF w Tampere w Finlandii w ostatnim tygodniu mistrzostw świata w 2022 roku, które potrwają od 13 do 29 maja.

READ  Real Madryt odmawia zakwalifikowania się do Klubowego Pucharu Świata – Carlo Ancelotti

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *